Fortuna liga

Slavia vs. České Budějovice aneb zápas dvou poločasů a další ztráta Slavie

Slavia nezvládla zápas s Českými Budějovicemi a z jihu Čech odjíždí jen s bodem za remízu 2:2. Ještě o poločase loňský mistr Fortuna ligy prohrával 0:2, nakonec však Slavia dokázala alespoň vyrovnat.

České Budějovice šly v desáté minutě nečekaně do vedení, když Patrik Brandner přízemní střelou propálil Ondřeje Koláře. A čtyři minuty nato už to bylo o dva góly. Lukáš Havel hlavou přeloboval Ondřeje Koláře.

Nulová Slavia mohla potřetí kapitulovat ve 23. minutě, tentokrát ale domácí těsně netrefili branku. Slávisté na balónu dominovali, ve finální fázi se jí ale vůbec nedařilo. Až ve 43. minutě vypálil Oscar Dorley a o kousek minul.

Slavia tak šla do kabin za stavu 0:2 a mohla litovat nevyužitých šancí z úplného úvodu zápasu. Po výměně stran dostali sešívaní možnost udeřit z pokutového kopu, po faulu na Jana Kuchtu se prosadil Peter Olayinka.

Tlak z úvodu druhé půle vyrovnání nepřinesl, v 58. minutě už se ale v hostujícím sektoru slavilo. Kuchta našel Oscara a ten hlavou vyrovnal. Pouze dvě minuty poté už to mohlo být 2:3, Budějovice však zachránila tyč.

V 72. minutě spálil velkou šanci Kuchta, respektive výborný zákrok si připsal Jan Vorel. Čtyři minuty poté šli domácí do deseti, Lukáš Skovajsa trefil kopačkou do hlavy Ondřeje Lingra a šel zaslouženě předčasně do sprch.

Další větší šanci už si ale svěřenci Jindřicha Trpišovského nevypracovali a z Budějovic odjíždějí s remízou 2:2.

Zdroj: Livesport