Tento dres měli v této sezoně nosit hráči Sparty! Proč se jej klub rozhodl nevyužít?

Pražská Sparta vstoupila do sezony 2020/21 se stejnými dresy, jako do sezony minulé. Přitom bylo zvykem, že každý rok měnila buď domácí, nebo venkovní dres. Jeden návrh měla, nakonec se ale rozhodla jej nevyužít.

Zdroj: Twitter @Jeroen297

Před každou sezonou se mohou fanoušci pražské Sparty těšit na nový dres. Tentokrát byl na řadě venkovní, klub ale nakonec zůstal u staré sady.

Fanoušci byli překvapeni. Klub přitom jeden návrh dresu již měl, nakonec se jej ale nevyužil. Proč?

Rozhodl se pro nový model, kdy bude vyměňovat vždy celou sadu každé dva roky, jako to bývá zvykem u ostatních klubů.

Jedním z důvodů ale může být i výrobce. Již delší dobu se proslýchá, že Nike plánuje Spartu opustit, a ta si tak s největší pravděpodobností bude muset najít novou značku.

Sparta je s Nikem spojená již dlouhou dobu, a tak si momentálně nejde představit spolupráci s jinou značkou. Fanoušci nicméně doufají v to, že se obmění fanshop, který pro klub spravuje externí firma.

Oproti hokejové Spartě, která nabízí zajímavý sortiment a fanshop vlastní, je fotbalová chudou sestrou.

Zdroj: Twitter @Jeroen297

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Fanshop spravuje firma v které má 30% ten zm.. Dušan Svoboda jedna ze vší ve Sparťanském kožichu ! Jinak ano výběr suvenýru hokejové a fotbalové Sparty to je nebe a dudy ! O parník lepší věci- výběr- ceny v hokejovém fanshopu.

  2. Ano, fan-shop je velice špatný a předražený. Je to tím, že fan-shop vlastní firma s názvem Fotballmania, kterou vlastní D.Svoboda. Spolumajitelem této firmy je pan Sládek, který se k firmě dostal jako kamarád D.Svobody. Vlastní ne 30%, ale 70%. Proto o všem rozhodují tito dva vydřiduši. Dokud se fan-shop opět nevrátí klubu, bohužel lepší to nebude! Hokejový fan-shop daleko lepší ať se týká sortimentu nebo cen.

  3. Ještě jsem zapoměl dodat, že Stylsport v Havanské ulici na Praze 7, který vlastní Sparta forever a možná i 12 hráč, má věci daleko hezčí, co se týká kvality tak ta je o hodně lepší a vše je co do ceny daleko dostupnější. Jediná nevýhoda je, že nemohou používat současné oficiální logo klubu.

  4. Nike – anglická verze řeckého jména bohyně vítězství Níké. Bylo by dobré zohlednit, že Nike je původně ženské jméno, takže Sparta není spojená s Nikem (a pokud ano, je to TEN Nik), nýbrž s Nike, popřípadě firmou/společností Nike. Sparta taky není TEN, ale TA. To jen tak pro příště.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.