Roman Berbr je venku z vazby! Co bude s fotbalovým šíbrem dál?

Nejsledovanější kauza kolem českého fotbalu v poslední době má svůj další převrat. Z vazby byl propuštěn Roman Berbr, následoval tak na svobodě Romana Rogoze, který byl propuštěn před pár dny. Co s fotbalovými šíbry bude dál?

Zdroj: FAČR | Pixabay

Roman Berbr je obviněný z korupce, bez tří dnů strávil za mřížemi 3 měsíce. Policisté z organizovaného zločinu jej zatkli v polovině října společně s dalšími 19 funkcionáři, rozhodčími a delegáty.

Všichni byli postupně propuštěni, jako poslední vyšli z vazby Rogoz a Berbr.

Původně měl být bývalý místopředseda FAČR propuštěn v pátek, vedení pankrácké věznice ale obdrželo od soudu rozhodnutí o propuštění již dnes. Berbr tak opustil zařízení krátce před 14. hodinou.

Přítomným novinářům nesdělil ani slovo a rychlým krokem zamířil do přistaveného vozu.

Dále tak bude Roman Berbr stíhán na svobodě. Pokud se nestane něco neočekávaného, hrozí přezdívanému “Náčelníkovi” až 6 let a 8 měsíců. Rogozovi hrozí nepodmíněný trest ve výši až 2 let a 8 měsíců.

Obou kumpánům přitěžuje fakt, že své skutky páchali coby členové organizované skupiny. V tu chvíli se sazba zvyšuje o třetinu a trest se ukládá v jeho horní polovině.

Zdroj: sport.cz, deník sport

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Konečně ,že ho propustili, vždyť začíná o výkendu liga blíží se Valné hromady na Okresech a v Krajích a spousta jiné práce.Bez Romanových notiček je to jim řízené stádo vyřízené.Léta si navykli co jim taťka nebo náčelník nadiktoval a tupé ovce poslouchali na slovo a ještě zato platili.Náčelník určil na začátku kdo postoupí ,kdo sestoupí,kdo není na výplatní pásce ten si neškrtne.Mongoli s Moravy sice kladli občas odpor ale sudí s Moravy si, taky foukli ligu dle StBákovi příručky, jinak by pískali pouze prales.Každý postup rozhodčích se musel zaplatit a komu asi?Nyní spojka v ilegalitě objede svědky s notičkami,jak mluvit co popřít co hodit na někoho jiného co zatlouct. Pět let se budou schromažďovat důkazy,pětkrát se to odloží,přeloží,založí až se to nedoloží a protože STBáci jsou řešeni ve zvláštním režimu viz.Premiér,tak to vyšumí.Jo to tak za 4 ukradené housky na krámě jste ne druhý den na 2 roky za katrem.Pokud jde o miliony ba desetimiliony nebo stamiliony to už se hůře počítá a jak známo u Policie je problém trojčlenka a má dáti dal.Absurdistán v plném rozpuku a nezapomenout náčelníkovi zaplatit pobyt v Sk Pankrác a Fačr pane Malík okamžitou veřejnou omluvu.

    • Tak jestli to bude soudit Plzeňský soud, tak je jasné že to nedopadne. Proběhne nějaká procesní chyba co zabrání odsouzení, nebo to bude promlčené než se něco bude dít. Plzeňské soudy, školy i policajti jedou ve zvláštním režimu. To už snad ví každý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Barcelona v obřím dluhu! Finanční zpráva odhalila jeho astronomickou výši

Že je Barcelona ve finančních potížích, o tom se ví a mluví dlouho. Ostatně proto chtěl klub se svými hráči vyjednat snížení mezd. Nyní katalánský velkoklub zveřejnil finanční zprávu, která odhalila výši obřího dluhu a vysvětluje jeho příčiny.

Letenský svatostánek, aneb místo, kde se psala historie ČR, a především domov všech Sparťanů

Na Letné, jak se přezdívá Generali Česká Pojišťovna Aréně, se odehrály velké fotbalové bitvy, k velkým zápasům zde nastoupila i česká reprezentace a poblíž se tvořila budoucnost české demokracie.

Kouč Lampard byl oficiálně odvolán! Jeho nástupcem by měl být bývalý kouč PSG

Bylo jen otázkou času, než přijde radikální změna na pozici trenéra Chelsea. Vedení klubu se v pondělí definitivně rozhodlo vyhodit Franka Lamparda. Legenda Chelsea doplatila na nepříznivé výsledky týmu. Jeho nástupcem by měl být Thomas Tuchel.