Páník: Trenéřina je v Čechách nevděčná práce, hodnotí nás kdekdo, většinou profesní nevzdělanci

V pondělním pořadu České televize Studio fotbal: Dohráno Plus se sešla zajímavá čtveřice hostů. Trenér Baníku Ostrava Bohumil Páník, obránce Jablonce Jan Krob, fotbalový expert Milan Luhový a novinář Karel Häring.

Zdroj: fcb.cz

Jedním z probíraných témat byla i pozice trenérů na českém fotbalovém trhu. Zmiňoval se odchod Josefa Csaplára ze Zlína, k mání bylo i video z tiskové konference jabloneckého fotbalového klubu, kde se v minulosti trenér Petr Rada zastal svého kolegy Bohumila Páníka ve složitějších časech u kormidla ostravského Baníku.

A to ještě dotyční ve studiu nevěděli, co se mezitím chystá ve vršovickém Ďolíčku. Nejspíše již v té době se probíral odchod kouče Martina Haška, který byl potvrzen další den ráno.

Zdroj: TV Střelnice

David Kozohorský jako moderátor ČT ve studiu samozřejmě žádal trenéra Baníku Ostrava o vyjádření.

Páník se nejdříve držel zpátky a zůstával nad věcí: “Když máte odejít, stejně odejdete, můžete dělat cokoliv. Ale s koncem angažmá může přijít zase nějaké nové, lepší.”

Pak se však do tématu hlouběji ponořil: “U nás je role trenéra znevažována. Když jsem působil v Polsku, tak tam je pan trenér a pak všichni ostatní, přes to nejede vlak. U nás je to naopak, tady se spíš řekne, že se nedá vyhodit masér, protože jich je málo, ale trenéra se dá vyhodit vždy.

“Je to celé postavené na hlavu, znevážení profese. Hodnotí nás lidé, kteří fotbal v životě nehráli, nemají profesionální trenérské licence, vstupují do toho novináři,” pokračoval.

“Možná se to teď obrátí proti mně, ale já to říkám naplno. Kolik je novinářů od vás (otočil se na Karla Häringa, který přispívá do deníku Sport, pozn. redakce), kteří mají profesionální licenci? Možná jeden. Já také nebudu divadelním kritikem, když na to nemám vzdělání.”

Jsme národ, kde je každý trenér. Klidně si vyslechnu konstruktivní kritiku, např. zde od Karla, který má zkušenosti s velkým fotbalem, hrál v zahraničí, ale aby mě hodnotil pětadvacetiletý kluk, jestli mě mají vyhodit nebo nemají, to je zcela zcestné,” rozohnil se Páník.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Většinou jsou to lidi co na fotbal chodí a platí za to.Nikdo se dlouho nevydrží dívat na to jak nějakej Csaplár kurví jeden klub za druhým.

  2. Kdyby práci trenérů hodnotila odborná komise,což by fotbalu pomohlo,možná by jste už trenérem nebyl

  3. Ano, hodnotí profesní nevzdělanci kteří vidí, jak to všichni vedete od pěti k jedné. Všechna ta Vaše profesní vzdělanost je akorát o penězích ne o sportu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když může mít Míra Slepička trenérskou A-licenci, tak to snad zvládnu taky, rozesmál Řepka novináře na křtu své knihy

Tomáš Řepka si na úterní podvečer pozval do tiskového sálu pražského NH hotelu vybrané hosty z řad novinářů. K jaké příležitosti? Oficiálně...

Zápas prvního s posledním, Slavia se utká s nepříjemnou Příbramí. Bude to o nás, má jasno Kúdela

Slavia i Příbram se vrátily po obnovení sezony ve slušné formě. Oba týmy se prezentují sympatickým stylem hry, pomohla jim pauza, Příbrami...

Domácí prostředí nevýhodou a více hracího času. Jak se změnila Bundesliga a kdo z toho těží?

Bundesliga je proslulá fantastickou atmosférou. Z nejlepších pěti evropských lig rozhodně tou nejlepší. Proto se dalo tak trochu čekat, že zápasy bez...