Rosický: Chceme obhájit pohár a být první nebo druzí. Přijdou nějaké posily?

Sparta v létě po 6 letech získala první trofej, po delší době se také probojovala do evropských soutěží. Začátek ligy měla více než slušný, po šesti kolech vedla tabulku s plným počtem bodů. Jenže konec podzimu ji nevyšel podle představ a začaly vylézat staré rány. Jak na ně zareaguje sportovní ředitel Tomáš Rosický?

Zdroj: sparta.cz

Příprava byla pro všechny neobvyklá, omezený časový limit byl ale pro všechny stejný. Rosický byl navíc nadšený z toho, že v zápase proti Chrudimi sněžilo, jelikož stejný scénář může Spartu potkat v Ostravě nebo v Opavě.

A jaké jsou cíle letenských do jarní části sezóny? “Z klubového pohledu nás bude zajímat obhajoba domácího poháru, v lize se chceme umístit lépe než v minulých sezonách, což znamená první nebo druhé místo. Strašně důležitá pak pro nás je účast v Evropě,” uvedl na tiskové konferenci sportovní ředitel Tomáš Rosický.

Zároveň si také postěžoval na absenci Štetiny a Hložka, která podle něj zapříčinila sparťanský úpadek na konci podzimu. Nejvíce ho mrzí, že nemohli mít obranu, jakou si vysnili.

Ačkoli by to Sparta jistě potřebovala, zatím nepřišla žádná posila. Přijde ještě někdo? “Jak u mě bývá zvykem, nebudu zmiňovat posty ani jména. Hráčům, které tu máme, důvěřujeme. To ale neznamená, že nejsme aktivní. Přestupové okno sotva začalo, končí až 8. února. Dá se očekávat, že pohyb v kádru bude. Ale máme široký tým, hráčů je tu dost,” zůstává v klidu Rosický.

Do A-týmu se začal prodírat mladý Martin Vitík, z povedeného hostování se vrátil Jan Fortelný. Víc a víc se navíc adaptuje Martin Minčev, který toho zatím moc neodehrál. Jak jejich pozice vidí Rosický?

“Moje strategie je jasná. Mladí hráči budou nadále dostávat šanci, Sparta má trenéra, který se je nebojí stavět, pokud dobře pracují a příležitost si zaslouží.”

Pokud se nějaká činnost v letošní sezóně Spartě nedaří, tak to jsou penalty. Po odchodu spolehlivého Kangy se nenašel náhradní střelec, který by pokutové kopy bezpečně proměnoval.

Rosickému to ale vrásky nedělá. “Jednoznačně jsme mohli mít o dost bodů víc, kdybychom všechny penalty proměnili, ale já očekávám, že někdo z hráčů ukáže sebevědomí, penaltu promění a pak je bude dávat dál.”

Zdroj: AC Sparta Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Zase jenom kecy. Ať se Rosický podívá zpět. Prvních 6 zápasů vyhráli ale s jakými mužstvy. Byla by ostuda tyto zápasy prohrát. Vítězství v poháru proti Liberci pomocí rozhodčích. Zapojování mladých trenérem Kotalem v úplném konci zápasu a nebo je nechat na lavičce s tím je spokojenost. Přednost před mladím dostávají chodící vysloužilci. Kdo už konečně nastaví zrcadlo těmto výmluvam.

  • České Budějovice
   Ale to by Kretinskeho musela Sparta zajímat, aby si to uvědomil a dal těm darmozroutum nůž na krk. Jak Rosický nedovede Spartu alespon k jednomu poháru, mzsel by vrátit mzdu za každý měsíc celé sezony. Pak by se vidělo, jak ten smrad začne makat

 2. Pana Rosického mám moc rád, ale občas ho nedokážu pochopit. Všichni vidí, že polovina kádru nemá pomalu ani na Karvinou, ale on si v klidu jede dál, že posily nepotřebuje. Nedokážu to pochopit

 3. Chtít s tímhle kádrem vyhrát pohár a nejlépe i ligu, je jako kdybych já si chtěl koupit hezký auto, ale neměl řidičák

 4. “Hráčům, které máme, důvěřujeme” Takže hráči jako Hanousek, Trávník a pedoknír už 3 roky dokazují, že nemají ani na Budějovice, ale Rosický dál věří. Tak tohle přesně vypovídá o tom, proč Sparta hraje tak špatný fotbal, soupeři si k ní x let jezdí pro body a Rosický je spoko, trenér je spoko, Kretinský je evidentně taky spoko, když je tenhle pasivní styl vedení, jednoho z nejúspěšnějších týmů, nechá praktikovat. Smutný kam se Sparta dostala. Kretinskeho jsem do ted bránil, ale on nemá žádnou vizi, není schopný do klubu přivést kompetentní vedení ani trenéra, kteří budou hladoví po úspěchu. Místo toho tam nechává pasivní darmozrouty ala “ono to nejak dopadne, zatím chodí mzdy, tak co”. Well done mister Křetinský. Už aby tu Spartu prodal nekomu, komu na ní bude záležet.

 5. Počkejta! Jsem tady nový a ještě jsem neměl možnost tu reagovat na vystoupení p. Rosického. Tohle není nějaký fejk slavistických nepřátel? Tohle vše je vyjádření nejvyššího sportovního činitele Sparty? Ne, to nemůže být pravda. A jestli ano, pak se teda tady všichni omluvte panu Millwalovi.

 6. Tímto prohlášením mě Rosický utvrdil v tom,co říkám od začátku, prostě na takovouto funkci nemá. Báječný fotbalista to byl,ale každý má prostě své možnosti a
  limity.
  Je až k nevíře kolik financí se za poslední roky promrhalo z Křetinského kabely a výsledky prostě žádné. Ano jedna výhra v poháru, ale až teď vylézá ven jak to bylo s rozhodčími.
  A nebýt souhry okolností, že byla možnost se dostat přímo do základní skupiny EL, dovolím si tvrdit,že přes předkola by Sparta
  neprošla.
  Výsledky, za které by v soukromém sektoru sezónu co sezónu padaly hlavy,tak ve Spartě se chrochtá blahem a uspokojením.

 7. Dlouho jsem se tak nepobavil, že chce Rosický skončit na prvním nebo druhém místě. To by znamenalo, že do konce sezony Sparta všechny zápasy jen vyhraje a bude spoléhat na Slávii, která začne ztrácet body…jestli by chtěla pohár a druhé místo, tak je to pro mě scifi, ale první flek, to už chce velkou drzost. Navíc nemá Spartu na tyto místa kdo dotáhnout, všichni mají takové platy, že nemají motivaci makat na 100% a mít nějaké cíle. Nebudeme se bavit o fotbalovém umění. Sparta na první místo v tabulce vždy patřila, ale to je minulost a lepší zítřky jsou v nedohlednu. Snílkové budou Rosického komentáři nadšení, ale realita je jinde, bohužel.

 8. Přesně proto že ve Spartě jsou lidé s charakterem a myšlením jako opět po několikáté předvedl T.Rosický je a bude dále Sparta trapná zoufalá a proto se jí zcela oprávněne říká – kabaret studia kamarád ! Aby Sparta byla tou starou dobrou železnou Spartou musí se stát buď to že Křetinský ji prodá a nový majitel vyháže na hodinu všechny od Čupra přes Rosické po Kasíka nebo by je všechny musel vyházet Křetinský sám !! Ani jedno z toho ale bohužel neudělá a ty pyjavice žáby na prameni nýmandi to dobře vědí a jsou zcela v klidu protože obrovské výplaty jim chodí – zodpovědnost žádná a hloupí fanoušci buď mlčí nebo tomu ještě tleskají místo aby je hnali svinským krokem z Letné všechny do jednoho !!

  • Mívale, vy jste ale kus vola. Kdyby blbost nadnášela, tak by jste lítal jako netopýr a pak bych vám ukousl hlavu, demente. ACS💙💛❤️

 9. No, pan Rosický si dost fandí s tím prohlášením, “obhájit pohár a být první nebo druzí”, Slávia, Jablonec a ostatní to Spartě velmi znepříjemní. Takže možná druzí či spíše třetí a pohár po loňsku asi těžko…….

 10. Chce to mýt srdcaře jako byl Petr Mach pořádnej sparťan . ABYCH NEZAPOMÉL Na Koštála hráli se poháry liga mistrú. A teď máme miliardy peníze.ale okolo majitele hold všechno přiživnici.

 11. Ve Sparťanský kabině je něco špatně, dá se říct že tam starý v čele s Dočkalem dávaj moc najevo mladej kdo je tady pánem a mladejm se jejich chování moc nelíbí. A hlavně to schytávaj při tréninku. Takže tam asi dobrá parta moc nebude.

 12. Trochu úsměvné a zároveň k pláči, že největším problémem je proměňování penalt !!! resp. neproměňování 🙁 chápu, že se dá penalta zahodit v zápase, jako je finále MS, nebo LM a ten tlak může být opravdu velký, ale nedat penaltu Chrudimi? a ještě takovým mazákem jakým by měl být Kozák, nebo Dočkal ? Kdo kdy fotbal hrál a trénoval pravidelně penaltu, tak jí dokázal vypilovat tak, že jí přesně dal do jednoho místa desetkrát za sebou.Zdůrazňuji do jednoho místa co mu nejlépe vyhovovalo a na co měl techniku žádné vymýšlení u mě třeba to bylo k pravé tyči někam do výšky hlavy až do šibenice . Při dnešním pravidlu, že se chudák brankář nemůže pomalu ani hnout je to doslova hračka pro toho kdo to prostě jen potrénuje třeba jen půl hodiny na každém tréninku.

 13. Dnes jsem četl ve sportu celý rozhovor s Rosou. Jeho vize má jasně vytyčený směr. Má to hlavu a patu. S jeho nastavenou cestou naprosto souhlasim, ať si tady těch pár pisálků co každou chvíli mění své nick name, aby byli zajímavější a bylo jich více myslí co chce.

  • Respektuji Rosického ,ale není mojí povinnosti se vším souhlasit ,zejména s tím ,že Sparta určitě nemá rozdílového hráče ani hráče který a budu skromný z 5 penalt 3 promnění,obrana nevyřešena ,mládí chápu ,ale přiměřeně posily myslím co tzv.přišly z venku ,které ? To je realita a tvrdá i Pardubice mají lepší herní projev!!! Rád se budu mýlit a zašlu omluvný dopis v červnu na Spartu ,když skončíme druzí!

 14. Pane Rosický jste velikým optimistou 1-2 místo ani náhodou! Proti mladým klukům nic nemám ,ale ,který z těch mladých natvrdo má na základní sestavu ,aby byl.přínosem pro umístnění se na 2.místě ,který? Spousta zraněných ,chápu ,ale obrana není vyřešena ,závěr není to dobré,nepřeji si to,ale tipuji 5.místo lepší to nebude.

  • 2 místo ano i když bych si přál první, ale to je při formě SKS téměř nereálné . TR jako manažer ACS nemůže říkat realitu to je asi každému jasné cíle musí být vždy ty nejvýšší a vytvářet, tak zdravý tlak na hráče a celý realizační tým. Problém ovšem je, že právě s tím tlakem spoustu dnes hráčů, ale i lidí neumí a nebo nechce pracovat a udělat z něj třeba například osobní, nebo týmovou výzvu a tím i určitou výhodu.Pod tlakem by se mělo hrát opačně uvolněně a tak dobře, že to hráče zdravě nahecuje a pak ze sebe vydá naprosté maximum. Ale k tomu je dneska málo kdo vedený spíše naopak okolo každého se chodí po špičkách aby se snad někjak neurazil a nebo co hůř třeba nedal výpověď, jako někdo, kdo to teď raději než v ACS zkouší ve druhé lize v německu to je tedy osobní výhra 🙁 kam jsme to dopracovali a né jen ve fotbale .

   • Být pod tlakem je takové často používané klišé,které jistě,cítí každý hráč ale různě?! Důležitá je kvalita a schopnost hráče a může cítit tlak ,jako z papiňáku,když nemá požadující kvalitu ,můžete s tlaky pracovat ,jak chcete ba naopak někdy je to kontraproduktivní!

 15. Sparta má dobrou soupisku, mohou v pohodě vyhrávat. Jen se bohužel nedaří postavit optimální sestavu, protože neustále jsou alespoň dva-tři z klíčových hráčů mimo hru. Věřím, že pokud by hráli Nita – Štetina,Čelůstka, Hancko – Sáček, LK37,(Pavelka) – Vindheim, Dočkal, DMK,(Plavšič) – Hložek, Juliš každý zápas, tak by slávisty dotahovali

 16. Věřím, že to Sparta na to druhé místo dotáhne. Rosa byl vynikající hráč a tak mu i teďka fandím i jako sportovnímu řediteli. Přeji celé Spartě ať se daří a podává co nejlepší výkony a ať se to daří bez větších zranění a všelijakých boulí . A ti co Spartě nefandí tak alespoň bez pomluv a urážek.

 17. sparta má kádr na druhého fleka v pohodě, plzeń má velkou ztrátu, jablonec a další budou ztrácet.
  sparťani se musí modlit aby zůstal v pořádku juliš, bez jeho spousty golů by ten 2.flek nebyl
  tak jistý…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Cristiano, to nestačí! FAČR neuznává Ronaldův rekord, přišla s novým číslem Bicanových gólů

Tato zpráva včera obletěla celý svět. Cristiano Ronaldo vstřelil svůj 760. gól a stal se nejlepším střelcem v historii fotbalu. Překonal tak rekord legendárního Josefa Bicana, který měl nastřílet 759 branek. S tímto údajem však nesouhlasí FAČR, ten se proti Ronaldově překonání rekordu brání.

Co může za krizi Realu Madrid? Hráči bez motivace, absence systému, bezgólový útok a “tlouštíci” z formy

Tahle sezona může patřit k těm nejčernějším v historii Bílého baletu. Pár sezón bez žádné trofeje už Real zažil, ovšem takhle bezradné výkony nepodával nikdy. Všemu nasadilo třešničku ostudné vyřazení od třetiligového Alcoyana.

Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům.