Více
  Novinky Ostatní V nižších soutěžích v Anglii testují s úspěchem "trestné lavice"

  V nižších soutěžích v Anglii testují s úspěchem “trestné lavice”

  -

  Anglická fotbalová asociace v posledních dvou sezónách testovala “trestnou lavici”, kam může být hráč odpraven na deset minut za nesportovní chování. Stalo se tak ve dvou nejnižších soutěžích a po kladných ohlasech ji rozšíří až do páté ligy. 

  Embed from Getty Images

  Pro rozhodčí je to tak další zbraň, jak trestat nesportovní chování. Hráč může být při udělení žluté karty, výhradně za nesportovní chování, odeslán na deset minut mimo hřiště a jeho tým hraje v oslabení. Pokud fotbalista zamíří na “trestnou” podruhé končí, jeho tým může, pokud má ještě k dispozici střídání, po uplynutí trestu vyslat do hry jiného hráče.

  Rozhodli jsme se pro to po úspěšných ohlasech od hráčů, rozhodčích i trenérů,” uvedla FA s tím, že nesportovního chování, jako jsou hádky s rozhodčím atd., ubylo o 38 procent. “Zkoušky ukázaly, že pravidlo má na chování ohromný efekt,” dodala asociace.

  Podle statistik se nové pravidlo setkalo s dobrým ohlasem. Po dvou sezónách se pak mohli všichni zúčastnění vyjádřit k prodloužení platnosti pravidla a 72 % hráčů, 77 % trenérů a 84 % rozhodčí by uvítalo zavedení pravidla na trvalo.

  Dovedete si takovéto pravidlo představit i u nás? Jsou naši rozhodčí natolik profesionální, aby nemohlo být pochyb o jeho nezneužívání?

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Poslední novinky

  Galvao: V brazilské reprezentaci jsme si mysleli, že Coutinho bude ještě...

  Záložník ve službách Cagliari Joao Pedro Galvao odpovídal nedávno na svých sociálních účtech na dotazy fanoušků. Některé z nich se týkaly i...

  Ibrahimovič o budoucnosti v AC Milán: Já ani sám nevím, co...

  Zlatan Ibrahimovič si není jistý tím, jak bude vypadat jeho budoucnost. Přitom zákulisní drby hovoří o tom, že na konci sezóny opustí...

  Pět nejlepších levých beků z Premier League? Robertson i osmnáctiletý talent!

  Sezóna 2019/20 je téměř za námi, je tedy ideální čas na hodnocení. Dnes se podíváme na pět nejlepších levých obránců z Premier...