Vysněný stoper pro Spartu? Vedení sleduje Chilana z Watfordu, transfer brzdí nadějný Vitík

Lukáš Štetina dlouhodobě zraněný, Dávid Hancko a Ondřej Čelůstka neustále laborují se zraněními, David Lischka a Dominik Plechatý zase nedokáží stabilizovat dobré výkony. Stoper by tak měl pro Spartu být nejvyšší prioritou, doteď však bylo na přestupovém trhu ticho. Teď se však objevují zprávy, že letenští mají zájem o chilského reprezentanta.

Zdroj: instagram.com/francisco_sierralta/

Francisco Sierralta, 190 cm vytáhlý stoper podepsal v létě ve Watfordu tříletý kontrakt. V úvodu sezony spíše vysedával na lavičce a nastupoval jen do pohárových utkání.

Při utkání proti Huddersfieldu se ale zranil Troost-Ekong a Sierralta tak naskočil na 60 minut. Následující dvě utkání Championship odehrál celé, v základu nastoupil i v FA Cupu proti Manchesteru United.

Sierralta je členem chilské reprezentace, na podzim odehrál dvě utkání probíhající kvalifikace na mistrovství světa. Před přesunem do Anglie nastupoval v Serii A za Parmu, v Serii B hrál za Empoli.

Dle Deníku Sport i z anglický zdrojů jdou zprávy, že se 23letý zadák dostal do hledáčku Sparty. Ta musí kvůli častým zraněním opět řešit stoperskou situaci a mlady Chilan se jí velice zalíbil.

Jeho transfer by však pravděpodobně byl velice nákladný, ať už kvůli dlouhému kontraktu Sierralty či faktu, že v poslední době začal pravidelně nastupovat.

Transfer však brzdí i druhá věc. Mladý Martin Vitík se v přípravě ukázal v dobré formě a vedení Sparty možná upřednostní levnější cestu. Dalo by tak příležitost se rozvíjet svému odchovanci, šlo by tedy cestou, kterou razí Tomáš Rosický už od začátku.

Sparta tak není nucena přivádět stopera za každou cenu. Ovšem sázka na teprve 17letého Vitíka by mohla být velkým rizikem. Může se nepodařit pár zápasů, tlak od sparťanských fanoušků bude jistě velký a kdo ví, jak se s tím mladík vypořádá.

Zdroj: Deník Sport, livesport.cz, watfordfc.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Jojo “pěkná oblbovačka” Křetinského deníku Sport a Blesk když na Spartě čtou z 80% nasrané komentáře fanoušku ohledně flákání bratří Rosických ve Špindlu místo 100% práce na přivedení špičkových krajních obrancu místo tragedu Hanouska s Vidheimem + rychlého běhavého technického záložníka místo lenochoda lempla Dočkala a 2.tragéda Trávníka !! Sierralta by stál minimalně 2.5 mil.£ a jeho plat je kolem 35 tis.£ měsičně základ a další věc je proč by měl z tradičního Londýnského klubu byť z 2.ligy odcházet když je tam 6 měsicu a pokud se chytne tak má velkou šanci na angažmá v nějakém týmu nejvyší Anglické ligy za min. 60 tis.£ měsičně základ ! O nějaké Spartě snad ani neslyšel a ani mu neni schopna co nabidnout jedině 2.předkolo EL- pěkné bezpečné město a pěkné holky jinak nic víc !

   • S Dočkalem hraje Sparta vždy o 10 lidech a to že zápas dá 2 skvostné pasy to v dnešním moderním fotbale opravdu nestačí tedy určitě ne v České Fortuna lize natož v EL kde to na podzim bylo jasně vidět – je pomalý neběhavý nesoubojový bez jaké koliv dynamiky obratnosti kdy se jen rozčiluje hadá s rozhodčimi rozhazuje rukama a plive ! Hráč co v Česku bere 1.2 mil.kč základ chce hrát ve Spartě musí být o hodně hodně lepší !

 2. Panebože to jsou kecy! Snad je tam nějaká koncepce, ale o tom pochybuji. Dle mého názoru ať zainvestují do mladého Chilana, za kterým už je patrný nějaký růst, razantně odstřihnou neschopné Lischku s Plechatým, a podmínečně si ponechají (starého) Čelůstku, ( jen půjčeného) Hancka a neperspektivního Štětinu. A to ještě jen po skutečně odborně provedených zdravotních kontrolách, nejlépe v cizině mimo dosah provázané funkcionářské kliky ve strukturách klubu!

 3. Preferuji Rosovu cestu. Dát co nejvíce prostoru Vitíkovi. Chilana bych sem vůbec netahal. Vitík na to má a s Chilanem, po určitých zkušenostech tomu nevěřím.

 4. Uvědomuje si někdo že Vitik při svém mladí a výšce bude při velkém zatížení bude náchylný na zátěžové zranění. Určitě co předvádí teď patří do základu ale uvažene. Ne jako z Hložkem. Jestli je Chilan opravdu nadějný stoper tak proč by opouštěl Anglii. Vůbec se třeba neskousel Radakovic který jak se ukazoval v Astane tak je určitě lepší než Plechaty. Určitě největší problém je v záloze. Dočkal, Krejčí už na Spartu nestačí. To samé je v obou krajních obrancich.

 5. Když si tak fundovaně povídáme o stoperech, je vrchol šlendriánu, když se hraje v obraně se třemi stopery a ti “krajní” jsou takoví neohrabanci jako Plechatý, Lischka, Čelůstka (ten byl až trapný v EL, jak byl vyloučený), popř. těžkotonážník Štětina. Hra na 3 stopery je dost specifická a musí k ním být hráči s předpoklady! Prostě nekompetentní nákupy. Za kým asi “jdou”? Baví se vůbec Kotal s lyžníky, pardón s bratry R.?

 6. Každý má právo na dovolenou, tak proč by si nezajeli do Špindlu. Ale minimálně dva důchodci co sem píší toto slovo zřejmě neznají. Ale chápu, je vychoval bolševik a oni hlavně byli zvyklí plnit plán pětiletky a brigády socialistické práce. Nesmíme se na ně zlobit, oni za to nemůžou. Oni tak byli vychováni a teď se chtějí zviditelnit, takže všude byli, všechno znají, jen oni mají pravdu, jelikož na Spartě mají plno podrž tašek, kteří jim prý vše řeknou. Stejně tak jako je rozdělená republika v politice a s covidem, tak stejně tak je rozdělená sparťanská obec. A já se přiznám, že patřím k těm co stojí za Tomášem Rosickým. Chodím do kotle, je mi 35 a můžu ŕíci že nás tam je hodně co stojíme při Tomašovi. Pravidelně se jako zástupci kotle s ním scházíme, narozdíl od vás, takže vím o čem mluvím.

  • Kotelníku, možná že se mne snažil vychovat bolševik, stejně jako asi i tvé rodiče (zda-li ovšem nejsi jen zušlechtěnej shluk buňek), ale můžu tě ujistit, že se mu to nepodařilo. Vysvětlovat tobě něco o době, kterou si nezažil má asi stejný význam, jako řikat volovi o sobotě, když jde v pátek na porážku. No prostě na hovno. Všude jsem sice nebyl, bohužel, ale vím z bohaté praxe fotbalového odborníka, že právě teď a zejména v takto zkrácené přestávce má vrcholit práce fotbalových “bafuňářů”. No a co ta práce obsahuje ti ani nebudu říkat, protože to nejsi schopen pochopit. Ale až zase budeš stát “při Tomášovi” tak se ho na to přeptej, možná ti to řekne, teda jestli to bude vědět a pochybuji, že zrovna teď na toto téma bylo ve Špindlu sympozium.

  • Ten věk a zaslepený klubismus vás omlouvá……. Rosický byl výborný fotbalista Sparta na něm obrovsky vydělala ale na žadnou duležitou funkci ve Spartě neměl nemá a mít nebude ! Jen se zařadil spolu s bratřičkem mezi škudce Křetinského Čupra Svobodu a bývalé nýmandy Otavu Kotalíka Požára ! Jinak až bude ve Spartě 6-7 špičkových fotbalistu- nebude nutně potřeba klub posílit o minimalně 2 špičkové hráče do základu- Sparta bude hrát pěkný utočný fotbal a bude 1.v tabulce Fortuna ligy tak ať je s bratřičkem třeba celý prosinec na dovolené ale ne za té to situace za kterou je 100% zodpovědný jen on sám !

 7. Pokud jste fotbalový odborník 😂 jak říkáte, tak jste klesnul hodně hluboko, když jste se dal na psaní sem. Zřejmě Vás všude vyhodili a nebo Vás nechtějí že? Asi tak to bude co? Jo a na ty odborníky si tady hraje spousta lidí že. Za odborníka např. považuju pana Radu, Hřebíka, Rosického, Nezmara, Kotala, Trpišovského. To jen pro zajímavost. Ale Vy podle mně budete obyčejná hospodská tlučhuba.

 8. A proč sem tedy píšete vy? Taky chcete tak hluboko klesnout? Já jsem sem začal psát jen tak z “plezíru”, pobavit se, zašprýmovat, rejpnout i zaprovokovat (s radostí fanatické a sprosté tzv. fanoušky), třeba se i pohádat a to vše pro zábavu. Měl jsem a stále mám velkou radost ze života, jehož velkou částí byl právě fotbal. A to po všech stránkách! A co se týče těch výše uvedených odborníků, tak bych i souhlasil až na Rosického a částečně i Hřebíka.

 9. Já si na žádného odborníka nehraji, ale číst neustále sprosté urážky na adresu Tomáše Rosického na to jsem musel reagovat. Ani jeden z těch lidí mu nesahá ani po kotníky. Je to člověk, který jde pouze jinou cestou. Ale má o tom jasné představy. A pan Hřebík jako jeden z mála dostal Spartu do druhé fáze ligy mistrů. Je to odborník na slovo vzatý, mladí za ním šli, bohužel staří hráči viz. Poborský nikdy neskousli, že se ke všem choval stejně ať mu bylo 20 či 30.

 10. Tak za a) já jsem žádné sprosté urážky na adresu p. Rosického nevznášel, ale tvrdím, že sportovní ředitel je ubohý. Ale to není nic urážlivého, ale holý fakt. A v tom není ze známých, kdysi výborných fotbalistů sám. To je takřka pravidlem, že trenéry a hlavně funkcionáři jsou tyto “hvězdy” zoufalí. Nedej bože, aby někdo takový se stal šéfem českého fotbalu. A za b) Hřebík je skutečný odborník, ale lidsky nemá předpoklady lidi védst. Je to technokrat v tom nejhorším slova smyslu, ale to se lidem-technikům stává často.

 11. Já nejmenoval Vás, že ho urážíte. Ale takový Millwall, ten nic jiného neumí. Jinak já mám na něj názor úplně jiný a nejen já z kotle jsem rád, že v našem klubu je. A vím moc dobře po jaké cestě se vydal. No nic každý máme své názory, já Vám je vyvracet už nebudu, stejně tak jako je nevyvrátíte vy mě. Je mi 100 krát milejší tato cesta, která bude delší než aby 50% hráčů bylo z ciziny, nedej bože černé pleti, kterým až na malé výjimky je český klub a jazyk úplně u prdele. Prosím podotýkám, nejsem žádný rasista! Tímto příspěvkem končím, jelikož to jé zbytečná ztráta času.

 12. Petřík je stejný,jako Millwall.Já nokoho neurážím,ale Rosický je budižkničemu.Tak se s ním i tím druhým nemá cenu bavit.Na normální diskuzi ani jeden nemá!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.