Spor mezi Slavií a Buchou pokračuje, Pražané chtějí více než 10 milionů

Spor mezi Slavií a záložníkem Pavlem Buchou, jenž od července 2018 patří Viktorii Plzeň, má prvoinstanční verdikt, což znamená, že se proti němu lze odvolat. Bucha má společně s Viktorií Slavii vyplatit téměř deset milionů korun, dá se ale čekat, že Slavia podnikne kroky, aby odškodné navýšila.

Zdroj: fcviktoria.cz

Roku 2018 se začaly objevovat zprávy o tom, že mladý a talentovaný středopolař odmítá prodloužit kontrakt. Se Slavií se nedohodl na výši výstupní klauzule a tak se rozhodl rozvázat kontrakt.

Hned v červenci téhož roku ho podepsala Viktoria Plzeň. Celá záležitost šla na Fotbalovou asociaci České republiky ke tříčlennému sboru rozhodců, kteří se v úterý usnesli na prvoinstančním verdiktu. Bucha a Viktoria mají Slavii vyplatit přesně 9 796 000 korun, zároveň Rozhodčí senát přiznal sešívaným nepříliš argumentů druhé strany ohledně oprávněnosti výpovědi smlouvy.

„Slavia může potvrdit, že jí v úterý odpoledne bylo doručeno rozhodnutí senátu Sboru rozhodců, na jehož základě jí byl přiznán nárok ve výši 9.796.000,- Kč. V současné chvíli je odůvodnění tohoto rozhodnutí ze strany klubu a jeho právních zástupců analyzováno,” řekl tiskový mluvčí klubu Michal Býček.

Je velice pravděpodobné že se oba celky odvolají, Slavia kvůli vyšší kompenzační sumě, Viktoria proto, že by hráč po doběhnutí odvolací lhůty čelil zákazu činnosti od Etické komise.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Předpokládám, že po tomto rozhodnutí už Hašek moc dobře nespí. Asi mu konečně zmizel z tváře ten přiblblý úsměv, který měl i po prohraných zápasech. 👍

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Rád bych si zkusil zahraničí, přiznal Václav Jílek. Co říká na možný návrat do Sigmy?

Václav Jílek je od svého konce ve Spartě stále bez angažmá. S žádným celkem není spojován a v médiích o něm rovněž není příliš vidu ani slechu. V rozhovoru pro Ruik se však rozpovídal o svých cílech, možném návratu do Sigmy Olomouc či korupci v českém fotbale.

Slavia zná svého soupeře do osmifinále Evropské ligy! Opět zamíří na Ostrovy

Slavia ve čtvrtek večer dokázala zvítězit na půdě Leicesteru a čeští fotbaloví fanoušci tak měli pořádný důvod se těšit na los osmifinále Evropské ligy. Na koho narazí sešívaní a jaké další zápasy nám tato pohárová soutěž nabídne?

Pyramida na Oktagon Underground je kompletní! Kdo se s kým utká a jaký je program?

Velkolepá akce Oktagon Undeground: Last Man Standing nás čeká již v sobotu večer. Do pátečního vážení a losování však nebyl znám celý program očekávaného galavečera. Kdo se tedy s kým utká?