Reklama

V každém fotbalovém týmu je jeden hráč homosexuál, tvrdí kapitán Watfordu

Troy Deeney věří, že je mezi fotbalisty mnoho homosexuálů, jenomže se to bojí přiznat. Podle kapitána Watfordu je velmi pravděpodobně v každém týmu alespoň jeden gay.

Zdroj: watfordfc.com

“Chtěl bych podotknout, že v každém týmu je velmi pravděpodobně alespoň jeden homosexuál,” nechal se slyšet Deeney v rozhovoru pro BBC.

“Myslím si, že lidé, kteří jsou homosexuálové, mají obavy nést zodpovědnost na svých bedrech a oznámit to jako první. Myslím si, že jakmile se přizná jeden, tak ostatní ho budou následovat,” pokračoval útočník Watfordu.

“Určitě to musí být neskutečně těžké, držet to v tajnosti po celou svoji kariéru,” narážel Deeney na nedávné oznámení fotbalisty Andyho Brennana, který po skončení své aktivní hráčské kariéry v australském týmu Newcastle Jets oznámil, že je gay.

Pro tyto sportovce musí být kvůli neustálé pozornosti velmi složité přiznat svoji sexuální orientaci a raději se schovávají, než aby museli čelit mediálnímu tlaku či dokonce posměškům od fanoušků.

Na druhou stranu to mají o něco “jednodušší” než hráči tmavé pleti, kteří neustále bojují s rasistickými urážkami. Ti to alespoň mají jasně dané, kdežto homosexuálové s tím bojují za zavřenými dveřmi, což musí být psychicky velmi devastující.

A přitom na tom není vůbec nic špatného. Sport samotný se proti těmto předsudkům snaží všemožně bojovat a tyto odlišnosti brát jako normální. Jenomže kvůli ohromné popularitě samotných sportovců to rozhodně není jednoduché.

Zdroj: BBC

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?