Plavšič chce podepsat se Spartou novou smlouvu. Nabídky ale máme, říká Igor Gluščevič

Igor Gluščevič strávil ve Spartě sezonu 2003/04, kdy letenští došli až do osmifinále Ligy mistrů. V současné době šestačtyřicetiletý Černohorec vykonává funkci fotbalového agenta. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jak to vypadá s budoucností Srdjana Plavšiče.

zdroj: sparta.cz

V roce 2003 jste jako hráč zamířil do Sparty. Proč jste si vybral právě tento klub?

Protože jsem chtěl hrát Ligu mistrů.

Jak na toto angažmá vzpomínáte?

Výborná zkušenost. Vyhráli jsme pohár a byli jsme mezi šestnácti nejlepšími týmy v Evropě.

Hrát proti Chelsea, Laziu, Besiktasi a být v evropských pohárech i na jaře byl velký úspěch. Vypadli jsme až s AC Milánem, který měl výborný mančaft.

Kromě Sparty jste si zahrál i v Seville. Jak hodnotíte jejich poslední výsledky?

Sparta i Sevilla jsou velké a výborné týmy. Poslední roky Sevilla udělala v Evropě obrovský úspěch a Sparta se v této chvíli bohužel trápí.

Kdy jste se rozhodl, že se stanete fotbalovým agentem?

Když jsem v roce 2008 skončil kariéru, začal jsem pracovat jako skaut pro Liverpool. Tuto funkci jsem zastával tři roky. Potom jsem se rozhodl, že začnu pracovat jako fotbalový agent.

Jedním z Vašich klientů je Srdjan Plavšič. Je se svojí pozicí spokojen?

Plavšič má obrovskou sílu, protože ukázal, že může v týmu, ve kterém hraje, nastoupit na více pozicích. Myslím, že ještě neukázal vše, co v sobě má. Věřím, že v příštích šesti měsících se to stane. Bude spokojen on i Sparta.

Smlouva mu končí už v létě. Chtěl by podepsat novou?

Chce podepsat novou smlouvu se Spartou. Bude se snažit pomoci Spartě, jak nejlíp to umí. Uvidíme, jestli se to všechno dá dohromady.

Jsou na něj aktuálně nějaké nabídky?

Máme nabídky na stole, ale nepospícháme. V létě by byl volný hráč, kdyby jsme se Spartou nedomluvili na prodloužení.

Kolik času trávíte v České republice?

Hodně cestuji po Evropě, takže v České republice jsem každý měsíc 10-15 dní. V Praze mám hezký byt a líbí se mi tady.


Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Plavšíče nebrat. Sice se snaží, ale je moc malej. Přehlavičkuje ho i 11tiletý kluk. Hra hlavou je v dnešním fotbale dost důležitá. Hodně branek padá po standardních situacích.
    A Plavšič už nevyroste.

    • Nesdílím tento názor, nemám sice rád malé sportovce, ale co se týká Plavšiče, všímám si jeho herního stylu, nevyjímaje kolik míčů vyhraje hlavičkových soubojích a těch je dost.

  2. Plavšič je pořád ještě v ideálním věku (26). A v posledních zápasech se výrazně zlepšil i směrem do defenzivy a vyhrávání soubojů. Navíc je jeden z mála, který je schopen obejít protihráče 1 vs 1. Pokud funguje v kabině dobře, tak rozhodně podepsat

  3. Fotbal není košíková ani volejbal. Fotbal se hraje hlavně nohama. Raději se nevyjadrujte. Plavsič do Sparty patří.

  4. Plavšič je velmi šikovný technicky výborně vybavený fotbalista.Jeho smůla je ,že pan Kotal mu dává málo prostoru a raději tam staví různé desetibojaře,kterým míč překáží.Přesto,že je menšího vzrůstu je to štírek,jakého by využilo nejedno kvalitnější mužstvo než Sparta.Pan Rosický je podobné postavy a jaký to byl fotbalista,proto se divím,že Plavšiče tak trochu neprotlačil do základu.Věřím,že pokud bude hrát stabilně,tak to polítá i za Dočkala s Krejčím st.navíc má ideální věk.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.