Rasismus na českých stadionech neutichá! Sparťanští fanoušci si opět uřízli ostudu

Snahy o vymýcení rasismu v českém fotbale jsou marné. To ukázalo utkání Sparty se Zlínem, ve kterém se “předvedlo” několik příznivců domácího týmu. Pokřiky na hráče tmavé pleti trvaly takřka celé utkání.

Zdroj: sparta.cz

Rasismus je v české společnosti stále zakořeněn. Po oznámení soupisky hostujícího Zlína zaplesalo českému rasistovi srdíčko, který se velmi těšil na hulákání na hráče tmavé pleti.

To si v zápase náramně užil. Již od prvního dotyku černošského fotbalisty mohli fanoušci na Letné slyšet mírné hučení, které se s přibývajícími minutami a zvyšováním frustrace ze špatného výkonu Sparty stupňovalo.

A to i s pomocí speakera, který několik svých oveček přiměl k pokřiku “černá svině” po jednom z faulů fotbalisty tmavé pleti. Rozhodně ovšem neskandoval celý kotel. Většina se snažila dané fanoušky překřičet či napomenout je.

Hučení nepřestávalo, z mnoha koutů ovšem byly slyšet slogany “bílá Sparta” od šťastných rasistů, kteří byli spokojeni nejen s výsledkem. Hráčům tmavé pleti totiž dokonale zkazili chuť z fotbalu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Hráčům tmavé pleti, hrajícím za Zlín, spíš zkazilo chuť z fotbalu to, že se jim pískalo to okopávání a sáňkování. Zvlášť to co předváděl Jawo dalo vzpomenout na Costu v nejlepších letech. S tím bych si spojoval i ten pokřik, víc než s nějakou frustrací. Imho rasistický urážky samozřejmě nejsou ok, nadávat se mu mělo spíš do prasat, ale napsat o tom takovejhle pamflet chce hodně silnej stihomam.

  • Dobrý den, kdyby to byla ojedinělá situace, mávnul bych nad tím rukou. Bohužel hučení bylo slyšet celý zápas a od desítek lidí. Právě z tohoto důvodu tento článek. Souhlas s těmi nadávkami.

   • Rasistický výlevy, který ale kromě pseudonovináře Pastvy nikdom jinej neslyšel.
    Kdyby slyšel, určitě bychom se o tom dozvěděli z více pramenů, minimálně z těch televizních. Bud máte nadprůměrně vyvinutej sluch na úrovni Supermana, nebo jste jednoduše nepochopil výlevy na někoho úplně jinýho, anebo jste si to jednoduše vymyslel pane Pastva. Co vím však zcela jistě, každý tohle pitvání se v ničem nejenže problém nepomůže vyřešit, ale ještě tím nase.ete spoustu lidí. Dodám, že spoustu slušných lidí, kteří potom apriori budou vykazovat rasistický chování naschvál takovým, jako jste vy i když původně je rasismus vůbec nenapadl. Jen tak dál Pastvo a skončíme přesně jako ve velký zemi za mořem. Víc než |”rasistický” bučení mě extra vadí sprostý urážky při fandění, projevy jako “pražský kurvy|” nebo “zkurvená Sparta”, který se řvou téměř na všech hokejových stadionech ana hodně těch fotbalových. Tomu se věnujte, proti tomu bojujte pane Pastva. To minimálně mě brutálně uráží. Vás asi ne, rád se svezete na vlně “popularity” rasismu. Hledejte si ten rasismus, kde chcete anezapomente se před spaním podívat pod postel, jestli tam nějakej není schovanej.

    • I kdyby za celý zápas zaznělo jen to jedno výše zmíněné “huhuhu” po gólu, je to ostuda. 2. Byl jsem na stadionu a několikrát během zápasu jsem slyšel, jak se o černoších vyjadřují jako o “negrech”. 3. Osobně mi tedy přijde daleko horší poslouchat rasistické urážky nebo “oblíbený” pokřik “Jude Slavie”, používaný tedy mj. jako jakýsi kolorit i když se hraje třeba v Karviné, než “zku.vená Sparta”. Rozdíly jsou snad zjevné. A argumentovat tím, že nic tak hroznýho nezaznělo, že se to zveličuje, a proto, že pro jakousi “reakci” akorát docílíme toho, že se ozvou i ti, které by to normálně nenapadlo? To snad nemyslíte vážně? To je tak absurdní argument, že se tomu nechce věřit! To jako pokud by p. Pastva napsal, že v kotli jsou jedinci kteří mlátí své přítelkyně, tak se tito, jakkoliv by je to normálně jinak nenapadlo, sníží k tomu, že z jakési frustrace skutečně zbijí své přítelkyně a jako důvod uvedou lživý článek na Ruiku? Pokud je tomu skutečně tak, pak rozhodně nemůže být chyba u novináře, jakkoliv by se někomu ten jeho článek mohl zdát zbytečný.

 2. Je to stále se opakující případ. Pak se tito “inteligenti” diví, že je i jejich vlastní hráči tmavé pleti nemají rádi, když se takto chovají. Bohužel, u těchto bytostí se musí počkat jen na jejich vymření, ledaže by je dokázal klub identifikovat a nechat je platit pokuty za to.

 3. Černá svině se pokřikuje na rozhodčí, protože mají černé oblečení. Je to starý pokřik, tak zas nedělejte z komára rasistického velblouda. Pisálci.

 4. Tak vy ste dobre mimo , za celi zápas jsem neslyšel nic co by bylo proti hracum z afriky a pokřik černá svině vždy patří rozhodčímu, a pokud nekdo piskal nebo háček tak to byl celi stadion a bylo to na hráče sparty za to co předvádí….
  Prosím už ty drogy neberte a radci bud tě zticha

  • Dobrý den, kde jste se na stadionu nacházel? Byl jsem přímo v centru dění, pokud jste tam byl taky a nic jste neslyšel, nemáme se o čem bavit.

   • Pokrik černá svině se používá na rozhodčí…. byl jsme přímo na stadionu a pak jsem si to pouštěl i ze zaznamu …
    To nemáme pac ste pro mě velmi hloupy

 5. Pane novinář už neberte ty drogy je vidět jak ste po nich úplně vypatlanej,
  Pokřik černá svině je a byl vždy mířen na někoho jiného a ne na hráče z afriky tak radci mlčet když víte hovno a vše prekroutite….
  Když už tak háček a piskal celi stadion za ten výkon v prvním poločase na hráče sparty nějak jsme si nevšiml ze by to bylo mířeny na hráče z afriky….jeste jednou neberte už ty drogy….

 6. Ano, pokřik “černá svině” patřil vždy na rozhodčí.
  Ale známe vynalézavost fanoušků, těch Křetínských zvlášť!

 7. Rasismus ve fotbale neexistuje, jelikož když vstřelí nějakej černoch branku, radují se všichni na stadionu.Je to jen provokace, jako když se řve sparta, buz..ntů parta.Nebo Brno, buz…ů plno.Nikdo z bílích lidí si nepřipouští rasismus když mu cikán žekne gadžo nebo latinoameričan označuje bělochy slovem gringos.
  Jen pořád ti černí uplákánci se cítí ublížení atd.Asi tak.
  Já osobně mám problém jen s jediným narodem a to jsou slováci.K tomuto národu opravdu cítím zášt, ale to samé může kdokoli cítít k čechům.

  • Dobrý den, pokud by se jednalo o klasické nadávky, nikdo by to neřešil. Celé utkání jsem ale z různých koutů kotle poslouchal hučení při doteku hráče tmavé pleti. To zkrátka rasismus je.

   • Dle mého je to jen provokace.I to bučení.Možná rasistická, ale provokace.prioritně to není myšleno jako rasismus.Ten je jen nástroj pro provokaci.A ted se zeptejme, co je horší.Když někdo někomu nadává sprostě, nebo o někom někdo řekne že je opice.Dle mě je opice mírnější nadávka než když o někom řeknete že je debil nebo něco ještě silnějšího.Takže když už se má něco řešit, tak rozhodně tyhle expresivní výrazy.Myslím že to berou moc osobně, kolikrát jsou reakce mnohem více vyhrocenější něž když někdo někomu na hřišti řekne že ho včera vykouřila jeho matka.Celé tohle je pseudotéma.Ve fotbale určitě.

    • V minulých dnech byl (snad v Blesku?) článek o tom, jak dnes vypadá Mateja Kežman – pokud o takovém hráči řeknete, že vypadá jak opice (zarostlý běloch) je to zcela něco jiného když zavoláš “opičáku”, příp. to doprovodíš hozením banánů, atd. na černocha. Nebo když ho nazveš negrem což, jak píšu na jiném místě, jsem včera na stadionu slyšel. Osobně vidím daleko horší než (jakkoliv hrubé) nadávky právě rasistické narážky. Každý víme, jaké výrazy se mnohdy používají v běžné řeči – bavíte se s kamarády a používáte všechny ty ču.áky, kok.ty, pí.e, atd. Takže asi tak.

     • Přesně tak, a proto je mě jedno když o mě cikán a latinoamaričan mluví jako o gringos, nebo Gadžovi v jejich normální běžné řeči v které se řeknou i ty nadávky.jen mě je to jedno že mě tak označují, kdežto neger černochům vadí.
      A jak jsem psal, je to jen nástroj pro provokaci.To je hlavní účel.Ne rasismus.Asi tak

 8. A jak se ma projevovat nelibost s hraci soupere. Chapu ze opici skreky jsou rozhodne za hranou, ale huci a buci se i na hrace jine barvy pleti nez cerne …… tezko muzeme cekat, ze jakykoliv fanda bude pri prasarne soupere tleskat

 9. Za řadu českých klubů hrají černí kluci bylo tomu nedávno na Spartě ,nechápu bučení,nevim co na ty vesměs šikovné černé kluky pokřikuj?.Costa ze Sparty mluvil česky byl to inteligentní chlap. Blbec a idiot se nerozlišuje podle barvy pleti ,přeloženo černý blbec a bily blbec jedno jsou!

 10. Pan pseudonovinář Pastva zřejmě slkyší trávu růst a když není občas o čem psát, vytáhnout rasismus zvlášt v týhle pitomý době je zárukou úspěchu. Na stadionu jsem nebyl a v TV nic rasistickýho slyšet nebylo. Takže jak to je? Bylo třeba sesmolit článek o rasismu, aby byla čtenoost a klikání?

  • Jenže televize poměrně zkresluje. Pusťte si prosím utkání ze záznamu bez komentáře. Po brance hostujícího Dramého bylo slyšet hučení a následný pískot zbytku Letné, která takto na rasistické bučení reaguje. Po červené kartě Jawa přišlo bučení, k tomu i pokřik “černá svině”, který patřil Jawovi, nikoliv rozhodčímu, na kterého neměli v daný moment příznivci důvod nadávat.

   • A víš že hučení a buceni neznamená cerný lidi jsou svině? Po tom co dostanu gól tak hučí skoro kazdej. A jak víš že to nebylo na rozhodčího?

 11. Černý rasista a bílý rasista jedno není.Ti černí vytáhnou do boje a rabují.Ti bílí jen pokřikují.Kromě toho jsou tady doma Češi a svůj názor mají právo vyjádřit.Jen si vzpomeňte na nenávistné reakce černých,když nový trenér prohlásil,že to zavinil obránce,ten černoch.Rasismus zmizí pouze v případě,že sami černí to slovo přestanou používat pokaždé,když se jim něco nelíbí.A to oni sami nedovedou,jen házet na druhé.A těm,kdo bez černých nemůže být.Nikdo vám nebrání jít za nimi do Afriky a sami teprve poznáte,co je to rasismus,pokud to vůbec přežijete.

 12. Zavřít stadion(stejně leží na části pozemku,který nepatří klubu o nepovolené rekonstukci nemluvě) a soudružce Židlické udělit mnohamilionou pokutu!AC Sparta Praha byl je protěžovaný klub za každého režimu!”Železnou ” Spartu přejmenovat na SPARTAK PRAHA SOKOLOVO-tehdy naplnili ego clubu!

 13. Rasizmus z toho dělaj jen pročerný novináři a barvoslepí jedinci.Všude ve vyspělém světě se na tyto …… hučelo,bučelo,všude se na ně hučí a bučí a bude i nadále.Denodenně toto etnikum dokazuje,že je to naprosto v pořádku

 14. Opravdu by mě zajímalo co pan redaktor pil a hlavně kolik? Celej zápas jsem sledoval a ani slůvko proti černochům. Příbuznej byl v kotli a jen po tý červený řekl jeden typek to je debil hlavně že si strzujou na rasismus ale sami jsou prasata největší. A pokřik černá svině vždy znamenal ve fotbale rozhodčí je svině. Nemáte zač. Takže vaše neargumenty jako že jsme protezovany si můžete nechat ( dukaz : za dob komousu by jsme nespadli do 2. Ligy, teď by se piskalo pro nás tím pádem by jsme vyhráli vždy titul atd.) nebo že jsme jen banda čuráků ( absolutně zcestny). Užijte si den

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Ronaldo je vyšetřován kvůli návratu do Itálie s pozitivním testem na Covid-19

Vincenzo Spadafora, italský ministr sportu, kritizuje Cristiana Ronalda, který se rozhodl odletět zpět do Itálie poté, co měl pozitivní test na koronavirus během mezinárodního utkání s Portugalskem.

Fede Valverde se pomalu stává klíčovým hráčem Realu Madrid. Kde se vzal a jakou má zvláštní přezdívku?

Federico Valverde v sobotním El Clasicu poslal Real Madrid do vedení a španělská média ho označila za muže zápasu. La ligu moc nesledujete a nevíte o koho jde? Tak si 22letého Uruguayce rychle zapamatujte, pomalu totiž přebírá otěže madridské zálohy a potenciál má skutečně obrovský.

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?