Rozumíme zákazu diváků, ale rušit zápasy? To je nesmysl, nechal se slyšet šéf LFA Dušan Svoboda

Další tvrdá rána nejen pro fotbal! Ministr zdravotnictví Roman Prymula ve čtvrtek oznámil dočasné přerušení všech sportovních i kulturních akcí v České republice. A reakce Ligové fotbalové asociace? Vcelku jasná a pochopitelná.

Zdroj: sparta.cz

Fotbalové kluby vyplácí nemalé částky na různá preventivní opatření, pravidelně nechávají všechny své členy testovat na přítomnost covidu-19…

V České republice zřejmě neexistuje mnoho bezpečnějších míst, než právě fotbalové prostředí. Přesto došlo k zákazu veškerých sportovních akcí, včetně nejvyšší fotbalové soutěže.

„Všichni vnímáme hrozbu významných nárůstů nakažených osob ve společnosti. Rozumíme nutnosti na přechodnou dobu zakázat účast diváků na stadionu. Vlastní omezení konání zápasu ale dle našeho názoru postrádá opodstatnění,“ nechal se slyšet šéf LFA Dušan Svoboda.

„Profesionální fotbal v Česku patří mezi nejvíce chráněná prostředí v rámci cele společnosti. Hráči i realizační týmy jsou nepřetržitě testování a dodržují řadu přísných protiepidemiologických opatření. Budeme iniciovat jednání s vládními autoritami, aby svoje stanovisko přehodnotily,“ pokračoval.

Svoboda však současně potvrdil, že LFA je připravena spolupracovat na dalším snížení rizika v již dnes minimálně rizikovém prostředí.

Také ale upozornil, že profesionální sport rozhodně není volnočasovou aktivitou, čímž narazil na vyjádření Prymuly, že se opatření nebudou týkat podnikatelské činnosti, kam však profesionální sport patří, jelikož zaměstnává tisíce osob.

Zdroj: LFA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. No, řekl bych, že vláda řešila sport jako celek jako takový. Asi neměli čas rozlišovat, kdo ano a kdo ne, to už je level, na který nedohlédli. A když se hokej na testování a prevenci kompletně a totálně vyje.al, tak tomu celkovému zákazu jednoznačně pomohl. Kdyby se na to vláda dopředu připravila, přemýšlela a připravila si scénáře – co, kdy, na jak dlouho a při jakých počtech, tak to mohla mít rozdělené = hokej zakázat do konce roku, fotbal povolit. Bohužel, u nás se dělá všechno až je pozdě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.

Teplice vyzvaly k rezignaci Výkonný výbor FAČR! Několikrát jsme na nekalé praktiky upozorňovali, stojí ve vyjádření

Klobouk dolů! Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice, se totiž rozsáhleji vyjádřil ke kauze, která nyní otřásá fotbalovým světem v České republice, a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Je Souček skutečně nový Moyesův Fellaini? Statistiky Mourinhova slova potvrzují

Tomáš Souček nadále pokračuje v budování skvělého jména v Premier League. Naposledy tak činil proti Tottenhamu, za což jej pochválil i legendární José Mourinho, který jej dokonce označil za nového Moyesova Fellainiho. Je to ale správné přirovnání?