Spojte se s námi

Ostatní

Romelu Lukaku proti týmům z TOP 6 EPL

Publikováno

dne

Belgický sniper letos pálí ostrými, jeho statistika je impozantní, v průměru více než gól na zápas (klub + reprezentace).

V ligovém zápase proti Liverpoolu ale selhal, pouze jedna střela na bránu a nevýrazný výkon. Na jeho obranu ale musíme říct, že nevýrazný byl výkon celého Manchesteru United, slabá podpora záložní řady Romelovi neusnadnila situaci.

http://gty.im/861225178

Lukaku dokázal vstřelit proti týmům z velké šestky pouze 15 gólů, a to v 57 odehraných zápasech. Pro porovnání, Jamie Vardy dokázal vstřelit 19 gólů, potřeboval na to 37 utkání. Lukaku odehrál většinu zápasů za Everton, tudíž za tým, který se v těchto zápasech spoléhá na kvalitní defenzívu a rychlé protiútoky.

BigRom, jak mu přezdívají fanoušci United, už dávno ukázal, že se dokáže pravidelně střelecky prosazovat proti slabším týmům v lize, sedí mu hra, kdy má jeho tým v zápase převahu a on dokáže využít vytvořené šance v šestnáctce.

Zlom v jeho hře nastává tehdy, kdy nemá takovou podporu záložní řady při útočení. Největší jeho slabinou je driblink a kombinační hra, je to silový útočník, který potřebuje už šance připravené a pak je s klidem promění.

http://gty.im/861217034

Logický se zdá i ukazovat tah United v případě podpisu Zlatana, právě on může být klíčovým mužem letošního výběru Josého Mourinha v zápasech proti týmům z TOP 6 a v boji o titul.

Romelu Lukaku má ve svých 24 letech ještě všechno před sebou a právě tenhle krůček by ho měl zařadit mezi ty nejlepší útočníky světa. Velké zápasy rozhodují velcí hráči a tím bezpochyby chce být i on.

Reklama

Oblíbené