V čem vidí Van der Sar jednoznačnou příčinu krize Red Devils?

Na téma Manchesteru United a jeho aktuální krize bylo napsáno již mnoho článků jak na Ostrovech, tak i mimo ně. Aby také ne, když nejspíše v každém státu na světě mají Red Devils fanoušky, kteří se v současné sezóně trápí jejich výsledky.

Embed from Getty Images

Se svým vysvětlením přišel v nedávném rozhovoru i legendární brankář klubu hrajícím na Old Trafford, Edwin Van der Sar. Nizozemský brankář jako hlavní příčinu označil skladbu mužstva.

Porovnává samozřejmě s nejlepšími lety, které klub zažíval, tedy s dobou, kdy za klub chytal on sám. Během šesti let se čtyřikrát radoval se spoluhráči ze zisku titulu, třikrát si pak zahrál finále Ligy mistrů.

“Od vrcholu, na kterém jsme se nacházeli, k současné situaci, vedla dlouhá cesta. Ano, samozřejmě že se během této doby měnili manažeři klubu, ale ani jeden nedokázal klub stabilizovat a především zlepšit,” začal Van der Sar spíše zeširoka.

“Proč je aktuálně Manchester United v krizi? Vidím za tím špatnou přestupovou politiku. V létě koupili mladé či mladší hráče, nepříliš zkušené, byť hladové. Chybí jim ale zkušenosti, které v takovém klubu, jakým Manchester United je, musíte mít.”

Že by paralela se Spartou Praha, kde také září jen psychicky odolní jedinci?

“Když jsem byl v klubu jí, měli jsme v kabině Giggse, Scholese, Ferdinanda, Nevila, Keana. Všichni to byli charakterově silní hráči. Ty nyní tým nemá, a tak v zápasech, které se nevyvíjí dobře, nemají vůdce, který by je k výsledku dotlačil. Mentálně na to současní hráči nemají,” uzavírá.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...