V nižších soutěžích v Anglii testují s úspěchem “trestné lavice”

Anglická fotbalová asociace v posledních dvou sezónách testovala “trestnou lavici”, kam může být hráč odpraven na deset minut za nesportovní chování. Stalo se tak ve dvou nejnižších soutěžích a po kladných ohlasech ji rozšíří až do páté ligy. 

Embed from Getty Images

Pro rozhodčí je to tak další zbraň, jak trestat nesportovní chování. Hráč může být při udělení žluté karty, výhradně za nesportovní chování, odeslán na deset minut mimo hřiště a jeho tým hraje v oslabení. Pokud fotbalista zamíří na “trestnou” podruhé končí, jeho tým může, pokud má ještě k dispozici střídání, po uplynutí trestu vyslat do hry jiného hráče.

Rozhodli jsme se pro to po úspěšných ohlasech od hráčů, rozhodčích i trenérů,” uvedla FA s tím, že nesportovního chování, jako jsou hádky s rozhodčím atd., ubylo o 38 procent. “Zkoušky ukázaly, že pravidlo má na chování ohromný efekt,” dodala asociace.

Podle statistik se nové pravidlo setkalo s dobrým ohlasem. Po dvou sezónách se pak mohli všichni zúčastnění vyjádřit k prodloužení platnosti pravidla a 72 % hráčů, 77 % trenérů a 84 % rozhodčí by uvítalo zavedení pravidla na trvalo.

Dovedete si takovéto pravidlo představit i u nás? Jsou naši rozhodčí natolik profesionální, aby nemohlo být pochyb o jeho nezneužívání?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.