Wayne Rooney v Americe nasázel první hattrick a vede tabulku střelců!

Wayne Rooney se ve třetím zápase sezóny americké MLS konečně radoval z branky. Nakonec měl radosti víc než dost, neboť jeho DC United porazil Real Salt Lake vysoko 5:0 a Angličan se blýskl dokonce hattrickem, ke kterému navíc přidal asistenci na nádherný gól Rodrigueze.

Třiatřicetiletý Rooney si v sobotním utkání vedl jako za starých časů v Manchesteru United. Zápas byl přitom dlouho vyrovnaný. Svůj gólostroj rozjel Rooney až ve 34. minutě, když s přehledem proměnil penaltový kop.

Druhá branka přišla již o šest minut později. Po skvělé přihrávce se zjevil sám před brankářem, jemuž nedal žádnou šanci a obloučkem rozvlnil síť podruhé.

Už v 65. minutě dovršil Rooney svůj hattrick. Po krásné kombinaci spoluhráčů mu před prázdnou branku naservíroval míč pětačtyřicetiletý Jaime Moreno a pro Angličana nebyl žádný problém ve skluzu poslat svůj tým do tří brankového vedení.

Tento náskok zvýšil v 76. minutě krásným volejem Rodriguez. Přesný centr poslal od rohového praporku muž zápasu Rooney a mladý Argentinec se z voleje trefil nádherně k tyči. V závěru utkání ještě Segura zvýšil na konečných 5:0.

DC United momentálně patří první místo ve východní konferenci, když si ve třech zápasech připsali sedm bodů. Bývalý hráč Manchesteru United je momentálně spolu s dalšími čtyřmi hráči se třemi góly na první příčce v tabulce střelců Major League Soccer.