Reklama

Tiger Woods se po pěti měsících od nehody stále zotavuje. Zraněnou nohu už však začíná zatěžovat

Ten pohled nepotěšil snad žádného, nejen golfového, fanouška. Celý svět obletěly obrázky zdemolovaného auta nejslavnějšího golfisty Tigera Woodse. Mnoho lidí mluvilo o zázraku, když vyvázl “jen” s mnohočetnými zlomeninami pravé nohy. Od osudného dne 23. února už uplynulo víc než pět měsíců. Podle neoficiálních zdrojů to však vypadá, že léčba postupuje správným směrem.

Nějakých oficiálních stanovisek od lékařů nebo přímo od vítěze patnácti majorů je skutečně poskrovnu. Fanoušky Tigera však jeho zdravotní stav velmi zajímá. 

Občas tak musíme vzít za vděk nějakému fotografickému úlovku právě někoho z fanoušků, kteří amerického golfistu potkají na ulici.

Podle toho posledního se Tiger pohybuje za pomoci berlí se zafixovanou nohou ve speciální bandáži, na kterou už však dokáže lehce došlápnout.

Daleko konkrétnější byl na nedávném turnaji 3M Open jeho kolega z hřiště, soupeř i kamarád Rickie Fowler. Ten Woodse několikrát osobně doma na Floridě navštívil.

Vím, že neustále a poctivě rehabilituje. Zabere mu to většinu dne. Dává do toho všechno. Je to ale hodně náročné. Má za sebou hodně dlouhou cestu, ale dlouhá cesta ho ještě čeká,” řekl Fowler na téma zdravotního stavu Woodse.

Sám Tiger se poprvé veřejně detailněji ke své rehabilitaci vyjádřil už před dvěma měsíci: „Tohle bylo něco úplně jiného, mnohem vážnější. V minulosti jsem zažil už dost zranění, takže něco vím o rehabilitačních procesech, ale tohle je bolestivější než cokoliv, co jsem kdy předtím zažil.

Otázky ohledně případného návratu na hřiště tenkrát ani nedostával: „Naplno mě zaměstnává moje rehabilitace a fyzioterapie. Každý den podstupuji rutinu, cvičím a soustředím se na svůj cíl číslo jedna, kterým je chodit zase po svých. Beru to krok za krokem,” komentoval Woods před dvěmi měsíci své nejbližší plány.

Lidé kolem golfové legendy však tvrdí, že návrat na fairwaye není v případě Tigera vůbec vyloučen. Pro mnohé je to tvrdý bojovník, který si jde za svým.

Podle toho taky přistupuje ke své rehabilitaci. Sám Woods v již zmiňovaném rozhovoru přiznal, že když prozatím nefungují nohy, poctivě posiluje alespoň horní část těla.

Zdroj: Golf Extra

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené