Spojte se s námi


Blog

Slovácko se podívalo v sobotu do zrcadla a zjistilo, že je co zlepšovat!

Publikováno

dne

Tým z Uherského Hradiště odjel ve čtvrtek na soustředění do Slovinska. V pátek sehrál první utkání tohoto soustředění proti týmu NK Rogaska a zvítězil 2:0 po brankách Jana Klimenta a Radima Olšanského. Ovšem hned v sobotu nastoupili proti přednímu slovinskému týmu, který je v současné době vicemistrem nejvyšší slovinské soutěže, NK Maribor.

slovacko zdroj fkmb.cz
Zdroj: fkmb.cz

V tomto utkání, ve kterém Slovácko prohrálo 1:2, se naplno ukázaly skoro všechny neduhy, na kterých musí trenér Martin Svědík s týmem do začátku nejvyšší české soutěže zapracovat.

Jistě, na druhou stranu je nutno podotknout, že Slovácko je v přípravě a mělo hodně nabitý program, ale přesto jejich trenér jistě má po sobotním zápase jistě o čem přemýšlet.

Ono nejde ani tak o výsledek, který je v tomto případě druhořadý, ale spíše o předvedenou hru hlavně obranné řady, která byla v tomto utkání na velmi špatné úrovni. I když obranná hra, to není jen hra samotných obránců, ale celého týmu.

Trenér Martin Svědík bude muset popřemýšlet, jak by jeho obránci měli na takové situace reagovat, aby jich bylo co nejméně. Nejlepším řešením by jistě bylo, aby taková snaha o rychlý protiútok byla ukončena už na jeho začátku, ale když to nevyjde, tak musí obránci okamžitě reagovat na vzniklou situaci.

Slovácko má problém se hrou krajních obránců delší dobu, nejenom co se týká bránění, ale i zapojení se do útočných akcí, protože mnoho povedených centrů za celý zápas se těmto jeho krajním obráncům bohužel do soupeřovi šestnáctky nepovede.

Trenér Martin Svědík je jistě už tak zkušeným trenérem, že určitě najde řešení, jak se s tou situací v obranné hře svého mužstva vypořádat. Proto bylo dobře, že tým z Uherského Hradiště se s takovým soupeřem v přípravě na novou sezónu utkal, neboť jen v utkáních se silnými soupeři zjistíte, co Vám ještě chybí k dokonalému výkonu na hřišti.

To se v tomto utkání projevilo v míře vrchovaté a takových soupeřů potřebuje Slovácko co nejvíce!

Reklama

Blog

Daniel Křetínský chystá další obří investici! Kam tentokrát poputují jeho finanční prostředky?

Český miliardář Daniel Křetínský se chystá k další obrovské investici. Absolvent právnické fakulty Masarykovy univerzity je majitelem nejen fotbalové Sparty, ale také Energetického a průmyslového holdingu (EPH), což je největší energetická skupina ve střední Evropě.

Publikováno

dne

Český miliardář Daniel Křetínský se chystá k další obrovské investici. Absolvent právnické fakulty Masarykovy univerzity je majitelem nejen fotbalové Sparty, ale také energetického a průmyslového holdingu (EPH), což je největší energetická skupina ve střední Evropě.

Mimo např. prodejní sítě bot Foot Locker nebo spousty medií mu dále patří také značná část londýnského West Hamu. A právě sem by měl směřovat svou další velkou investici.

Pochopitelně je téměř vše vlastněno a investováno prostřednictvím holdingů, skupin a společností. Čtvrtý nejbohatší Čech s majetkem okolo 120 miliard korun (podle časopisu Forbes) do West Hamu vstoupil v roce 2021, kdy si pořídil 27 % procent akcií klubu.

To podle dostupných zdrojů vyšlo na 180 až 200 milionů liber, což vychází zhruba na 5 miliard korun. Podle webu The Sun, který čerpá z článku na Footbalinsider249, se nyní chystá přikoupit dalších 25 % akcií, čímž by se stal majoritním vlastníkem klubu.

Z kraje letošního roku totiž zemřel jeden z majitelů David Gold a právě to otevřelo Křetínskému možnost další investice. Anglická média si však neodpouští poznámky, že se od příchodu Křetínského klubu nedaří a po loňské úspěšné sezoně, která skončila nad očekáváním se letos aktuálně Kladiváři trápí a bojují spíše o záchranu než cokoli jiného.

Tým z olympijského stadionu v Londýně předvádí hodně nevyrovnané výkony a protože spodek Premier League je teď hodně vyrovnaný, mají Moyesovi svěřenci náskok pouhých dvou bodů na poslední Bourneomouth.

West Ham poslední ligové kolo hrubě nezvládl, když si připsal debakl 0:4 na hřišti Brightonu. Fanoušci už skandováním požadovali propuštění kouče Moyese a protože nálada není ani z daleka ideální, zatím se z médií ani sociálních sítí nezdá, že by Angličané vítali Křetínského do pozice většinového vlastníka s otevřenou náručí.

Zdroj: footballinsider247, aktuálně

Pokračovat ve čtení

Blog

Kdo letěl tajemným pondělním letadlem do Southamptonu?

V pondělí dopoledne se zdálo, že by se mohl rýsovat čtvrtý přestup z Fortuna ligy do Premier League za posledních pět let. Jako jediný trenérský. Soukromé letadlo z Prahy do Southamptonu však nikoho ze štábu Jindřicha Trpišovského nepřepravovalo. Kdo jím tedy cestoval?

Publikováno

dne

V pondělí dopoledne se zdálo, že by se mohl rýsovat čtvrtý přestup z Fortuna ligy do Premier League za posledních pět let. Jako jediný trenérský. Soukromé letadlo z Prahy do Southamptonu však nikoho ze štábu Jindřicha Trpišovského nepřepravovalo. Kdo jím tedy cestoval?

Ranní informaci Filipa Horkého z Twitteru o privátním letu z Prahy do Southamptonu, ve kterém měl sedět Jindřich Trpišovský, nejprve vyvrátil šéf představenstva sešívaných Jaroslav Tvrdík. Posléze se vyjádřil i trenérův agent Jiří Müller, jenž vyvrátil, že by kdokoli z Trpišovského týmu cestoval do Anglie.

Přitom se zdálo, že do sebe vše zapadá. Southampton po čtyřech měsících vyhodil trenéra, Trpišovský je milovníkem britského fotbalu, navíc do města na jižním pobřeží přímé lety z Prahy nelétají.

Člověk by si řekl, kdo by si pronajal letadlo a vydal se na otočku do Southamptonu? Odpověď na tuto otázku se vydala zjistit parta fanoušků fotbalu, která na Instagramu zveřejňuje sarkastické příspěvky a zajímavosti ze světového i venkovského fotbalu pod názvem Blbý kopačky.

Blbý kopačky na Instagram stories nejprve označily případný podpis Trpišovského v Southamptonu za jednu z největších událostí posledních let, posléze začaly zkoumat vracející se letadlo do České republiky a vyslaly jednoho ze svých mužů na Ruzyni.

Ten netrpělivé fanoušky uklidnil informací, která veškeré šance na Trpišovského podpis v Southamptonu vyvrátila. „Z letadla vyšlo pět lidí. Byli se v Anglii podívat na loď, kterou chtějí koupit. Díky všem za přízeň, byli jste dobrý publikum.“

Jen pár desítek minut poté spekulace s úsměvem komentoval ve studiu Canal+ Sport sám Trpišovský. Potvrdil, že dopoledne řešil problémy se zubem a měl vypnutý mobil. Když se k němu informace dostaly, myslel si, že je apríl.

Zdroj: Blbý kopačky

Pokračovat ve čtení

Blog

VIDEO: Chyba v Matrixu? Ronald Araújo kompletně zmizel během utkání s Betisem

Publikováno

dne

Barcelona nadále dominuje španělské lize. Včera odehrála utkání na půdě neoblíbeného soupeře Betisu. V průběhu utkání došlo k velmi úsměvné situaci, během které ze hřiště zmizel obránce Ronald Araujo.

Real Betis je velmi neoblíbeným soupeřem, který Barcelonu naposledy pořádně potrápil v semifinále španělského Superpoháru. Katalánci si postup do finále zajistili až v penaltovém rozstřelu.

Včerejší utkání v rámci nejvyšší španělské ligy zvládli už výrazně lépe. Do sestavy se vrátil i polský střelec Robert Lewandowski, který svůj návrat po karetním trestu oslavil vstřelením branky.

Barcelona po těsné výhře upevnila prvenství v tabulce před druhým Realem Madrid, který dnes odehraje domácí utkání s Valencií. Pokud by Real Madrid utkání nezvládl, zůstal by náskok až osmi bodový.

K úsměvné situaci došlo ve chvíli, kdy obránce soupeřil o míč s útočícím hráčem soupeře Willianem Josém. Araújo míč úspěšně ubránil, ale při souboji skončil na zemi. Postupně se doklouzal až k reklamním bannerům, před kterými následně úplně zmizel.

Situace skutečně působí jako chyba v Matrixu, nebo záběr špatného skriptu počítačové hry, kdy hráči na chvíli úplně zmizí z obrazovky.

Zdroj: Twitter, Livesport

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené