Špatná první půle stála Slavii body. Na Feyenoordu prohrála 1:2

Slavia nezvládla druhý zápas skupinové fáze Evropské konferenční ligy, na hřišti Feyenoordu Rotterdam prohrála 1:2. V první půli byli domácí jasně lepší, po výměně stran hru přiostřili a tři body si spíše ubojovali.

První šanci zápasu měl v sedmé minutě Guus Til, Aleš Mandous jen ale vychytal. Ve dvanácté minutě už šli domácí do vedení. Orkun Kökcü se do míče opřel zpoza vápna a Mandousovi nedal šanci.

Slavia jako by byla hlavami v kabině, neustále chybovala v rozehrávce, v 17. minutě málem na 2:0 zvýšil Bryan Linssen. Ve 23. minutě už Linssen slavil. Centrovaný míč do vápna uklidil hlavou do šibenice.

Domácí byli i po zbytek první půle lepší, větší šanci si však už nevypracovali. Po výměně stran nastoupila aktivnější Slavia, ve finální fázi ale byla nepřesná.

Až v 63. minutě se ve vzduchu prosadil Tomáš Holeš a sešívaní byli zpět ve hře.

Slavia tlačila, v 75. minutě střílel už voleje Ivan Schranz, defenziva červenobílých ale jeho pokus zblokovala. Poté už si Feyenoord zápas hlídal, výrazně přitvrdil a zápas tak vyhrál poměrem 2:1.

Zdroj: ČT Sport

1. No pane Trpišovský, super. Vím, že jste s Járou Tvrdíkem vyhlašovali, že hlavní je liga a tuhle eurosračku máte u prdele. Ale řekl bych, že tou sestavou do první půlky jste to už přehnali. Už vůči divákům, kteří vážili cestu do Holandska, nebo nadávali doma u TV. Máme tři solidní útočníky a my tam dáme Tecla. Jo vlastně proč ne. Sice nedá gól ani do stodoly, ale on je dobrej na tu černou práci. Otázkou je, jestli neměl bejt teda spíš horník, nebo kominík. Když už jsme se na to chtěli takto vysrat, bylo lepší vyhlásit průjem v týmu, prohrát 0:3 kontumačně a nikam nejezdit. A pošetřit teda síly. Jen nevím, proč jsme se ve druhé půli snažili to zvrátit. No spartě dáme nejmíň bůra. Už jsme odchodili posledních 20 minut proti Hradci, dnes celou půlku, to bude v neděli hukot. Možná. To pošetření sil už jsme si vyzkoušeli odložením mače s Olomoucí.

2. Trpič to prokoučoval – totálně se na pohár vys.al, nechal v první půli odpočívat lepší hráče a nasadil to horší a myslel si, že první půli nějak ukopou a jen na poslední třetinu tam pošle ty lepší, kteří to rozhodnou. Nestalo se. Feyenoord není Hradec. Je to již několikátá taktická chyba v evropských pohárech, chtělo by to více pokory a méně arogance.

3. Výborně Slavia, jen tak dál! 🙂
    Btw, Mandous není zas až takový čapájev, ty góly by top gólman měl..

4. včerejší prohra jde za trpišem, sestavu uplně netrefil, může se vést debata zda druhému golu
    nepředcházel faul na baha ??? nesdílím názor ,že trpišovi chybí pokora, vyjadřování po zápasech je VELMI SKROMNÉ , přizná svoji chybu a i po vysokém výtězství, když se mu něco nezdá,svoje mužstvo
    setře. má vynikající statistiky ve vítězných zápasech, stal se nejúspěšnějším trenerem slavie,
    mohl by to dávat okázale najevo, což nečiní !!! mohl by po vítězném dalším vítězném zápase
    dělat kotouly, možná kotoul neumí nebo se bojí aby nedopadl jako krkovička od rudého letenského
    cirkusu, tam těch koutoulů bylo asi moc, když poslouchám některá jeho vyjádření ???