Spojte se s námi

Fotbal

Proč Barcelona nemůže zaregistrovat nové hráče? Musí někoho prodat, jenže hráči odejít nechtějí

Velký problém teď musí řešit vedení Barcelony. Aby totiž mohla zaregistrovat Ferrána Torrese a jakékoliv další posily, musí nejprve někdo odejít. Jenže to bude oříšek, protože někteří hráči odejít odmítají.

Publikováno

dne

Velký problém teď musí řešit vedení Barcelony. Aby totiž mohla zaregistrovat Ferrána Torrese a jakékoliv další posily, musí nejprve někdo odejít. Jenže to bude oříšek, protože někteří hráči odejít odmítají.

Kvůli šílenému hospodaření v minulých letech La Liga seřízla Barcelona platový strop na aktuální sezónu o 286 milionů euro. Musel tak odejít Lionel Messi, ani to však nestačilo a kapitáni Gerard Piqué, Sergio Busquéts a Jordi Alba momentálně si nechali vzít plat.

Jenže v zimě se scénář opakuje. Barcelona stále nemá dostatek místa pod platovým stropem, proto nová posila Ferrán Torres zatím stále čeká, co s ním bude. Barcelona dokonce podle novináře Lú Martina chtěla s Manchesterem City vyjednat klauzuli, že bude moct Torrese vrátit, pokud se jí nepodaří jej zaregistrovat.

Do té doby nesmí Ferrán za Barcelonu nastoupit. Co tedy musí Culés udělat k tomu, aby mohli jakékoliv nové posily zaregistrovat? Musí za každou cenu někoho prodat, nebo se zbavit hráčů s velkým platem.

Prvním odpadlíkem je Demir. 18letý Rakušan přišel na hostování z Rapidu Vídeň, v případě odehrání 10 zápasů by se automaticky aktivovala klauzule na 10 milionů eur. Demir naskočil do 9 utkání a další už nepřidá, Barcelona tak aktuálně řeší, jak ukončit jeho hostování.

Další na řadě by měli bý Philippe Coutinho a Samuel Umtiti. Pravděpodobněji vypadá odchod u brazilského fotbalisty, jenž má zájem opět pravidelně nastupovat. To se však nedá říct o francouzském stoperovi.

Ten totiž blokuje jákekoliv snahy Barcelony o jeho odchod. Katalánci se Umtitiho snaží zbavit už 3 roky, avšak neúspěšně. 28letý stoper znovu odmítl žádost vedení Barcelony o odchod, údajně by přijal nabídku pouze týmu, který hraje Ligu mistrů. Taková nabídka ale pro 28letého obránce, jenž takřka dva roky nenastupuje, zřejmě nepřiletí.

Proč vlastně nechce Umtiti odejít? Na Camp Nou podle Salary Sport bere přes 15 milionů eur, což jej dělá jedním z nejlépe placených hráčů kádru. Zápasy však nehraje, letos nastoupil do jediného utkání. Vydělává tak hodně peněz a ani se moc nenadře. V tuto chvíli mu to zřejmě stačí a fotbal k životu nepotřebuje.

Jenže pokud se Barceloně nepodaří přesvědčit Umtitiho či Coutinha k odchodu, uřízne si velkou ostudu. Nemohla by totiž zaregistrovat již koupeného Torrése, který by tak celé jaro strávil sledováním svého týmu na tribuně.

Zdroj: Marca, Salary Sport

Reklama

Oblíbené