Slavia zklamala nejen výsledkem a po zásluze ztratila body s Pardubicemi

Sešívání nezvládli třetí ligové kolo a na hřišti Pardubic pouze remizovali 1:1. Slavia v zápase dokonce prohrávala, o vyrovnání se v druhé půli postaral střídající Petar Musa.

Zdroj: slavia.cz

První šanci zápasu měl pardubický Pavel Černý, levou tyč minul jen o kousek. Slavia se ozvala v desáté minutě, kdy ale Kúdela hlavičkoval pouze doprostřed branky. Tři minuty nato se ve slušné šanci ocitl Stanislav Tecl, bránu ale přestřelil.

Další ohrožení brankáře Boháče přišlo z kopačky Provoda, i tentokrát si pardubický gólman s klidem poradil. Domácí se do vedení dostali ve 38. minutě, kdy Emil Tischler dokázal vstřelit branku ze samostatného úniku.

Poslední šanci první půle měl Nicolae Stanciu, Boháč byl ale znovu úspěšnější a do kabin se tak šlo za vedení Pardubic.

Sešívaným se podařilo vyrovnat v 51. minutě. Ševčík našel centrem Musu a ten hlavou poslal míč k levé tyči.

Pár minut nato si mohly vzít Pardubice vedení zpět, střílený centr Surzyny musel Bořil vykopávat z brankové čáry. V 62. minutě hlavičkoval Provod, do sítě však míč neprocpal.

Aktivní Provod znovu pálil v 80. minutě, tentokrát těsně minul levou tyč. Byť Slavia v závěru tlačila, na gól už se nezmohla, neuspěl ani Ševčík, jehož ránu lapil hrdina zápasu Boháč. Slavia tak ztratila první body v nové sezoně Fortuna ligy.