Pokud se chce Ondřej Kolář ve své kariéře posunout dále, měl by Slavii v zimě opustit

Stejně jako o hlavního trenéra pražské Slavie, také o její brankářskou jedničku začíná být v Evropě zájem. Nutnou však podotknout, že se jedná o zájem zcela oprávněný, jelikož Ondřej Kolář udělal v dresu Slavie obrovský výkonnostní skok.

Embed from Getty Images

Když v lednu roku 2018 přestupoval Ondřej Kolář z Liberce do Slavie, mnoho fanoušků pražského klubu si ťukalo na čelo. Nové brankářské posile vůbec nedůvěřovali a silně pochybovali o jeho kvalitách. On je však během svého dosavadního působení v červenobílém dresu přesvědčil o pravém opaku.

Není tedy žádným velkým překvapením, že se o služby tohoto brankáře začínají zajímat kluby ze západní Evropy, které jsou ochotny za Koláře zaplatit na české poměry astronomické sumy. Pokud se však podíváme na Kolářovy výkony v Lize mistrů, tak se jedná o částky naprosto adekvátní kvalitám brankáře “sešívaných”.

Věřím, že i dnes se o Kolářovi musí zdát mnoha hvězdám Barcelony, které vychytal v zápase Ligy mistrů na slavném stadionu Camp Nou. Avšak také v české lize Ondřej Kolář dlouhodobě dokazuje své obrovské kvality, jelikož v devatenácti utkáních Fortuna ligy inkasoval pouhé tři góly.

Letos na podzim Ondřej Kolář oslavil své pětadvacáté narozeniny. Pomalu se tak dostává do středního fotbalového brankářského věku, a pokud chce někdy v budoucnu hájit svatyni opravdu špičkového klubu v západní Evropě, měl by ze Slavie co nejdříve přestoupit do nějaké vyspělejší ligy.

1 komentář

  1. Proč zas další autor článku posílá Koláře hned do ciziny? Kde za něho má Slavia náhradu? Slavii finanční stránka nenutí ho teď prodat, protože prodávala v létě (zejm. na Královi dost vydělala) a má příjmy z LM. Neříkám, že by ho neměla časem pustit do kvalitnější ligy, ale není potřeba to uspěchat. Kdyby se v novém působišti nechytil, mohlo by to mít na jeho kariéru dopad naopak značně negativní. Stejně tak by mohlo zbytečně srazit Slavii, kdyby se nechytil narychlo vybraný nástupce a musela rychle hledat jiného.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..