V čem vidí Van der Sar jednoznačnou příčinu krize Red Devils?

Na téma Manchesteru United a jeho aktuální krize bylo napsáno již mnoho článků jak na Ostrovech, tak i mimo ně. Aby také ne, když nejspíše v každém státu na světě mají Red Devils fanoušky, kteří se v současné sezóně trápí jejich výsledky.

Embed from Getty Images

Se svým vysvětlením přišel v nedávném rozhovoru i legendární brankář klubu hrajícím na Old Trafford, Edwin Van der Sar. Nizozemský brankář jako hlavní příčinu označil skladbu mužstva.

Porovnává samozřejmě s nejlepšími lety, které klub zažíval, tedy s dobou, kdy za klub chytal on sám. Během šesti let se čtyřikrát radoval se spoluhráči ze zisku titulu, třikrát si pak zahrál finále Ligy mistrů.

“Od vrcholu, na kterém jsme se nacházeli, k současné situaci, vedla dlouhá cesta. Ano, samozřejmě že se během této doby měnili manažeři klubu, ale ani jeden nedokázal klub stabilizovat a především zlepšit,” začal Van der Sar spíše zeširoka.

“Proč je aktuálně Manchester United v krizi? Vidím za tím špatnou přestupovou politiku. V létě koupili mladé či mladší hráče, nepříliš zkušené, byť hladové. Chybí jim ale zkušenosti, které v takovém klubu, jakým Manchester United je, musíte mít.”

Že by paralela se Spartou Praha, kde také září jen psychicky odolní jedinci?

“Když jsem byl v klubu jí, měli jsme v kabině Giggse, Scholese, Ferdinanda, Nevila, Keana. Všichni to byli charakterově silní hráči. Ty nyní tým nemá, a tak v zápasech, které se nevyvíjí dobře, nemají vůdce, který by je k výsledku dotlačil. Mentálně na to současní hráči nemají,” uzavírá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..