Spor mezi Slavií a Buchou pokračuje, Pražané chtějí více než 10 milionů

Spor mezi Slavií a záložníkem Pavlem Buchou, jenž od července 2018 patří Viktorii Plzeň, má prvoinstanční verdikt, což znamená, že se proti němu lze odvolat. Bucha má společně s Viktorií Slavii vyplatit téměř deset milionů korun, dá se ale čekat, že Slavia podnikne kroky, aby odškodné navýšila.

Zdroj: fcviktoria.cz

Roku 2018 se začaly objevovat zprávy o tom, že mladý a talentovaný středopolař odmítá prodloužit kontrakt. Se Slavií se nedohodl na výši výstupní klauzule a tak se rozhodl rozvázat kontrakt.

Hned v červenci téhož roku ho podepsala Viktoria Plzeň. Celá záležitost šla na Fotbalovou asociaci České republiky ke tříčlennému sboru rozhodců, kteří se v úterý usnesli na prvoinstančním verdiktu. Bucha a Viktoria mají Slavii vyplatit přesně 9 796 000 korun, zároveň Rozhodčí senát přiznal sešívaným nepříliš argumentů druhé strany ohledně oprávněnosti výpovědi smlouvy.

„Slavia může potvrdit, že jí v úterý odpoledne bylo doručeno rozhodnutí senátu Sboru rozhodců, na jehož základě jí byl přiznán nárok ve výši 9.796.000,- Kč. V současné chvíli je odůvodnění tohoto rozhodnutí ze strany klubu a jeho právních zástupců analyzováno,” řekl tiskový mluvčí klubu Michal Býček.

Je velice pravděpodobné že se oba celky odvolají, Slavia kvůli vyšší kompenzační sumě, Viktoria proto, že by hráč po doběhnutí odvolací lhůty čelil zákazu činnosti od Etické komise.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Předpokládám, že po tomto rozhodnutí už Hašek moc dobře nespí. Asi mu konečně zmizel z tváře ten přiblblý úsměv, který měl i po prohraných zápasech. 👍

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Tak skvělý klub jako Nice se těžko poráží dvakrát za sebou, říká Trpišovský

Už ve čtvrtek večer čeká Slavii utkání na půdě francouzského Nice. V domácím prostředí jej sice dokázala porazit 3:2, nyní to ale bude mít těžší, čehož si je vědom také kouč Jindřich Trpišovský.

Kotal o nasazení Hancka i chybující defenzivě

Sparta doma přivítá v boji o naději na postup Celtic Glasgow. Ten nemá ideální formu a Sparta bude dost možná favoritem. O zápase promluvil pro klubový web trenér Sparty Václav Kotal.

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.