Reklama

Sparta opět musí řešit post levého obránce. Jak tento nekončící problém vyřeší?

Jestli něco v posledních letech Spartu trápí, tak jsou to pozice krajních obránců. Letenským se na tyto posty dlouhodobě nedaří najít vhodné hráče, a když ano, tak se Højer takřka na půl roku zraní. Jak situaci řešit?

Post levého obránce Spartu dlouhodobě pálí. V posledních sezónách byli na této pozici zkoušeni Martin Frýdek, Matěj Hanousek, Dávid Hancko i Ladislav Krejčí starší, ani jeden si ale nedokázal místo udržet po delší dobu.

Proto ředitel Tomáš Rosický v létě sáhnul po nekompromisním řešení. Z Dánska přivedl 26letého Caspera Højera, který měl na dlouhou dobu vyřešit sparťanské problémy na levé straně obrany.

A ze začátku sezóny to vypadalo velmi slibně, Højer se ihned zabudoval do sestavy a mohl být pro letenské velkou posilou. Jenže hned ve třetím soutěžním startu se zranil a bude letenským chybět téměř půl roku, podzimní část sezóna je tedy v trapu.

Co teď? Jeho místo zastoupil Matěj Polidar, který se proti Rapidu i Liberci prezentoval slušným výkonem, jenže přišel silnější soupeř a to už byl problém. Monacký Gelson Martins Polidara nepěkně motal, levá strana letenských v zápase hodně hořela.

Vycítil to i trenér Vrba a Polidara v 77. minutě stáhnul. Jenže co s nastálou situací? Při Højerově absenci je Polidar jediným levým bekem v týmu, Vrba si může pomoct pouze Hanckem či Vindheimem, jejichž preferovaná pozice je ale jinde.

Zdálo se, že celou situaci vyřeší příchod Michala Sadílka z PSV Eindhoven. Jenže podle posledních zpráv tento přesun nedopadne, jelikož mládežnický reprezentant by měl zamířit na hostování do Twente.

Sparta nemůže odehrát celý půlrok s jedním levým obráncem, o to víc, když v monackém testu Polidar příliš neuspěl. Ideálně by tak měla na tuto pozici ještě někoho přivést, jinak se může znovu motat v neúspěšném kruhu.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Gelson Martins býval hvězdou Sportingu Lisabon (odkud ho koupilo Atlético Madrid) a portugalským reprezentantem, kvalitou a zkušenostmi je tudíž úplně jinde než Matěj Polidar.

  2. Tohle je opět problém Rosického a jeho práce, nejde totiž pouze o levého beka, ale hlavně pravého kde hraje absolutně slabý Wiesner, který neumí vůbec bránit. Polidar, Wiesner nejsou vůbec hráči pro Spartu. To je kvalitou někde Příbram. Sparta musí koupit pravého beka, kterého nemáme od dob Kadeřábka nebo Karavaeva. Vindheim je totální omyl s vyhozenými penězi na prodloužení smlouvy. Koupil bych hlavně pravého beka, nebo tam zkusil Panáka. Levého beka i přes zranění Hojera bych nekupoval a posunul bych tam Hancka, nejde prostě řešit zranění posily ihned nákupem další. Prostě na pravou stranu nemáme nikoho.

    • Moc nesouhlasím,že post levého beka by se vyřešil posunem Hancka na toto místo.Teď,když se konečně jeví stoperská dvojce Hancko-Panák v dobrém světle,tak bych to netrhal.Nákup nového beka? Pokud chceme hrát o druhé až páté místo,tak tam nechejme Polidara a nikoho nehledejme.To samé na pravé straně.Měli jsme skvělého pravého beka Karu,ale Strama ho nesmyslně vyměnil za Zahustela.

  3. Po Evropě nebo Latinské Americe běhají tisíce krajních obránců a jediná skvěle organizovaná Sparta hledá 10 let krajní beky.Deset let nevědí koho by tam postavili.Třicet let mají nejlepší fotbalovou Akademii na světě a za Béčko hraje 35 letý lempl Vácha.Sparta má tolik zaměstnanců vysoce erudovaných obchodníků a znalců všech možných oborů desítky lékařů fyzioterapeutů a přesto nemá kdo hrát v obraně záloze a na hrotu.Ovšem drží Sparta pravděpodobně světový rekord ve zraněních.Kdo přijde do Sparty do měsíce je na operačním sále v lepším případě marodí půl roku.Vyhodnotí někdo z vedení tento stav aspoň jednou v roce?Zabývá se někdo těmito problémy?Snaží se někdo nastavit chod tohoto klubu jinak,než funguje tedy spíše nefunguje,jak by při finančních možnostech mohl?Obávám se že ne a proto nechápu majitele,tak úspěšného podnikatele proč si nenechá zpracovat Audit lidského potenciálu a nezavede pořádek.

  4. Vyřeší to jako prd, dobře placených odborníků – příživníků má nad poměry!:-)))

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené