Reklama

Trenérská rošáda v Plzni pohledem Viktoriána: Nutná změna, takto existuje šance na zisk poháru

Poslední dva zápasy Viktorii vůbec nevyšly. Vysoká prohra se Slavií by se ještě s přivřenýma očima dala pochopit, ovšem sobotní pouhopouhá remíza s předposlední Příbramí už nikoliv. A nepochopilo ji ani vedení, a tak byl hlavní kouč Adrián Guľa odvolán. Proč se ale vedení západočeského celku rozhodlo k takovému kroku 5 zápasů před koncem ročníku?

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Minulé jaro se vydařilo Guľovi náramně. Soupeře Viktorka kosila jednoho za druhým a ještě poměrně výrazně stáhla Slavii. Jenže tu bylo taky několik ale. A ty se promítly hned v další sezoně.

Už na jaře se ukázal první problém v těžkých venkovních zápasech. Konkrétně dvakrát se Slavií a jednou se Spartou. Nejenže v těchto zápasech vstřelila Plzeň pouhý jeden gól, ony se začaly projevovat i jiné herní nedostatky.

Směrem dopředu kombinace vázla, hráči pořádně nevěděli, co s balónem proti tak takticky vyspělému soupeři. A směrem dozadu to také nebylo ono. Hruška v bráně už zdaleka nebyl tak jistý a o obou stoperech před ním ani nemluvě.

A v kvalifikaci do evropských pohárů to bylo to samé. V Alkmaaru měla Plzeň celou dobu obrovské štěstí, které se ji nakonec vymstilo a v Izraeli to bylo podobné.

Zkrátka Plzeň nedokázala tyto soupeře ani efektivně bránit, ani si vytvářet šance. A to celý podzim pokračovalo. Na jaře se sice Viktorka výsledkově zvedla, ale herně to stále velmi drhlo.

A po naprosto zbytečné a hlavně ostudné domácí remíze 3:3 došla vedení v čele s Adolfem Šédkem trpělivost a Guľa skončil. Co je ale k tomu všechno vedlo?

Krom výše zmíněných herních problémů také fakt, že sezona ještě nekončí. V týdnu hraje Plzeň venku na Spartě a o pár dní později finále domácího poháru s pražskou Slavií.

A tyto zápasy by s Guľovým herním stylem mohly skončit velkým fiaskem. Obrana dostala nedávno v Edenu tvrdou lekci a evidentně se vůbec nepoučila. Vždyť s takovou bychom neměli za necelé dva týdny proti Slavii vůbec šanci.

Nejspíš proto se také rozhodlo vedení Viktorie angažovat Michala Bílka. Ten se vždy opíral o pevnou obranu. A co si budeme, to Plzeň aktuálně potřebuje jako sůl.

Jako svého pomocníka bude mít k dispozici plzeňskou legendu Pavla Horvátha. Od něj očekávám zlepšení v jiné herní dovednosti. Ve standardkách. Vždyť z nich bývala Viktorka dříve extrémně nebezpečná.

A dnes? V letošní sezoně jich většinou mají červenomodří k dispozici více než dost. Přesto jsou z nich velmi neefektivní. A to se doufám velmi rychle změní. Podobná je i situace na křídlech

Poslední věcí, kterou chci zmínit, je letní přestavba kádru. Z mého pohledu se zde schyluje k obrovským změnám.

Hruška by po sezoně pravděpodobně odejde, nahradit by ho nejspíše měl dvaadvacetiletý brankář se Slovenska Dávid Šípoš. Podobné změny očekávám ve středu obrany a hlavně na křídlech.

Důležité ale je, aby na to měl západočeský hegemon dost finančních prostředků. A to by mu měla zajistit účast v evropských pohárech.

Tak snad se do nich dostaneme a nejlépe díky výhře ve finále Mol Cupu proti Slavii. Ať stále vítězí!

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. No obavám se toho že dnešní zápas pokud nebude pro Plzeň od začatku bodově zajímavý ( že by např. Plzeň do 25 min. vedla ) tak ho odehrají stylem přateláku stylem Baniku a budou se šetřit na finále domácího poháru z kterého mají větší šanci na postup do podzimní Evropy než ze 4. místa v tabulce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené