Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal. Čeští reprezentanti poklekli před hnutím Black Lives Matter i před skotským soupeřem. V Praze demonstrovali fotbaloví pseudofanoušci. Pavel Hapal už nesedí na lavičce slovenské reprezentace.

Berbr za mřížemi, Malík si konečně připadá jako chlap

Dvouleté úsilí orgánů činných v trestním řízení přineslo výsledky: Dokázalo, že Roman Berbr, místopředseda za Čechy, je pro český fotbal devastující zlo. Podplácí, korumpuje, intrikuje, vysává finanční zdroje, chová se jako hulvát.

Ve fotbalovém prostředí se to vědělo o mnoho déle, ale někomu to nevadilo, další z toho měli dokonce prospěch.

Intrikán skončil ve vazbě a jeho arestování umožnilo, aby konečně ze své ubohé pozice oddaného sluhy povstal nejvyšší muž Martin Malík. Slíbil očistu, nechal rozpustit komisi rozhodčích, kterou Berbr ovládal, o čemž předseda FAČR ovšem nevěděl.

Očistu může začít tím, že šéfa komise Jozefa Chovance pošle před fotbalovou stolici. Může pak pokračovat sám u sebe. Aspoň jedno rozhodnutí by mohl učinit samostatně.

Poklekli před hnutím

Před utkáním ve Skotsku v Lize národů čeští fotbaloví reprezentanti poklekli, aby vyjádřili podporu hnutí Black Lives Matter. Okamžitě se stali terčem výtek, mnohdy i hodně ostrých, že politika do sportu nepatří a mohli si tohle gesto odpustit, zvláště když v českých končinách jsou důvody a příčiny jeho vzniku poněkud složitěji pochopitelné.

Hájí se, že tak učinili na žádost domácího týmu. Jestliže politika do sportu nepatří, tak kvalitní výkony a touha po dobrém výsledku ano. Ale bohužel i v tomto ohledu byli svěřenci asistenta Jiřího Chytrého (zastupoval covidem postiženého hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého) k hostitelům hodně vstřícní.

Chuligáni nemají fotbal, řádili na demonstraci

V Praze se protestovalo proti vládním opatřením a vůbec chaotickému řízení státu v nouzovém stavu. Potyčky s policií navýšily práci už tak dosti zatíženému zdravotnickému personálu, navíc přišla zbytečná hrozba zvýšené nakaženosti covidem, jelikož rozestupy a nošení roušek nebylo dodrženo.

Za svoláním demonstrace stáli údajně fanoušci fotbalových klubů, kteří řádili jako zběsilí. Když prý nemají fotbal, dělají výtržnosti jinde. Hodně zploštělé odsouzení.

Na fotbalové zápasy chodí už léta individua, jimž o krásu míče kopané nijak nejde, jen si chtějí v davu anonymity vybít své frustrace a sklony k násilí. Nyní dorazili do Prahy. Vždycky si najdou příležitost, jak vyjádřit svou ubohost. Fotbal nebo covid, jedno je.

Český trenér skončil u slovenské reprezentace

Přestože jeho tým před hnutím Black Lives Matter ani soupeřem nepoklekl, u slovenské reprezentace skončil český kouč Pavel Hapal. Ani výběr v Izraeli nevedl, také měl pozitivní nález koronavirus, mužstvo pod vedením asistenta Oto Brunegrafa ztratilo dvoubrankové vedení a prohrálo.

Na lavičce reprezentačního týmu tak zůstává jediný český kouč – Michal Bílek v Kazachstánu. Porážka 0:2 v Bělorusku jeho pozici neohrozila, Kazaši tak vysoké ambice nemají.

Zdroj: FAČR

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.