Všichni dostali, co chtěli, jen Dukla ostrouhala, posteskl její výkonný ředitel Pavel Vandas

Nikdo z nejvyšší soutěže nesestupuje, z druhé ligy do ní na příští ročník postupují vítěz FK Pardubice a druhý v pořadí Zbrojovka Brno. Právo na baráž si zajistila i třetí Dukla Praha, ale boj o elitu jí byl odepřen. „Všechny kluby dostaly, co chtěly, jen Dukla ostrouhala,“ posteskl její výkonný a sportovní ředitel Pavel Vandas.

Dukla Praha fanousci zdroj fkdukla.cz
Zdroj: fkdukla.cz

Jen chvíli oslavovali na Julisce návrat mezi nejlepší. Kdyby se skupina o záchranu FORTUNA:LIGY dohrála, poslední by sestupoval a Dukla by se jako třetí v pořadí druhé nejvyšší soutěže posunula automaticky výš.

Ale objevená nákaza v Opavě pražskému klubu radost zakalila. Platí pro ni varianta nepříznivá.

Nešťastný ročník poznamenaný koronavirovou pandemií ještě však u zeleného stolu nekončí. Ligová asociace dala podnět disciplinární komisi k prošetření dodržování hygienických opatření v Opavě, dokonce se zvažují proti slezskému klubu právní kroky.

„Samozřejmě registrujeme, že v Opavě došlo k nějakým událostem, a čekáme, jestli disciplinární komise vynese verdikt,“ říká Pavel Vandas výkonný a sportovní ředitel Dukly Praha.

Ale k fotbalové stolici naději, že by se něco změnilo ohledně postupu jeho týmu do nejvyšší soutěže, neupíná. „Prostudoval jsem si řády do nejmenších detailů a vím, že ať se stane s Opavou cokoli, do ligy se letos nedostaneme,” smiřuje se s osudem.

Rovněž naděje – celkem logická – že poškozená Dukla získá alespoň nějakou peněžní kompenzaci, je podle něj nepatrná. „Žádný právní nárok na to nemáme,“ znovu probírá řády funkcionář Dukly. „Koronavirus zasáhl celý český fotbal, je nám jasné, že peněz bude nedostatek,“ uvědomuje si situaci.

Přes velké úsilí, snížení provozních nákladů i klubového rozpočtu a zeštíhlení kádru se Dukla nakonec k cíli dosáhnout na baráž dopracovala. Ale není to jí nic platné.

„Vnímáme, že letošní sezona byla vzhledem ke koronaviru nestandardní. Ale dopadlo to tak, že všechny kluby dostaly, co chtěly, kromě nás. Je jasné, že v nás nějaká pachuť hořkosti zůstává,“ přiznává Vandas.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Co byste v lize chtěli dělat,tak jedině kašpary,prázdný stadion, týká se však většiny mužstev,nikoho nezajímáte, a ze 3.mista se prostě nepostupuje,kádr máte jedině na 2.ligu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Okénko minulosti: AZ´67 tajemný a nepříjemný soupeř českých klubů

První český zástupce na evropské scéně Viktoria Plzeň už zná protivníka ve druhém předkole Ligy mistrů. V nemistrovské větvi se střetne se silným...

Willian jde ve šlépějích Petra Čecha, Chelsea mění za Arsenal!

Dvaatřicetiletý Brazilec Willian mění působiště. Po vypršení kontraktu v celku Blues se přesouvá do dalšího londýnského týmu, do Arsenalu.

Pastrňák laboruje se zraněním. Nastoupí do dalšího utkání?

Kvůli blíže nespecifikovanému zranění musel český útočník ve službách Bostonu, David Pastrňák vynechat druhé utkání série 1. kola play-off proti Carolině (Bruins...