Reklama

Vypekl Slavii? João Felipe se chtěl vrátit domů, teď ale bude hrát za Rakovník v ČFL

Pořádně pozoruhodný příběh se odehrál kolem Joãa Felipeho v posledním měsíci. Brazilský mladík se chtěl údajně vrátit domů, jelikož se nedokázal adaptovat na zdejší prostředí. Místo toho ale podepsal v Rakovníku, který hraje v ČFL.

V létě 2019 přišel João Felipe do Slavie s velkým příslibem do budoucna. Za A-tým naskočil do jednoho zápasu, zářil především v juniorské Lize mistrů. V ČFL za béčko Slavie se ale příliš neprosazoval, fyzicky náročná a agresivní soutěž brazilskému hračičkovi moc nesedla.

Problémem také byla jeho špatná životospráva, často se na přípravu vrátil s pěknou nadváhou. Proto na začátku září došlo k očekávanému rozchodu.

“Brazilský křídelník João Felipe vyjádřil přání vrátit se domů do Brazílie. Jeho působení ve Slavii, od kterého obě strany očekávaly více, bylo tak ukončeno,” informovala na svých stránkách Slavia.

S návratem do rodné Brazílie to ale tak horké nebude. Jen tři týdny po rozloučení se Slavií má Felipe nové angažmá a není to v Jižní Americe, ale v Rakovníku, který hraje ČFL, tedy stejnou soutěž jako B-tým Slavie.

Rakovník je po osmi kolech na 14. místě s 6 body, hůř je na tom pouze Sokolov také se šesti body a Hostouň s pěti body. Ligu vede Králův Dvůr.

Rakovník se vydal cestou cizinců, v kádru jich má spoustu. V posledním duelu proti Karlovým Varům jich bylo v nominaci 8. Jeden Francouz, jeden Portugalec, dva hráči z Guinea Bissau, jeden Tunisan, jeden Brazilec, jeden Nigérijec a jeden hráč z Pobřeží Slonoviny.

Aklimatizaci tak Felipe bude mít ulehčenou díky Matheusovi a Acostinhovi, kteří oba mluví jeho rodnou portugalštinou. Dá se také očekávat, že mu Rakovník nabídl nadstandardní podmínky, jinak by si tým ze spodku ČFL zřejmě jen tak nevybral.

Zajímavostí také je, že tým jako asistent vede sparťanská ikona Jiří Novotný. Ten i v 51 letech nastoupil už do šesti utkání ČFL.

Zdroj: SK Rakovník

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Teď ho čeká super nouze, možná bude umírat i hlady v bytě plném plísni, jako jeho předchůdce z Ghany, ten teď řeší jen dluhy, klub mu neplatil ani mzdu ani stravu a hráči nezbylo ani na chleba, natož na úhradu OSVČ, pojištění ..

  Další tragicky končící příběh zahraničního hráče v České republice, neumíme to tady s nimi příliš a neuvědomujeme si, že jsou to talenti a hlavně, že jsou to lidi, kteří byli v jejich původní zemi úspěšní.
  Amen

  • Spíš naopak je Joao rád, že sehnal smlouvu aspoň u nás ve třetí lize, protože si uvědomil, že doma by žádnou nedostal, jelikož není lepší než mnozí kluci, kteří tam hrají fotbal po práci na pláži.

 2. Nechápu tyhle “umělé” týmy ve třetí soutěži. Proč tam nehrají naši kluci? Stejně tam chodí 50 diváků, tak proč? Kolik talentů je těmi týmy složenými z vysloužilců a druhořadých cizinců zabito. Možná majitelé taky optimalizují daně, nebo nevím.

  • Naopak je dobře, že tam jsou. Kvalita 3. ligy i divizí a KP jde dlouhodobě dolů. A aby toho nebylo málo, dříve byla jen jedna ČFL, teď jsou 2 skupiny. Tedy čím více zahraničních hráčů, tím více konkurence. A tím lépe pro české hráče. Pohodlné prostředí brzdí vývoj.

 3. Slávističtí mudrcové v čele s Tvrdíkem a Trpišovským o něm říkali samé superlativy. Dnes ti samí jelimani platí novináře – zoufalce, aby o tom hráči psali jak na to neměl. Musím se smát jak se Slavií vyběhl, ale na Míšu Ngadea nemá, ten si moulu Tvrdíka s celým realizákem pozval večer v Praze na hotelový pokoj, aby jim sdělil, ať mu do rána vypracují novou smlouvu. Když tam moulové ráno dorazili, tak Míša už snídal v Belgii. Hodit bobek na bolševickou Slavii se stává staronovým hitem.

  • Nemyslím si, že případ Ngadeu je o moulech Tvrdíkovi s Trpišovským. Jen to ukazuje, na jaké úrovni je hráč, v tomto případě Ngadeu – lhář a podvodník. Dříve stačilo slovo a podaná ruka. Ale o tom třeba Ngadeu očividně ani neslyšel!

   • A Felipe to taky asi v hlavě nemá moc v pořádku. Ale jak se říká, každý svého štěstí strůjcem!

   • A myslíš, že je Plavšič jiný? Je to stejný případ jako Ngadeu, jen byl ve Spartě a tajně už měl vyjednanou Slávii a všem o tom lhal. Přesto ho Slávie angažovala, i když s takovým jednáním měla zkušenost.

 4. Vše se ukáže, zřejmě se v Rakovníku ukázal nový sponzor, což je do českého fotbalu vždy dobré a jestli to pomůže fotbalovým soutěžím jako konkurence, tím lépe. Otázkou jsou divy s vízovými povoleními těchto národností z třetích zemí, zřejmě pod “kontrolou” někoho z místně příslušné cizinecké policie. Na Filipeho jednání postačí tento článek s diskusí…, každý strůjcem svého štěstí !
  Pozor na to Rakovníkovští, jeden takový velký problém fotbalových chodců před pár lety řešila UEFA s Migračními i Azylovými orgány EU prostřednictvím Evropských zatykačů…, v našich řadách policejních i fotbalových.

 5. Evžene,jedinej bolševicko-komunistickej klub u nás byla SPARTA. Tak si to srovnej v hlavě.😲😲

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené