Spojte se s námi


Tenis

Shrnutí Indian Wells: Další posun Krejčíkové a historie pro Španělsko s Británií

Na turnaji v americkém Indian Wells byl se skoro sedmiměsíčním zpožděním odehrán turnaj, který je v tenisovém světě považován za tzv. Pátý Grand Slam.

Publikováno

dne

Na turnaji v americkém Indian Wells byl se skoro sedmiměsíčním zpožděním odehrán turnaj, který je v tenisovém světě považován za tzv. Pátý Grand Slam. Turnaj kategorie Masters se bez světových jedniček Novaka Djokoviće a Ashleigh Bartyové se otevřela šance dalším tenistům. A vítězové byli velmi nečekaní.

Stali se jimi totiž Brit Cameron Norrie a Španělka Paula Badosaová. Oba navíc mají několik společných vlastností v tažení za titulem.

Norrie i Badosaová byli v USA nasazenými číslo 21. Navíc se stali prvním Britem, respektive první Španělkou, jenž triumfovali v kalifornské „tisícovce“.

Po nepovedeném turnaji ukončila sezonu Petra Kvitová. V Indian Wells došla Češka do třetího kola a těšit se na ni můžeme opět v novém kalendářním roce pravděpodobně na australských betonech.

Přestože českou jedničkou zůstává Karolína Plíšková, na záda se jí přilepila Barbora Krejčíková. Kometa letošní sezony je v pondělním vydání žebříčku na čtvrtém místě.

Pro svěřenkyni Aleše Kartuse jde o nejlepší umístění v životě a my se můžeme na partnerku Kateřiny Siniakové těšit nejen na Billie Jean King Cupu v Praze, ale i na Turnaji mistryň v Mexiku.

Pomalu se nám blíží závěr sezony, která nabídla mnoho zajímavého a její vyvrcholení bude stát za to. Boj o titul na Turnaji mistrů a Turnaji mistryň, Davis Cup a BJKC. Rozhodně tak bude na co koukat.

Zdroj: ATP, WTA

Reklama

Tenis

WTA kvůli případu Pcheng Šuaj odkládá turnaje v Číně

Případ kolem zmizelé čínské tenistky Pcheng Šuaj nabírá na obrátkách. Po nevyjasněných okolnostech v případu, kdy tenistka obvinila někdejšího čínského vicepremiéra Čang Kao-lima ze sexuálního napadení a po jejím následném patrně nedobrovolném stažení se z veřejného života, přistoupila organizace WTA k reakci.

Publikováno

dne

Od

Případ kolem zmizelé čínské tenistky Pcheng Šuaj nabírá na obrátkách. Po nevyjasněných okolnostech v případu, kdy tenistka obvinila někdejšího čínského vicepremiéra Čang Kao-lima ze sexuálního napadení a po jejím následném patrně nedobrovolném stažení se z veřejného života, přistoupila organizace WTA k reakci. Turnaje původně plánované v Číně a v Hongkongu se odkládají.

„Opravdu nevím, jak bychom mohli po tenistkách chtít, aby soutěžily v Číně, zatímco Pcheng Šuaj nemůže svobodně komunikovat a očividně je na ní vyvíjen tlak, aby stáhla své obvinění ze sexuálního napadení,“ řekl v prohlášení šéf WTA Steve Simon.

„V současné situaci vnímám vzhledem k okolnostem pořádání turnajů v roce 2022 v Číně jako velké riziko pro naše hráčky a trenérské týmy,“ dodal šéf ženského tenisu.

Petra Kvitová tleská rozohdnutí wta

Po tom, co bývalá světová jednička ve čtyřhře zveřejnila tweet o sexuálním útoku vysoce postaveného politika čínské vládnoucí komunistické strany, stala se prakticky nezvěstnou. Její tweet byl čínskou cenzurou rychle smazán a širokou veřejnost nepřesvědčilo ani to, když se objevila ve stranických médiích.

Dalším čínským pokusem o narovnání situace byl rozhovor předsedy Mezinárodního olympijského výboru Thomase Bacha se samotnou tenistkou, kterému měla říct, že je v pořádku a v bezpečí.

Ani to však Simona a celý tenisový svět nepřesvědčilo, na sociální síti Twitter se stal velmi populárním v trendech hashtag #WhereIsPengShuai (Kde je Peng Shuai?). Za čínskou tenistku se už postavila i spousta tenisových hvězd jako Novak Djokovič nebo Serena Williamsová. Rozhodnutí WTA na Twitteru zatleskala i česká tenistka Petra Kvitová.

Zdroj: Reuters

Pokračovat ve čtení

Tenis

Kolik si vydělala Barbora Krejčíková na Turnaji mistryň?

Fantastický rok 2021 završila Barbora Krejčíková na Turnaji mistryň v mexické Guadalajaře. Ve dvouhře se jí sice úplně nedařilo, avšak ve čtyřhře společně s parťačkou Kateřinou Siniakovou dominovaly. Kolik si brněnská rodačka vydělala?

Publikováno

dne

Fantastický rok 2021 završila Barbora Krejčíková na Turnaji mistryň v mexické Guadalajaře. Ve dvouhře se jí sice úplně nedařilo, avšak ve čtyřhře společně s parťačkou Kateřinou Siniakovou dominovaly. Kolik si brněnská rodačka vydělala?

Barbora Krejčíková zažila průlomovou sezonu ve dvouhře. Vyhrála grandslamový turnaj (French Open), k čemuž přidala i triumfy ve Štrasburku a Praze. Díky tomu vylepšila své žebříčkové maximum, když se dostala na třetí pozici.

Účast na Turnaji mistrů tedy bylo pro pětadvacetiletou reprezentantku České republiky sladkou odměnou za předváděné výkony. Krejčíková byla zároveň jedinou tenistkou, která si na závěrečném podniku sezony zahrála dvouhru i čtyřhru.

Ve dvouhře narazila ve skupině B na Karolínu Plíškovou, Garbine Muguruzaovou a Anett Kontaveitovou. Vítězka French Open ovšem doplatila na únavu a všechny zápasy prohrála. Dohromady uhrála jen dva sety, a tudíž se její šance na postup do semifinále rozplynuly.

Ve čtyřhře to ovšem bylo o poznání lepší. Zatímco ve dvouhře nezažila chuť vítězství, tak společně s krajankou Kateřinou Siniakovou opanovaly Turnaj mistryň bez jediného zaváhání. Díky tomu rozšířily už tak hodně bohatou sbírku trofejí.

Kolik si vlastně Krejčíková během jediného týdne v Mexiku vydělala? Za tři prohry ve dvouhře 110 tisíc dolarů, což je asi dva a půl milionu korun. Za celkový triumf ve čtyřhře 180 tisíc dolarů, což jsou v přepočtu na české koruny čtyři miliony.

Její celkový příjem je tedy šest a půl milionu korun, avšak tato částka je ještě před zdaněním. Musíme ale podotknout, že Krejčíková si to za svoji práci rozhodně zaslouží. Doufejme, že na své výsledky naváže i v nadcházejícím roce.

Zdroj: WTA

Pokračovat ve čtení

Tenis

Krejčíková má za sebou fantastický rok! O místo české jedničky ale přijde

Rok 2021 začala Barbora Krejčíková až na 65. místě žebříčku WTA. V závěru fantastické sezony, v níž mimo jiné vyhrála i French Open, se ovšem vyhoupla na třetí příčku a alespoň na chvíli se stala českou jedničkou. To se ovšem v pondělí změní.

Publikováno

dne

Rok 2021 začala Barbora Krejčíková až na 65. místě žebříčku WTA. V závěru fantastické sezony, v níž mimo jiné vyhrála i French Open, se ovšem vyhoupla na třetí příčku a alespoň na chvíli se stala českou jedničkou. To se ovšem v pondělí změní.

O skvělých výkonech Barbory Krejčíkové v letošním roce se toho napsalo už skutečně mnoho. Kromě triumfu na již zmiňovaném French Open vyhrála brněnská rodačka i turnaje ve Štrasburku a Praze.

Skvělé výsledky zaznamenala rovněž i ve čtyřhře společně s parťačkou Kateřinou Siniakovou. Duo z České republiky opanovala vrchol antukové sezony (French Open), k čemuž přidalo vítězství i v Madridu a Melbourne. Zapomínat nesmíme ani na zlatou medaili z olympijských her v Tokiu či triumf na Turnaji mistryň.

Zpět ale ke dvouhře. Zde Krejčíková zažila průlomový rok, který ji vynesl mezi světovou špičku a zařadila se po bok Bartyové, Muguruzaové, Sabalenkové či Kontaveitové. Mezi to nejlepší, co ženský tenis v současné chvíli nabízí.

1. listopadu 2021 se Krejčíková v žebříčku WTA posunula na třetí příčku, čímž si vylepšila své kariérní maximum. Alespoň na chvíli se tak stala českou jedničkou, neboť za sebou nechala Plíškovou, Kvitovou i Muchovou.

Odměnou pro bývalou světovou jedničku ve čtyřhře byla účast na Turnaji mistryň v mexické Guadalajaře. Ve skupině B ovšem Krejčíková prohrála s Kontaveitovou, Muguruzaovou i Plíškovou, a tak skončila na posledním místě.

Musíme ovšem podotknout, že do značné míry se na ni podepsala únava. Kvůli tomu zakončila jinak úspěšnou sezonu sérií šesti proher. V pondělním vydání žebříčku se tak propadne na páté místo a pustí před sebe mimo jiné i Karolínu Plíškovou.

Ačkoliv přijde o post české jedničky, tak může být se svými výsledky spokojená. Bude velmi důležité, aby si nyní odpočinula a v nadcházejícím roku dokázala na své výkony navázat.

Zdroj: WTA

Pokračovat ve čtení

Oblíbené