Reklama

Roman Berbr mě sprostě urážel a fyzicky napadl. Předsedovi jeho chování nikterak nevadí, což nechápu, diví se Otakar Černý

Otakar Černý byl nejen dlouhá léta šéfredaktor sportovní redakce České televize, ale rovněž člen komise rozhodčích fotbalové asociace. Poznal tedy dobře, co se děje v zákulisí českého fotbalu a nijak neváhal Výzvu 2021, která vyzývá, aby už delegáti valné hromady nekompetentní a nedůvěryhodné vedení nevolili.

Proč jste výzvu podepsal?

Protože nesouhlasím s móresy, které zavedl do českého fotbalu pan Berbr.

On ovšem není mužem nejvyšším, navíc předseda FAČR Martin Malík prohlásil, že mu věří a jeho osoba je zbytečně démonizovaná. Vy máte jiné zkušenosti?

Osm let jsem byl členem komise rozhodčích, když ji vedl ještě pan Luděk Macela. Vím proto, co se děje, mám s prací a metodami pana Berbra své osobní zkušenosti. I jako s člověkem, který se chová jako nepříčetný a je schopen se prát pro bezvýznamné neshody.

Zatímco Dagmar Damkovou okouzlil svým šarmem a Martin Malík obdivuje jeho vzdělanost, vy tvrdíte něco jiného. Máte nějaké poznatky?

Byl jsem s bývalým předsedou komise rozhodčích panem Listkiewiczem na utkání v Plzni a před toaletami se na mě Berbr sprostě obořil a vyhrožoval mi, že jestli se tam ještě někdy objevím, že mi rozbije držku. Chytil mě velmi silně za rameno a nebýt tam náhodní přítomní, tak mě snad skutečně udeřil. Vulgární výrazy se z něj jenom sypaly.

Úctu ke staršímu člověku a k někomu, co něco dokázal, tedy evidentně postrádá. Asi tak nebyl vychovaný… Zvažoval jste, že byste ho žaloval?

Optal jsem se pánů, kteří se mne zastali a bylo vidět, že patří k fotbalovému prostředí, zda mi napadení a jeho vulgární chování dosvědčí. Smáli se a jen řekli: Nezlobte se, pane Černý, ne! Netuším, kdo konkrétně byli. Naopak on mi jednou přes nějakou bezvýznamnou magistru vyhrožoval žalobou s tím, že bude požadovat jako odškodné 700 tisíc korun. Ale nic se nedělo.

Předsedovi Malíkovi nikterak nevadí, že se pan Berbr hlásí otevřeně k podpoře komunistického režimu. Máte vysvětlení, proč mu nevadí ani jeho hulvátské chování? Myslíte, že to považuje za normu?

Pro mě je to záhada, kterou může vysvětlit jen pan Malík. Pana Malíka jsem potkal asi dvakrát, chtěl jsem ho považovat za slušného člověka. Tohle nechápu. Kdybych řekl, co si o panu Berbrovi jako o člověku myslím, žaloval by mě.

Ve fotbale jste se pohyboval dlouhou dobu. Věříte, že volby 2021 něco změní?

Pokud bude pan Berbr chtít dosadit na místo předsedy svého oddaného muže a sám kandidovat na jakoukoli funkci, tak to prosadí. Znám zázemí českého fotbalu, pokud tam bude on, tak se nic nezmění.

Přesto jste výzvu podepsal

Jistě. Byla by mi hanba, pokud bych se nepřipojil.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Všichni víme, Co je Berbr zač. Ale Ota Černý umí provokovat a dost si o to říkat, tak to vlastně není nic překvapivého.

  • On asi Berbr dobře ví, co je Ota Černý za “fotbalového odborníka”.
   Kdo viděl silvestrovské derby internacionálů, kde Ota Černý nepoznal Rudolfa Skácela, ten ví o čem píšu.
   No a když se do vás naváží neumětel, to se těžko člověk krotí, aby ho neposlal do Prčic.

   • Pelta, Berbr kvalitní fotbaloví bafuňáři , ale hlavně zločinci fotbalu a mafiáni !!Jeden je trestně stíhaný a druhý by mu měl dělat v base kolegu(děvku) se vším všudy, jak to v base chodí, aby si to vychutnal….!?!

 2. Provokovat hajzla je záslužný čin. Ota je čestný člověk, na rozdíl od nějakého bolševického šmejda. Bohužel, ryba smrdí od hlavy, od té premierské především

  • nic proti p. Černému, ale pamatuji ho z minulého režimu – nebyl to zrovna bojovník proti. A také nás jako svoje žáky dost urážel…

   • jj. Ota Černý přesně vyhovuje definici mého táty, který vždy říkal, že nejvíc partyzánů se vždy narodí po válce.

 3. ESTébáci ovládají tuto zemi rozdělují si daňové výnosy a tváří se,jak to dělají s láskou pro lidi. Tento po staletí zkoušený národ zvyklí hrbit se a líbat ruku,která bije.Bohužel je to tak.Přes lovce mamutů přes Markomany Kelty Římany Germány Švédy Francouze Turky Tatary Hůny Rusáky ti všichni tuto zem plenili ale scházeli Číňani a tak nám je Báťuška Zeman natahá a po Češích rádo by Slovanech ani vydu ani slechu.V tomto národnostním plemeni se velmi rychle typy,jako Berbr Bureš velmi dobře pohybují.Jsou ještě tupým stádem obdivování.

 4. Zloděj křičí chyťte zloděje. Pamatuji si, jak Ota Černý jako šéfredaktor ČT v televizi urážel a pomlouval Barboru Strýcovou. A bylo to dost hnusný, když si to dodnes pamatuji. Oba jsou to namyšlení a arogantní chudáci.

 5. Panu Černému držím palce, znám ho z Kladna, věřím že se zmetků nezalekne. Ta lůza, co z fotbalu dělá placené divadlo, má doufám dohráno.

 6. Asi by to chtělo vědět, za co ho Bebr urážel, takhle je to jen jedna paní povídala…

 7. Fotbal je odraz společnosti. Počínaje Chvalovskym, konce Berbrem, stejná verbež.A v hokeji a dalších sportech to začíná být stejně. Hokej, volejbal,házená,biatlon. Všimněte si jak komentátoři biatlonu na ČT komentují tragické výsledky našich závodníků. Od doby, kdy vyhodili německého servismana to jde z kopce dolů. Nebo jak tlačili bafunari když.svazu na Leteckou.Pritom celý úspěch Ledecke je hlavně díky práci celé rodiny.

 8. ve fotbale se pohybuju už 45 let musim potvrdit ,že Berbrovci to mají fakt ošéfovaný nedávno mě nás OFS nominoval na práci delegáta fotbalových rozhodčích a jeden z Berbrovců mě smáznul,protože jsem před 15 lety nesouhlasil s jeho kandidaturou na krajského předsedu,takže to takhle jedou a uvažuji hodně moc o tom,že přestanu pískat ,protože ta špína se DĚJE!!!!!!!

 9. Ono to začalo Havlem,který se obklopil komunisty a estébáky a držel nad nimi ochranou ruku. Kšeftoval s nima a to byl začátek toho současného zla. Když je chtěl kdokoli sundat z těch důležitých fleků tak zase slyšel Pithart trávu růst a bejvalí komanči jsou usazení od šéfa Ústavního soudu až po fotbal. Tak co bulíte! Vemte kytku a Havlovi na hrob………

 10. Pane Vaníčku, bavíme se o fotbale a za vše může Havel. Chyba! Já si myslím, že za to může Hurvínek. Takový hňupové jako ty by měly držet hubu a vůbec se nevyjadřoval.

 11. Plzeňský hrdina Berbr, za ty zařízené tituly bude mít jednou před stadionem sochu. Plzeňáci už jsou takoví, viz jejich policie, soudy, školy. Tak to prostě na Plzeňsku funguje. Slovo Plzeň už ve většině lidí evokuje špínu.

  • To víš že jo ty trotle. Z města je jeden ultradebil a jedna zkorumpovaná škola a pak může za vcešchno, asi jako Kalousek. Praha, Brno, Ostrava atd., ti jsou všichni svatí, že… Demente

 12. Plzeňský hrdina Berbr, za ty zařízené tituly bude mít jednou před stadionem sochu. Plzeňáci už jsou takoví, viz jejich policie, soudy, školy. Tak to prostě na Plzeňsku funguje. Slovo Plzeň už ve většině lidí evokuje

 13. Pokud bude Berbr ve fotbale, zůstane fotbalová liga nedůvěryhodná. Zanedlouho už na to nebude nikdo chodit. Fotbal zmizel z ČT a na stadionech podvody, které všichni vidí,takže….ztráta času.

 14. Ano je to tak,udělejte pořádek v národě,fotbalu,hokeji.Znovu vládnou bývalí komunisti,místo,aby byli malincí nebo úplně zalezlí takzačínají opět pomocí svých bývalích se všude roztahovat.Ničemu nerozumí,ale do všeho se serou.V národě estébáci Wolf.Ivo Nejezchleb třeba v Brně,ten první darebák nejvyššího kalibru,ten druhý si s odřenýma ušima udělal magistra a má dokonce právní kancelář.No a v Praze,to ví celý národ je třeba zase ve sportu ten Berbr.Nevím proč třeba takový borec jako je Láďa Vízek se svýma chlapama ho nevyhodí.Tak to máte v každém sportu,proto také s takovými komunisty a estébáky nikdy nebudeme dosahovat výborných výsledků.Ale,tedse nám to vrací,vždyť každý třetí jste byli u komoušů.Holt musíme počkat až asi vymřou.A to už nebude déle než deset let.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Silné momenty nás spojují! Podívejte se, jak se fotbalový svět spojil po kolapsu Christiana Eriksena!

Mrazivý moment přišel v zápase Eura mezi domácími Dány a Finy. Na Parken Stadium v Kodani ve 43. minutě zkolaboval dánský záložník Christian Eriksen. Celý fotbalový svět se modlil za to, aby se lékařům povedlo jeho oživení.

Kolaps Eriksena vyvolal další otázku. Nejsou fotbalisté příliš přetěžovaní? A jak to zastavit?

Když se Christian Eriksen v duelu proti Finsku bezvládně skácel k zemi, s nejedním fanouškem to zatřáslo. Všichni samozřejmě přejí dánskému fotbalistovi co nejdřívější uzdravení, zároveň to ale vyvolalo otázku, jak podobným situacím předejít.

Chrisi, miluji tě! Lukaku po vstřelené brance vzkázal slova podpory Eriksenovi

Christian Eriksen zkolaboval v utkání Dánska s Finskem a na hřišti musel být dlouhé minuty resuscitován. Nyní by však měl být ve stabilizovaném stavu a Romalu Lukaku, jeho spoluhráč z Interu, mu po vstřelené brance vzkázal slova své podpory.
Reklama