Hokej

Zibanejad se zapsal do historie! 6 bodů za třetinu nezvládl ani Gretzky

V Madison Square Garden byl k vidění neskutečný zápas, ve kterém Rangers zdemolovali Flyers 9:0. Velký podíl na tom má Mika Zibanejad, který ve druhé třetině nasbíral 6 bodů.

Zdroj: Minnesota Wild

Švédský útočník se v sezoně zatím trápil, před utkáním s Flyers měl na kontě pouze 3 góly a 8 asistencí z 27 zápasů. Nyní to však vypadá, že špatnou formu hodil za hlavu a je to ten starý dobrý Zibanejad, který v loňské sezoně nastřílel 42 gólů.

Demolici Flyers režíroval hlavně on. Ve druhé třetině nejprve v roli nahrávače připravoval góly pro své spoluhráče. Asistoval u 2 branek Pavla Bučneviče a u trefy obránce Jacoba Trouby, pro nějž to byl první gól v sezoně.

Následně na sebe střelecké povinnosti vzal sám Zibanejad. Během 10 minut se trefil při úniku v oslabení, poté v přesilovce a svoji show završil po pěkné přihrávce Chrise Kreidera při hře 5 na 5. Čistý hattrick byl na světě.

Zibanejadův hattrick

A to vše během druhé třetiny, kterou domácí vyhráli celkově 7:0. Zibanejad se stal teprve druhým hráčem historie NHL, který během jedné třetiny zaznamenal 6 bodů. Takový počin nezvládli ani velikáni jako Wayne Gretzky či Mario Lemiuex.

Jediný hráč, kterému se to dosud podařilo, byl útočník Islanders Bryan Trottier v roce 1978. Povedlo se mu to mimochodem právě proti New York Rangers.

Zibanejad na sebe pochopitelně strhl veškerou pozornost, nebyl však jediný z domácího celku, kdo odehrál povedené utkání.

Bučnevič, momentálně nejproduktivnější hráč Rangers, zaznamenal 2 góly a 2 asistence. Alexandar Georgijev pochytal všech 26 střel soupeře a připsal si druhé čisté konto sezony. Trouba, Artěmij Panarin i Ryan Strome prožili dvoubodový večer.

A z českého pohledu je zajímavý poslední gól Rangers, který po přihrávce Libora Hájka vstřelil Filip Chytil.

Debakl Flyers zvládli Rangers dokonce bez svého trenérského týmu. Kouč David Quinn i se svými asistenty totiž kvůli covid protokolu nemohl na střídačku a Rangers tedy vedl trenér farmy Kris Knoblauch.

Zdroj: NHL

Hokej

MS na sociálních sítích: Pastrňák jako bůh, před ním ještě veřejné bruslení

Světový hokejový šampionát je v plném proudu, den co den nabízí spoustu nových a zajímavých příběhů. Tradiční zábava panuje také mezi fanoušky na sociálních sítích. Hlavním tématem je samozřejmě český národní tým, včetně příjezdu spasitele Davida Pastrňáka.

Příjezd Pastrňáka

Jednoznačně nejdiskutovanější téma, které přesahuje i mantinely českého týmu. Po vypadnutí Bostonu z vyřazovací bojů NHL, mohl finský šampionát přivítat bezesporu největší hvězdu.

Příjezd Davida Pastrňáka oslnil nejen hokejové fanoušky, experty, ale taky samotné české hokejisty. Tohle video ukazuje obrovský úžas a nadšení Matěje Blümela, který zažívá ve svých 21 letech premiéru na velkém světovém turnaji. Kdo ví, třeba bude za pár let po jeho příletu takhle koukat někdo i na něj.

Reakce vtipálků na sebe nenechaly dlouho čekat. Tomáš Hertl měl na MS v době příletu bostonské superstar stejný počet kanadských bodů.

Veřejné bruslení

Zápasy proti outsiderům bývají mnohdy utrpení nejen pro samotné aktéry na ledě, ale i pro fanoušky. Tahle zrychlené sekvence hry národního týmu v prodloužení proti Rakousku hovoří za vše.

Spící fanoušci

Nejen český fanoušek se občas při hokeji nudil. Někteří slovenští příznivci utkání s Kanadou trpěli natolik, že se dostávali pozvolna do říše snů.

Do věčných lovišť se vydal rovněž jeden z fanoušků Švédska. Švédové sice předvádějí na MS o něco lepší podívanou, ale víkendy jsou bohužel nejspíš náročné i v Tampere.

Kämpfova taška

Příběh výstroje Davida Kämpfa je další velkou kuriozitou. Poté, co útočník Toronta dorazil do dějiště šampionátu, chybělo mu to hlavní – hokejové náčiní. Jeho taška se cestou do Tampere někde zatoulala.

Po několika hodinách se ale nakonec našla. Zatímco Kämpf trávil první okamžiky ve Finsku na suchu, jeho taška kroužila na nekonečném pásovém kolotoči na letišti v Helsinkách.

Příjezd národního týmu

Hlavní je mít styl! Je důležité vypadat dobře na ledě, ale i mimo něj. Tohle si vzal národní tým k srdci. Na zápasy MS přijíždí čeští hokejisté vždy se vší parádou.

Návštěva české střídačky

Utkání mezi českou reprezentací a Lotyšskem si bude náš soupeř dlouho pamatovat. Nejen že dostali Lotyši v první třetině pět fíků, obránce Kristians Rubins poznal zblízka atmosféru české střídačky. Podle reakcí našich hráčů se tam však nejspíš příliš komfortně necítil.

Antoš po zápase s Rakouskem

Tohle nepotřebuje vůbec žádný komentář. Loňskou “aférku” s hokejovým hnusem už všichni dobře známe.

Zdroj: Instagram

Hokej

Německo vs. Švýcarsko: Preview a tipy na sázení

V posledním kole základních skupin Mistrovství světa v ledním hokeji 2022 ve Finsku se v úterý představí proti sobě hokejisté německého výběru proti švýcarské reprezentaci. Kdo z tohoto utkaní vzejde jako vítěz?

Německo

Německý národní tým v rámci skupiny A světového šampionátu ve Finsku zvládl téměř všechny své zápasy vítězně.

Jediným mužstvem, které Němce zatím na mistrovství porazilo, byla Kanada, když se jim po jednoznačném průběhu většiny tohoto utkání podařilo aspoň v poslední třetině hru vstřelením dvou branek zdramatizovat a upravit konečné skóre na 3:5.

Po tomto úvodním utkání však již němečtí hokejisté nezaváhali a všechny další zápasy vyhráli: se Slovenskem (2:1), Francií (3:2), Dánskem (1:0), Itálií (9:4), Kazachstánem (5:4).

Z uvedených výsledků zaujme především výhra nad favorizovaným Slovenskem a divoké přestřelky s Itálií a Kazachstánem.

Ve většině zápasů si Němci připsali vítězství o jeden o gól, což může svědčit o pracovitosti týmů v obraně a jisté houževnatosti při udržení výsledku.

V útoku se Němci mohou spolehnout například na Leonharda Pföderla z Eisbaren Berlín (3 góly + 3 asistence) a Marca Michaelise z Toronta Marlies (2+5).

Němci dali v dosavadním průběhu turnaje šanci v brance všem třem gólmanům: Phillipp Grubauer ze Seatle Kraken (91.89 % úspěšnost zásahů), Dustin Strahlmeier z Grizzlys Wolfsburg (81,82 %) a Mathias Niedebreger z Eisbaren Berlín (84,21 %).

Dá se přepokládat, že proti Švýcarům se mezi tyče postaví Grubauer, který Němce podržel například proti Slovákům.

Švýcarsko

Švýcaři v dosavadním průběhu šampionátu nepoznali přemožitele, když si poradili například se silnou Kanadou v poměru 6:3 a nevyzpytatelným Slovenskem 5:3.

Mimo Kanady a Slovenska porazili Švýcaři Itálii (5:2), Dánsko (6:0), Kazachstán (3:2) a Francii (5:2).

Švýcaři dokázali mimo jiné zvrátit nepříznivý vývoj výše zmíněné konfrontace s reprezentanty galského kohouta, když po první třetině prohrávali 0:2. Švýcarské mužstvo tak nejen v tomto utkání ukázalo vysokou úroveň týmové morálky.

Švýcary v prozatímním průběhu turnaje mimo jiné bodově táhli: Denis Malgin ze ZSC Lyons Zurich (4 góly + 6 asistencí), Nico Hischier z New Jersey (5+3).

Rovněž Švýcaři již vystřídali všechny tři gólmany: Reto Berra z Fribourgu (87,88 %), Sandro Aeschlimann z HC Davos (85,71 %) a Leonardo Genoni z EV Zug (90,00 %).

Chytat proti Němců bude pravděpodobně posledně jmenovaný Genoni, který vychytal výhry s Kanadou a Slovenskem.

Výsledek utkání

Švýcaři se možná trochu překvapivě po vítězství nad Kanadou ujmuli prvního místa ve skupině a určitě by rádi tohle umístnění potvrdili výhrou nad Němci, kteří mají o tři body méně. První pozice ve skupině by jim mohla dopomoci k úspěchu na turnaji v podobě teoreticky schůdnějšího soupeře ve čtvrtfinále.

Němci také zatím předvedli na šampionátu dobré výkony. Ovšem jejich vítezství nebyla tak přesvědčivá jako u Švýcarů. Obzvláště v papírově těžších zápasech sázejí spíše na pracovitost a dobrou obranu.

Myslím si, že Švýcaři zpečetí první místo vítězstvím nad Německem. Porážka by Švýcary mohla totiž při bodové rovnosti právě s Němci a Kanadou nakonec mrzet.

Zdroj: IIHF, Tipsport

Hokej

Co potřebují Češi k postupu ze skupiny? A koho můžou potkat ve čtvrtfinále?

Češi vstupují do posledních dvou zápasů ve skupině na mistrovství světa a můžou propočítávat, co potřebují k postupu. Klíčová byla výhra 4:1 nad Norskem, která svěřence Kariho Jalonena postavila do dobré pozice před závěrěm skupiny.

Národní tým ve zbylých dvou utkáních vyzve USA a Finsko. Aktuálně mají Češi 10 bodů, stejně jako USA, Lotyšsko má 8, Norsko 5, Rakousko 4, Velká Británie 1, poslední tři týmy už se tak do čtvrtfinále dostat nemohou.