Spojte se s námi

Fotbal

Rangnick po sezoně povede národní tým Rakouska. Z Manchesteru United ovšem zcela neodejde!

Další osud Ralfa Rangnicka bude u rakouské reprezentace, když bylo již dříve jasné, že po sezoně bude lavičku na Old Trafford okupovat trenér Erik ten Hag. Německý kouč ovšem bude v Manchesteru působit i nadále.

Publikováno

dne

Další osud Ralfa Rangnicka bude u rakouské reprezentace, když bylo již dříve jasné, že po sezoně bude lavičku na Old Trafford okupovat trenér Erik ten Hag. Německý kouč ovšem bude v Manchesteru působit i nadále.

Uznávaná osoba fotbalového světa, která oslaví přesně za dva měsíce své 64. narozeniny, převzala Manchester United v listopadu minulého roku, když neúspěšný start do sezony odskákal Ole Gunnar Solskjaer.

Zázraky se ovšem čekat nedaly, Rangnick je sice velmi zkušený muž, který má velký přehled a vyzkoušel si řadu fotbalových rolí, ovšem v poslední době už působil spíše v roli manažera než trenéra.

Začátek jeho působení na lavičce Rudých ďáblů lze rozhodně hodnotit pozitivně, alespoň co se výsledků týče, i když herní stránka nebyla vůbec dobrá a to především směrem dopředu. Nutno také dodat, že ze začátku naráželi na samé slabé soupeře.

V rozhodujících momentech ovšem Rangnick nedokázal se svými svěřenci uspět, což dokládají neúspěchy v FA Cupu s Middlesbrough a Lize mistrů s Atlétikem Madrid. A vítězství nad Tottenhamem a Norwichem v posledních 11 zápasech je pak smutným potvrzením toho, že německý kouč ve své roli selhal.

Svou roli v tom určitě sehrály mnohé události, včetně vypadnutí Masona Greenwooda a častých zranění klíčových postav týmu, ale i tak měl Rangnick rozhodně tým na to, aby se v příštím roce představil opět v Lize mistrů. I pohárová selhání jsou velkým zklamáním.

Nebýt Cristiana Ronalda, který svými góly táhne Rudé ďábly, bylo by ještě mnohem hůře. To ostatně přiznal v posledním rozhovoru pro klubový web i sám německý kouč, který přiznal velkou závislost na portugalském kanonýrovi, jenž má na svém kontě již 17 ligových zásahů.

Zároveň se však nechal slyšet, že si není zcela jistý, zda Ronaldo na Old Trafford zůstane i v příští sezoně. To už samozřejmě bude záležet na novém trenérovi a také vedení klubu, jemuž Rangnick bude i nadále sloužit v roli konzultanta.

Na to, že bude brzy německému trenérovi tolik let, je obdivuhodné, že se nebojí místo odpočinku podílet hned na dvou profesích zároveň. Jeho manažerské zkušenosti však budou určitě vedení Rudých ďáblů velmi nápomocné.

Zdroj: Manchester United, Goal

Reklama

Oblíbené