Reklama

Velká neprofesionalita v UFC! Alves převážil 5 kilo a stanovil rekord

Z MMA se postupem času stává jeden z nejoblíbenějších sportů světa. Jednou z nejdůležitějších částí je váha, kterou si dva bojovníci před zápasem smluví. Co se ale stane tehdy, když jeden převáží tolik, že by se nevešel ani do vyšší váhovky? To zjistil Rafael Alves, který měl o pět kilo více.

Zdroj: MMA Fighting

Před zápasem si oba bojovníci společně s organizací dohodnou váhu, ve které budou bojovat. Pokud jeden převáží, musí druhému zaplatit část výplaty.

To zjistil při posledním Oktagonu Apollo, který se ale po druhém převážení alespoň přiblížil smluvené váhovce. Přesto musel Lohorému část výplaty odevzdat.

To, co se ale stalo v noci, UFC ještě nezažilo. Zápasník Rafael Alves měl se soupeřem smluvenou váhu 65,8 kilo, navážil ovšem téměř o pět kilo více!

Stanovil tak rekord organizace, jelikož by mu tato váha nestačila ani do vyšší kategorie. Právě Alves je známý svým masivním shazováním.

Často totiž začíná na 86 kilech, což je neuvěřitelný rozdíl. Nyní si tak musí zhodnotit, zda raději nezápasit ve vyšší váhovce, jelikož takové shazování nemusí dopadnout příště pouze převážením.

Alvesova reakce po vážení byla očekávatelná. S omluvným gestem odcházel pryč a následně byl zápas po dohodě zrušen. “Zdraví je přednější,” řekl.

Zdroj: mmafighting.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Je to sportovní tragédie! Co na zranění Lukáše Provoda řekli Jindřich Trpišovský a Simon Deli?

Před utkáním s Karvinou se o vážném zranění Lukáše Provoda rozpovídali Jindřich Trpišovský a Simon Deli. Jak ztrátu klíčového hráče vnímají a jak ji berou?

10 nejstarších fotbalových klubů v Evropě

Rozeznat nejstarší fotbalové kluby v Evropě není určitě jednoduchá záležitost. Jednotlivé zdroje se liší ve svých žebříčcích, a ne vždy jsou dochovány jasné důkazy o založení konkrétních klubů.

Zůstane v Olomouci? Belgický Leuven na Jemelku neuplatnil opci, ten tak dost možná začne přípravu v Sigmě

Václav Jemelka odešel v létě na hostování s opcí do belgického Leuvenu, ve kterém se chytl a pravidelně hrával v základní sestavě. Klub však nemá dostatek financí, a tak se rozhodl jeho opci neuplatit.