Spojte se s námi


Fotbal

Rozloučí se Tuchel s Bayernem triumfem v Lize mistrů?

Trenér Tuchel už jednou dovedl Chelsea k překvapivému titulu, a po postupu do semifinále přes londýnský Arsenal se zraky fanoušků mnichovského týmu ještě více upínají na působení Bayernu v této soutěži. Dokáže bavorský celek udělat poslední dva kroky?

Publikováno

dne

Trenér Tuchel už jednou dovedl Chelsea k překvapivému titulu, a po postupu do semifinále přes londýnský Arsenal se zraky fanoušků mnichovského týmu ještě více upínají na působení Bayernu v této soutěži. Dokáže bavorský celek udělat poslední dva kroky?

To je samozřejmě způsobeno i tím, že je bavorský celek po jedenácti letech bundesligové nadvlády sesazen z domácího trůnu. To zlomilo vaz německému kouči Tuchelovi, který podle nedávného prohlášení představitelů Bayernu na jeho lavičce pokračovat nebude. Mužstvo bude hodně spoléhat na své klíčové hráče.

Defenzivu dirigují domácí hráči

Brankář Manuel Neuer se vrací do své dřívější formy, proti Arsenalu se v historických tabulkách dostal dokonce před Ikera Casillase v počtu vychytaných nul v Lize mistrů a aktuálně této statistice vévodí.

Dalším důležitým článkem je Joshua Kimmich, defenzivní univerzál, kterému prospěl návrat na pravý kraj obrany. Hrdina čtvrtfinále měl v nedávné době problém s trenérským štábem, dokonce se mluvilo o jeho letním odchodu. Soudě dle jeho výkonů jsou zřejmě tyto problémy zažehnány.

Faktor Musiala & Kane

Bavoři budou rovněž spoléhat na Jamala Musialu, talentovaný hráč je schopný hru zrychlit, dát jí myšlenku a v neposlední řadě umí přejít jednoho či více protihráčů. Cizí mu není ani schopnost zakončení, v Bundeslize má v probíhajícím ročníku na kontě skvělou statistiku 10+6.

Těžit nejen z jeho práce pak může Harry Kane. Třicetiletý anglický forvard by rád konečně získal nějakou týmovou trofej, takže bude mít o motivaci postaráno.

Bayernu se jeho nákup vyplatil, v domácí soutěži zatím nasázel 32 gólů a může se pyšnit více než jednou brankou v průměru na zápas. Daří se mu i v lize mistrů, kde má zatím na kontě 7 zásahů.

Bayern už se může plně soustředit pouze na LM

V Bundeslize to Bavorům letos drhlo, naopak v milionářské soutěži předvádí kvalitní výkony. Po vítězství ve skupině s Manchesterem United, Kodaní a Galatasaray přešel Bayern přes římské Lazio. Ve věčném městě sice družina Thomase Tuchela padla 1:0, domácí odvetu však zcela ovládla a po výsledku 3:0 postoupila dále.

Tam už čekal Arsenal Londýn, který měl hrát první duel na domácí půdě. Bayern si ostrovů přivezl cennou remízu 2:2, a v německé odvetě stvrdit gólem Kimmicha svůj postup.

Semifinále však nadělilo do cesty Mnichovu asi největšího aktuálního favorita v soutěži – Real Madrid. Bavoři se ale mohou soustředit už pouze na Ligu mistrů. Zvládnou zlomit odpor královského klubu, který se nikdy nevzdává?

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.