Po výhře nad rumunským týmem vysoká porážka. Plzeň nestačila na polskou Legii

Plzeň v pátém utkání letní přípravy poprvé zaváhala. V kombinované sestavě nestačila na Legii Varšava, která vyhrála 3:0. Pro Plzeň to již bylo druhé utkání dne, v tom první vyhrála nad rumunským týmem Universitatea Craiova 3:1.

Zdroj: fcviktoria.cz

Zápas se rozjížděl pomalu. První šanci měl po téměř půlhodině hry Martins, nicméně Hruška míč s přehledem pokryl. První branka padla v 36. minutě, když se dokázal probojovat Nagy před branku a po teči Hlouška dostal míč do plzeňské sítě.

Druhý poločas pokračoval v nepříliš atraktivním tempu, ovšem v 62. minutě se dostal k míči Niezgoda. Jeho první střelu vykryl brankář Hruška, ve druhé šanci naprosto nepochopitelně netrefil prázdnou branku.

O dvě minuty později ale Legia navýšila skóre. Z přímého kopu vyslal nechytatelnou dělovku Agra. O necelých deset minut později bylo pro Západočechy ještě hůře.

Niezgoda dokázal obejít brankáře a tentokrát prázdnou branku trefil. V nastavení se pokusil o snížení Mihálik, nicméně jeho pokus nebyl úspěšný. Viktoria si tak připisuje první prohru v letní přípravě.

Sestavy:

Legia Varšava:

I. poločas: Majecki – Jodlowiec, Gvilia, Vešović, Nagy, Martins, Carlitos, Astiz, Kwietniewski (24. Kostorz), Sanogo, Jedrzejcyk

II. poločas: Cierzniak (C) – Lewczuk, Rémy, Kopczyński, Stolarski – Cafú, Antolić – Praszelik – Agra, Niezgoda, Rosołek

FC Viktoria Plzeň:

I. poločas: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek (C) – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík

II. poločas: Hruška – Havel, Hejda, Hubník (C), Limberský – Janošek, Herc – Mihálik, Šulc, Kovařík – Beauguel (71. Chorý)