“Tomáš Rosický mi visel nad postelí a momentálně ho vídám každý den na tréninku,” říká Matěj Hanousek

Jak Matěje Hanouska přijali, ke kterému spoluhráči má nejblíže nebo vztah se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým. Na to vše nám levý bek Sparty Praha odpověděl. Co dalšího na sebe prozradil?

Zdroj: sparta.cz

V lednu jste se stal posilou pražské Sparty. Jak celý přestup probíhal?

Začalo se spekulovat už na začátku prosince, v průběhu měsíce mě agentura Global Sports, která mě zastupuje, informovala o průběhu jednání. Ještě na Nový rok to nebylo definitivní, to až po setkání s panem Rosickým.

Když se ozvala Sparta, měl jste jasno?

Neměl, hodně se toho napovídalo a napsalo o poměrech ve Spartě, takže jsem si vše chtěl promyslet. Ale už jen fakt, že o mě má zájem tým, jako je Sparta mě těšilo.

Po přestupu jste ihned zapadl do základní sestavy, jak vás ale vzali noví spoluhráči?

Neměl jsem žádný problém, spoluhráči se mi snažili se vším pomoct, jak na hřišti, tak mimo něj.

Co od angažmá ve Spartě očekáváte? Věříte, že vám jednou přijde od trenéra Šilhavého pozvánka do reprezentace?

V poslední nominaci jsem figuroval jako náhradník, už to beru jako velkou odměnu, ale pochopitelně s jídlem roste chuť. A kdo by si nechtěl zahrát za nároďak?

Se kterým spoluhráčem si rozumíte nejvíce?

S Davidem Mobergem Karlssonem. Přišli jsme krátce po sobě, takže jsme se pochopitelně dali do řeči, protože jsme byli oba noví.

Je sparťanským cílem číslo jedna kvalifikace do evropských pohárů?

Pochopitelně, Sparta nemůže mít nižší cíl, než hrát každý rok evropské soutěže.

Jak na vás působí Tomáš Rosický?

Tomáš Rosický mi visel nad postelí a momentálně ho vídám každý den na tréninku. Když se vrátil do ligy a blížil se zápas Jablonec – Sparta, tak jsem se strašně těšil, až si proti němu zahraju, teď mám to štěstí, že ho můžu vídat denně a poslouchat jeho rady.

Co považujete za svůj největší úspěch ve vaší kariéře? A čeho byste chtěl dosáhnout?

Za největší individuální úspěchy považuji zápasy za národní tým U21 a přestup do Sparty. Největší týmový úspěch jsem zažil v Jablonci, kdy jsme se dostali do skupiny Evropské ligy.
 
Nikdy jsem si nedával cíle a nikdy nebudu. Nemám před sebou žádnou vidinu. Hraju jak nejlépe dokážu, kam mě to dostane, je jen na mně.

Jakou ligu byste si rád jednou zahrál?

Takhle nepřemýšlím, jasně můžu říct Bundesliga nebo Premier League, ale jsem realista, k tomu mám daleko. Rád bych hrál tam, kde se mi bude fotbalově dařit a budeme tam s manželkou spokojení.

Měl jste v dětství nějaký fotbalový vzor?

Vždycky se mi líbil Pavel Nedvěd. Podívat se dneska zpátky, že fotbalista z Česka vyhrál Zlatý míč? To je něco!
 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ján Greguš: Přestup do Minnesoty? Nevěděl jsem do čeho jdu, ale s odstupem času hodnotím své rozhodnutí velmi pozitivně

Devětadvacetiletý záložník Ján Greguš zaujal svými výkony v dresech Baníku Ostrava a Jablonce, odkud přestoupil do dánského klubu FC Kodaň. Rodák z Nitry se rozhodl v loňském roce opustit Evropu a zamířil do zámořské MLS, kde nastupuje za Minnesotu United.

Berbrova cesta k moci – díl 2. Vykonávači zla a nejvyšší krytí

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, hulvátského chování bez sociálních vazeb.

Obhájce titulu odstartuje nový ročník Ligy mistrů s nepříjemným Atlétikem Madrid: Preview a tipy na sázení

Bayern Mnichov po dlouhých měsících konečně prohrál! Ve druhém ligovém kole je zaskočil Hoffenheim, od té doby už ale zase mnichovský celek drtí jednoho soupeře za druhým. To Atlétiku Madrid se určitě nedaří podle představ, v aktuální sezoně jsou však stále neporažení!