Reklama

Vitrína dneška: Berbr už nevládne, předseda FAČRu vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal

Překotné události se děly ve fotbalovém hnutí. Pro podezření z korupce a dalších trestních činů byl vzat do vazby intrikán Roman Berbr, předseda FAČR Martin Malík vyzval k očistě fotbalu. U sebe ovšem nezačal. Čeští reprezentanti poklekli před hnutím Black Lives Matter i před skotským soupeřem. V Praze demonstrovali fotbaloví pseudofanoušci. Pavel Hapal už nesedí na lavičce slovenské reprezentace.

Berbr za mřížemi, Malík si konečně připadá jako chlap

Dvouleté úsilí orgánů činných v trestním řízení přineslo výsledky: Dokázalo, že Roman Berbr, místopředseda za Čechy, je pro český fotbal devastující zlo. Podplácí, korumpuje, intrikuje, vysává finanční zdroje, chová se jako hulvát.

Ve fotbalovém prostředí se to vědělo o mnoho déle, ale někomu to nevadilo, další z toho měli dokonce prospěch.

Intrikán skončil ve vazbě a jeho arestování umožnilo, aby konečně ze své ubohé pozice oddaného sluhy povstal nejvyšší muž Martin Malík. Slíbil očistu, nechal rozpustit komisi rozhodčích, kterou Berbr ovládal, o čemž předseda FAČR ovšem nevěděl.

Očistu může začít tím, že šéfa komise Jozefa Chovance pošle před fotbalovou stolici. Může pak pokračovat sám u sebe. Aspoň jedno rozhodnutí by mohl učinit samostatně.

Poklekli před hnutím

Před utkáním ve Skotsku v Lize národů čeští fotbaloví reprezentanti poklekli, aby vyjádřili podporu hnutí Black Lives Matter. Okamžitě se stali terčem výtek, mnohdy i hodně ostrých, že politika do sportu nepatří a mohli si tohle gesto odpustit, zvláště když v českých končinách jsou důvody a příčiny jeho vzniku poněkud složitěji pochopitelné.

Hájí se, že tak učinili na žádost domácího týmu. Jestliže politika do sportu nepatří, tak kvalitní výkony a touha po dobrém výsledku ano. Ale bohužel i v tomto ohledu byli svěřenci asistenta Jiřího Chytrého (zastupoval covidem postiženého hlavního trenéra Jaroslava Šilhavého) k hostitelům hodně vstřícní.

Chuligáni nemají fotbal, řádili na demonstraci

V Praze se protestovalo proti vládním opatřením a vůbec chaotickému řízení státu v nouzovém stavu. Potyčky s policií navýšily práci už tak dosti zatíženému zdravotnickému personálu, navíc přišla zbytečná hrozba zvýšené nakaženosti covidem, jelikož rozestupy a nošení roušek nebylo dodrženo.

Za svoláním demonstrace stáli údajně fanoušci fotbalových klubů, kteří řádili jako zběsilí. Když prý nemají fotbal, dělají výtržnosti jinde. Hodně zploštělé odsouzení.

Na fotbalové zápasy chodí už léta individua, jimž o krásu míče kopané nijak nejde, jen si chtějí v davu anonymity vybít své frustrace a sklony k násilí. Nyní dorazili do Prahy. Vždycky si najdou příležitost, jak vyjádřit svou ubohost. Fotbal nebo covid, jedno je.

Český trenér skončil u slovenské reprezentace

Přestože jeho tým před hnutím Black Lives Matter ani soupeřem nepoklekl, u slovenské reprezentace skončil český kouč Pavel Hapal. Ani výběr v Izraeli nevedl, také měl pozitivní nález koronavirus, mužstvo pod vedením asistenta Oto Brunegrafa ztratilo dvoubrankové vedení a prohrálo.

Na lavičce reprezentačního týmu tak zůstává jediný český kouč – Michal Bílek v Kazachstánu. Porážka 0:2 v Bělorusku jeho pozici neohrozila, Kazaši tak vysoké ambice nemají.

Zdroj: FAČR

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Analýza týmu Kanady na MS: Spousta nováčků, kádr bez zvučných jmen. Ambice na titul spíš nehledejme

Bylo to období nějakých deset let zpět, kdy Kanaďané dávali při pohledu na soupisku najevo, že pro ně nemá seniorský šampionát příliš velkou váhu.

Leicester píše další příběh! V Evropské lize jej vyřadila Slavia, teď získal slavný FA Cup

Ve finále FA Cupu na Leicester City čekala rozjetá Chelsea. Blues nad Liškami po většinu utkání dominovali, ale zvítězilo srdce! Podívejte se na neuvěřitelný gól Youriho Tielemanse a na to, jak s týmem slavil i současný majitel klubu.

Je to sportovní tragédie! Co na zranění Lukáše Provoda řekli Jindřich Trpišovský a Simon Deli?

Před utkáním s Karvinou se o vážném zranění Lukáše Provoda rozpovídali Jindřich Trpišovský a Simon Deli. Jak ztrátu klíčového hráče vnímají a jak ji berou?