Spojte se s námi

Ligue 1

V Premier League působí pouhých 35,3 % Angličanů, jak jsou na tom ostatní přední evropské ligy?

Zveřejněno

dne

Poslední statistika CIES Football Observatory jasně poukazuje na Premier League, jakožto ligu, ve které působí nejméně domácích fotbalistů ze všech top 5 nejlepších evropských lig. V nejvyšší anglické soutěži působí pouze 35,3 % Angličanů. Naopak nejvíce domácími hráči se může pyšnit francouzská Ligue 1 (62,7 %).

Embed from Getty Images

V Anglii je nízké nasazování domácích fotbalistů velmi diskutované téma a anglická fotbalová asociace se s tím již nějakou dobu snaží bojovat. Ovšem vzhledem k tomu, že se v Premier League točí ohromné částky, jejich boj je velmi složitý. Nyní jim však nahrává do karet brexit! Společně s ním chce údajně FA snížit v pětadvacetičlenném týmu počet cizinců z dosavadních 17 na 13.

Od toho si samozřejmě slibují zvýšení kvality domácích fotbalistů. Tomu se ale brání představitelé Premier League, kteří oponují tím, že není žádný důkaz o tom, že by tento krok pomohl ke zvýšení kvality v reprezentaci. Velká Británie opustí Evropskou unii 29. března 2019 a v tu dobu již bude pravděpodobně známo konečné číslo cizinců v jednom týmu.

Nicméně Premier League není jediným místem, kde dostávají cizinci velký prostor. Další ligou, ve které je procento domácích hráčů velmi nízké, je Serie A, ve které působí pouze 39 % Italů. A vzhledem k tomu, že italská fotbalová reprezentace zaznamenává v posledních letech velký úpadek, je otázkou, zda za to může právě malé množství hráčů v italské nejvyšší soutěži  anebo to, že kvalitní italští fotbalisté prostě aktuálně nejsou v takovém zastoupení, jako tomu bylo v minulých letech.

S 48,5 % domácích hráčů se může “pyšnit” německá Bundesliga. Právě v nejvyšší německé soutěži má i své početnější zastoupení Česká republika, přesněji v Bundeslize působí 1,9 % hráčů z naší krajiny.

61 %Španělů poté najdeme v La Lize a na 62,7 % Francouzů v Ligue 1. Francouzští fotbalisté mají v top pěti evropských ligách také největší zastoupení, celkem jich na nejvyšší úrovni působí 19,7 %. Hned za nimi jsou v této statistice Španělé (15,2 %), poté Němci (9,8 %), Italové (8,5 %) a Angličané (7,5 %).

Z národností mimo Evropu jsou nejvíce v evropských ligách zastoupeni Brazilci (5,3 %), Argentinci (3,8 %), Uruguayci (1 %) a Senegalci (1 %).

Zdroj: www.football-observatory.com

Reklama
1 komentář

1 komentář

  1. Lada

    28.11.2018 na 7:17

    Jiste, Italie i Anglie jsou porad mensi zeme nez ty tri ostatni.

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ligue 1

Kvůli protestům ve Francii se nebudou hrát tři fotbalové zápasy nejvyšší soutěže

Zveřejněno

dne

Kvůli trvajícím protestům ve Francii byly odloženy tři zápasy víkendového 18. kola fotbalové ligy. V pátek se nebude hrát duel Nice – St. Etienne a v sobotu vypadnou z programu utkání Nantes – Montpellier a Caen – Toulouse.

Embed from Getty Images

O odložení zápasů požádaly místní úřady, neboť budou potřebovat bezpečnostní složky při protivládních demonstracích. Vedení francouzské ligy se snaží vyjednat, aby se alespoň duel v Nice odehrál v neděli, protože oba týmy už přišly o své zápasy minulý týden.

Kvůli protestním akcím ve Francii bylo v 17. kole odloženo celkem šest zápasů, které se budou hrát v novém termínu v polovině ledna.

Použitá zdroj: francefootboll.fr | ČTK

Pokračovat ve čtení

Ligue 1

Soukromé letadlo? I to je jeden ze zamítnutých požadavků, které měl Mbappé při přestupu do PSG. Jaké další pikantnosti požadoval a co mu bylo naopak schváleno?

Zveřejněno

dne

Kylian Mbappé je od svých osmnácti let multimilionářem. Zveřejnili se uniklé dokumenty, které mnoho odhalují. Například, že o služby tohoto mladíka nejvíce v létě 2017 stál Real Madrid. Nabízel 180 milionů eur, ale neuspěl. Ještě více zajímavé jsou požadavky tohoto hráče, které PSG zamítlo do jeho smlouvy zahrnout.

Embed from Getty Images

Přestup do Realu zablokoval Kylianův otec. Bál se, že po boku Ronalda, Balea a Benzemy, by si jeho syn moc nezahrál. V PSG si vysloužil pětiletou smlouvu a každý týden vydělává zhruba 190 000 eur v čistém.

Vtipné ale jsou jeho nároky, které do smlouvy požadoval. Mezi nimi je žádost, že vyhraje-li Zlatý míč, automaticky se mu vylepší smlouva až tak, že bude pobírat více než Neymar.

Další z požadavků byl ten, že by mu klub měl na 50 hodin ročně zpřístupnit soukromé letadlo a měl mu zafinancovat rekonstrukci jeho mateřského stadionu AS Bondy. S těmito podmínkami klub nesouhlasil.

Pařížský klub naopak souhlasil s uvolněním 30 000 eur měsíčně, pro jeho hospodyni, ochranku a šoféra.

Útočná hvězda PSG od svého příchodu nastoupila k 60 zápasům, v nich Mbappé vstřelil 35 gólů a přidal 23 asistencí. To z něj momentálně dělá nejhodnotnějšího hráče planety.

Pokračovat ve čtení

La Liga

Kdo vede v boji o Zlatou kopačku? Tabulka střelců v půli sezóny

Zveřejněno

dne

Prestižní soutěž, jejímž králem se pro uplynulou sezónu stal Lionel Messi, má i letos několik vážně vypadajících nápadníků. Kdo se tentokrát stane nejgólovějším hráčem evropských lig? Některá jména mnozí z vás určitě ani neslyšeli. A přesně v tom spočívá krása celého “závodu”, vyhrát může de facto každý. 

Embed from Getty Images

3.  – 8. místo (11 branek):

Krysztof Piatek (Polsko, Genoa)

Nicolas Pépé (Pobřeží slonoviny, Lille)

Florian Thauvin (Francie, Marseille)

Neymar Júnior (Brazílie, PSG)

Lionel Messi (Argentina, Barcelona)

Christian Stuani (Uruguay, Girona)

Embed from Getty Images

2. – 1. místo (12 branek):

Emiliano Sala (Argentina, Nantes)

Kylian Mbappe (Francie, PSG)

Embed from Getty Images

Za zmínku stojí v první řadě rozložení nejlepších střelců do daných lig. Pět fotbalistů z nejlepší osmičky této tabulky válí ve Francii, což je dost vysoké procento na to, aby dávalo za pravdu zlým jazykům, jejichž oblíbenou kratochvílí je kritizování a ponižování úrovně Ligue 1.

Jedno jméno, které by pak, dle mého názoru, stálo za důkladnější přiblížení, je Christian Stuani. Prošel si Premier League i LaLigou, přičemž však doposud nenastupoval za tým z horních pater tabulky. Góly dával, co chodí po dvou, nikdy to však nebyla žádná hitparáda. Ale s třicítkou jako by se vše zlomilo, uruguajské víno konečně dozrálo a z hráče se stal doslova tahoun. Pokud ale nechystá napodobovat Zlatana, nebo jiné veterány v akci, do kádru některého z předních klubů už to zřejmě nestihne.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Facebook

Reklama

Oblíbené