Spojte se s námi


Fortuna liga

Pablo González: V Sigmě jsem se cítil šťastný a důležitý. V budoucnu bych se návratu do České republiky nebránil

Španělský záložník Pablo González zanechal ve Fortuna lize pozitivní stopu. Svými výkony bavil především fanoušky Sigmy Olomouc, kde strávil tři sezóny. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na své působení v České republice a prozradil, s kterým hvězdným španělským útočníkem má skvělý vztah.

Publikováno

dne

Španělský záložník Pablo González zanechal ve Fortuna lize pozitivní stopu. Svými výkony bavil především fanoušky Sigmy Olomouc, kde strávil tři sezóny. V rozhovoru pro Ruik zavzpomínal na své působení v České republice a prozradil, s kterým hvězdným španělským útočníkem má skvělý vztah.

V mládežnických kategoriích jste působil v Atléticu Madrid a Villarrealu. Jak se pracuje s mladými hráči v těchto velkých klubech?

Ano, dvě sezóny jsem strávil v Atléticu Madrid a šest let ve Villarrealu. Způsob, jak hráčům ukazují, kde se mají pohybovat na hřišti nebo jak mají postupovat po technické a taktické stránce, je úžasný. Zvláště ve Villarrealu jsem byl překvapený, protože tam byl opravdu velmi dobrý trenérský tým, který se snažil pracovat se všemi hráči na jejich vlastnostech. Ty potom mohli zúročit na hřišti. Musím říct, že během těchto let jsem se toho naučil opravdu hodně.

Podařilo se některým Vašim spoluhráčům prosadit se do nějakého TOP klubu?

Mnoho z nich se dokázalo dostat na špičkovou úroveň. Například Saúl Ňíguez z Atlética Madrid, Oliver Torres ze Sevilly, Gerard Moreno z Villarrealu, Borja Iglesias z Betisu a spoustu dalších.

Když jste zmínil Gerarda Morena, se kterým jste působil čtyři roky ve Villarrealu. Jaký dojem na Vás udělal?

Gerarda znám od prvního dne, co přišel do akademie. Dokonce jsme současně začali trénovat s prvním týmem. Máme spolu skvělý vztah a je to opravdu super kluk. Jako fotbalista je výjimečný. Má cit pro gól, umí skórovat z každé pozice, má v sobě ten zabijácký instinkt a to z něj dělá velkého hráče.

V zimě 2019 jste se rozhodl opustit Španělsko a přestoupil jste do Dukly Praha. Jak jste se vůbec ocitl v České republice?

To je velmi zajímavý příběh. Fotbalový agent Petr Bartoníček, který pracuje také jako skaut, přijel s některými kluby na víkend do Španělska. Byli se podívat na některé hráče a jedním z nich jsem byl i já. Na tento výjezd dorazil sportovní manažer s trenérem Dukly Praha a někteří lidé ze Sigmy Olomouc. Viděli mě hrát a za několik týdnů jsem měl telefonát s nabídkou, abych přijel do České republiky. Byla to pro mě skvělá výzva, protože se jednalo o první ligu.

Upsal jste se pražské Dukle, kde jste strávil pouze půl roku. Jak budete na toto angažmá vzpomínat? A sledujete výsledky Dukly?

Když jsem přišel do Dukly, tak se bohužel nacházela na posledním místě a nic jsme s tím už nedokázali udělat. Sice jsme sestoupili z první ligy, ale byl jsem v Dukle moc spokojený. Chtěl bych i poděkovat bratrům Pauknerovým, kteří toho pro mě hodně udělali. A samozřejmě klub stále sleduji a doufám, že se brzy vrátí do ligy.

I přes sestup Dukly Praha jste setrval v nejvyšší soutěži. Díky svým výkonům jste dostal nabídku ze Sigmy Olomouc. Jak vzpomínáte na Sigmu?

V Olomouci jsem byl dlouho a dostal tam příležitost hrát stále v první lize. V Sigmě jsem se cítil šťastný a důležitý pro tým. Na tohle angažmá budu vzpomínat jenom v dobrém, i díky tomu, protože jsem tam za tu dobu získal spoustu přátel.

Na konci minulé sezóny Vám vypršela v Olomouci smlouva. Byla nějaká šance, že byste zůstal v Sigmě, nebo jiném českém klubu?

V Olomouci jsem byl šťastný, ale chtěl jsem udělat další krok vpřed ve své kariéře. Chtěl jsem si vyzkoušet i něco nového. V české lize jsem si fotbal užíval, takže bych se v budoucnu určitě návratu nebránil.

Jak hodnotíte zpětně své rozhodnutí odejít do České republiky? Co jste získal tímto angažmá?

Poznal jsem úplně jinou kulturu. S mojí ženou jsme si zamilovali hory, ale dokonce i zimu. Byla to opravdu skvělá zkušenost.

Nyní působíte v izraelském Hapoelu Tel Aviv. Jak jste zatím spokojený v Izraeli?

Hapoel je opravdu velký klub s vášnivými fanoušky. Můžete to poznat už na ulici a je to opravdu pěkné. Adaptace na novou zemi vždy trvá nějakou dobu a já jsem zatím v procesu poznávání. Je to tady úplně jiné než v České republice, co se týče fotbalu i života.

Zdroj: Ruik

Reklama

Fortuna liga

Výběh divokých fanoušků! Kotel Slavie v Pardubicích poslal jasný vzkaz, těžkooděnci před stadionem pocit klidu nevyvolali

Pardubice se poprvé představily na svém novém stadionu. Ten je bohužel zahalen pořádnou kritikou, ta poslední je směřována zejména na kotel hostí. Slávisté na klec vyvěsili transparent s jasným vzkazem, policisté před stadionem navíc příliš klidu nevyvolali.

Publikováno

dne

Pardubice se poprvé představily na svém novém stadionu. Ten je bohužel zahalen pořádnou kritikou, ta poslední je směřována zejména na kotel hostí. Slávisté na klec vyvěsili transparent s jasným vzkazem, policisté před stadionem navíc příliš klidu nevyvolali.

Od začátku jarní části můžeme v naší nejvyšší soutěži vídat nový stadion. Ten postavily poslední Pardubice, jejichž cíl do konce sezony je jasný.

Fanoušci mají z nového stánku radost, ačkoliv kvůli jeho vzhledu je i terčem kritiky. Přeci jen nevzhledné mezery v nejlepších místech jsou poměrně nepochopitelné.

Největší kritiky se ale v posledních dnech dočkal kotel hostí. Ten je za brankou, avšak je oplocen tlustými mřížemi a sítí, tudíž se dá bez přehánění říci, že se jedná o klec.

I když je tedy stadion nový, tento sektor patří mezi nejhorší v celé lize. Klub vysvětluje, že za tento sektor nemůže a důvodem jsou mimo jiné i podmínky pro kolaudaci.

Přesto se klubu dá tento stav vytknout. Ostatně tímto se český fotbal těžko posune, když se z fanoušků dělá zlo, které na stadionu nechceme.

Na to naráželi i fanoušci Slavie, kteří do sektoru zamířili jako první. Již před startem utkání vyvěsili transparent „Výběh divokých fanoušků“ a následně během zápasu i „ZOO Slavia“.

Už před zápasem ale bylo k vidění něco, co mnohé fanoušky od návštěvy fotbalu odradí. Před stadionem totiž stáli těžkooděnci se zbraněmi, což nepůsobí dobře zejména na děti.

Ano, k vidění je to i na jiných stadionech a u sektorů hostí to bývá tradiční, avšak opět se z fanoušků dělá něco, co z velké většiny nejsou.

Právě toto ostatně může různé konflikty vyvolat. A je to opravdová škoda.

Zdroj: Twitter

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

VIDEO: Libor Kozák při snaze zasáhnout míč atakoval brankáře a byl po zásluze vyloučen

Libor Kozák se v zimě přesunul o pár kilometrů a ze Slovácka zamířil do Zlína. V úvodním utkání dopomohl svému týmu k důležitému bodu, s Jabloncem se ovšem po nešetrném faulu na brankáře musel předčasně podívat do sprch.

Publikováno

dne

Libor Kozák se v zimě přesunul o pár kilometrů a ze Slovácka zamířil do Zlína. V úvodním utkání dopomohl svému týmu k důležitému bodu, s Jabloncem se ovšem po nešetrném faulu na brankáře musel předčasně podívat do sprch.

Dnes již třiatřicetiletý Libor Kozák hraje od zimy za Zlín, který se pokusí udržet v nejvyšší soutěži. Přišel ze Slovácka, kde působil půl roku.

Ve svém novém klubu stihl odehrát i dva zápasy v Tipsport lize, avšak ani jednou nepomohl k bodovému zisku. Opak byl ovšem pravdou minulý víkend.

Kozák dopomohl svému Zlínu k remíze 1:1 proti Baníku, když vstřelil jediný gól svého týmu. Další kolo už se mu ale dle představ nepovedlo.

Tedy alespoň z osobního pohledu. V závěru první půle nevybíravě srazil hráče Jablonce před svým vápnem a od sudího obdržel žlutou kartu.

Po hodině hry to pro něj ale vypadalo ještě hůře. Kozák se dral k míči, u něj byl ale dříve brankář Jakub Surovčík, kterého poté atakoval do hlavy.

Tyto zákroky je nutné trestat a bylo jisté, že pro Kozáka hra skončila. Nakonec obdržel druhou žlutou kartu a musel odejít ze hřiště.

Tento incident se stal krátce poté, co Jablonec snížil na 1:2, deset minut po zákroku ale Jakub Považanec vstřelil i svůj druhý gól v zápase, který nakonec skončil 2:2.

Tento výsledek je příznivější pro Zlín, který si odváží další bod do záchranářských bojů. Navíc se od něj Jablonec nevzdálil na větší bodový rozdíl.

Zdroj: Fortuna liga, iSport

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Do Vietnamu zamířil Le Giang místo Nguyena. Jaká bude budoucnost brankáře Slovácka?

O Filipa Nguyena usiloval vietnamský klub FC Cong An Ha Noi, který byl ochoten zaplatit Slovácku částku kolem 17,6 milionů korun. Bohužel pro třicetiletého brankáře nedokázalo vedení Slovácka najít adekvátní náhradu za svou dosavadní jedničku.

Publikováno

dne

O Filipa Nguyena usiloval vietnamský klub FC Cong An Ha Noi, který byl ochoten zaplatit Slovácku částku kolem 17,6 milionů korun. Bohužel pro třicetiletého brankáře nedokázalo vedení Slovácka najít adekvátní náhradu za svou dosavadní jedničku. Brankáře Heču odmítla uvolnit pražská Sparta v zimě a do Uherského Hradiště zamíří až v létě jako volný hráč. Klub z města Hanoj přesto získal brankáře se zkušenostmi z české ligy, a to konkrétně Patrika Le Gianga.

Třicetiletý Nguyen si chtěl splnit svůj sen a získat angažmá ve Vietnamu odkud pochází jeho otec. O služby zkušeného brankáře usiloval klub FC Cong An Ha Noi. Vietnamský klub chtěl přivést Nguyena už tuto zimu a nabízel Slovácku zhruba 17,6 milionů korun.

Vedení Slovácka nechtělo bránit svému svěřenci ve štěstí a bylo ochotné ho uvolnit do Hanoje. Trenér Svědík měl ovšem jednu podmínku, a to přivést adekvátní náhradu za svou dosavadní jedničku.

Náhradu si Slovácko našlo v pražské Spartě, odkud by chtělo přivést svého bývalého hráče Milana Heču. Vedení Sparty ovšem zamítlo odchod své brankářské dvojky, a tím pádem padl i přestup Nguyena do Vietnamu.

V Uherském Hradišti se Heči dočkají, ale až v létě. Po letošní sezóně mu končí smlouva na Letné, a tak zamíří do svého mateřského klubu jako volný hráč.

Nguyen stráví jarní část ve Slovácku a o jeho budoucnosti se bude jednat opět v létě. Brankář s vietnamskými kořeny je připraven pomoci Slovácku v jarní části a bude se nadále soustředit na to, aby odvedl pro svého zaměstnavatele to nejlepší.

Angažmá v Hanoji nakonec získal jiný brankář, a to konkrétně Patrik Le Giang, kterého si mohou čeští fanoušci pamatovat z angažmá v pražských Bohemians.

Třicetiletý Le Giang zamířil do Vietnamu jako volný hráč po ukončení smlouvy s druholigovou slovenskou Pohronii.

Zdroj: Sportnet

Pokračovat ve čtení

Oblíbené