Spojte se s námi


Ostatní

Ondřej Synek končí velkolepou kariéru, v níž se zapsal mezi nejlepší veslaře v historii

Ondřej Synek krátce před svými 39. narozeninami končí s kariérou profesionálního sportovce. Do paměti se jeho jméno vrylo i těm, kteří toho příliš o veslování nevědí. Loučí se coby jeden z nejlepších veslařů v historii.

Publikováno

dne

Ondřej Synek krátce před svými 39. narozeninami končí s kariérou profesionálního sportovce. Do paměti se jeho jméno vrylo i těm, kteří toho příliš o veslování nevědí. Loučí se coby jeden z nejlepších veslařů v historii.

Vyučený zlatník Ondřej Synek brzy oslaví 39. narozeniny, oslaví je však již ve sportovním důchodu, který si vzhledem k neuvěřitelně úspěšné kariéře bezesporu zaslouží.

Bohužel se český veslař nemohl kvůli zdravotním komplikacím zúčastnit letošních olympijských her, přijde i o domácí mistrovství světa, které v příštím roce hostí Račice.

V červnu mu byl totiž diagnostikován tzv. syndrom nejasného snížení výkonu. V ten moment začal přemýšlet nad koncem kariéry, který nyní oznámil.

Chuť zúčastnit se sice měl, nicméně jak sám řekl, cítí, že už jeho čas nadešel. „Opravu jsem unavený za těch 21 let. Nevynechal jsem jedinou sezonu, vždy jsem se připravoval a bylo to vidět i na výsledcích,“ nechal se slyšet.

Koneckonců byl Synek hned 18x za sebou ve finále mistrovství světa. Získal také pěknou řádku medailí. Koneckonců 14 let v řadě získával jeden cenný kov za druhým.

Dvě stříbra a jeden bronz získal na olympijských hrách, pětkrát byl zlatý na mistrovstvích světa, čímž se zařadil mezi rekordmany. Pouze Němec Kolbe a Novozélanďan Drysdal jsou na tom stejně.

Čtyřikrát přivezl zlato také z mistrovství Evropy.

Mimo to získal na MS tři stříbra a tři bronzové medaile. Desetkrát byl vyhlášen nejlepším veslařem v České republice.

A co bude dělat po kariéře? U veslování samozřejmě zůstane, jen změní roli. Od pátku bude působit jako vedoucí trenér na Dukle.

„Nabídku jsem dostal poprvé již v roce 2013. Musel jsem splnit nějaká kritéria, vystudovat vysokou školu a podobně. Už se na novou roli těším. Myslím, že mám sportu co dát. Věřím, že můžeme veslování posunout a vychovat nové Synky a Knapkové,“ neskrýval optimismus jeden z nejlepších veslařů v historii.

Nezbývá nic jiného, než na závěr poděkovat Ondřeji Synkovi za veškeré úspěchy a popřát mnoho štěstí v další kariéře.

Zdroje: iDNES, ČT Sport, iRozhlas

Reklama

Ostatní

Vzpoura domácích kvalifikantů zastíněná drsnou prohrou ve finále. To bylo Dutch Darts Masters

Šipkařská série World Series of Darts se po návštěvě v Kodani minulý týden přesunula do Nizozemska. V Amsterdamu se hodně dařilo místním kvalifikantům, kteří zásluhou Dirka van Duijvenbodeho došli až do finále.

Publikováno

dne

Šipkařská série World Series of Darts se po návštěvě v Kodani minulý týden přesunula do Nizozemska. V Amsterdamu se hodně dařilo místním kvalifikantům, kteří zásluhou Dirka van Duijvenbodeho došli až do finále. Tam už ale nad jeho síly byl Dimitri Van den Bergh, který si tak připisuje druhý titul ze série ve dvou týdnech.

Turnaj se hrál klasickým dvoudenním formátem, kdy první den přišly na řadu střety osmičky vyvolené organizací PDC a osmičky národních vyzyvatelů. A jak bylo už před turnajem předpokládáno, domácí hráči výrazně trápili své soupeře. Domácí hráči využili krátkého formátu na šest vítězných legů.

Do čtvrtfinále se totiž dostala hned šestka vyzyvatelů z Nizozemska. S turnajem se rozloučila nejlepší světová čtveřice v čele s další domácí hvězdou Michaelem van Gerwenem. Nejvýše postaveným hráčem v turnaji zůstal James Wade jako světová pětka.

Mezi posledními osmi byl netradičně pro World Series of Darts zachován formát na šest vítězných. Oba hráči „přeživší“ z výběru PDC, James Wade a Dimitri van den Bergh, prošli do semifinále. V předposlední fázi turnaje je doplnili Nizozemci Dirk van Duijvenbode a Danny Noppert.

V prvním boji o titulový zápas to byl souboj až do poslední šipky. Šťastnější byl nakonec Van Duijvenbode, který i za výrazné pomoci fanoušků zvítězil 7:6. Ve finále mu nakonec byl soupeřem Belgičan Van den Bergh, ten naprosto dominantně porazil Dannyho Nopperta 7:2 a mohl zaútočit na druhý titul z World Series of Darts v řadě.

Vítěz Nordic Darts Masters z minulého týdne začal finálový souboj lépe. Belgičan se rychle ujmul vedení 4:0 a v zápase na osm vítězných měl skvěle nakročeno k výhře. Když se do reklamní přestávky šlo za stavu 6:1, jen málokdo pochyboval o tom, kdo zvedne nad hlavu trofej.

Po pauze sice dokázal Nizozemec zkorigovat na 2:6, další dva legy putovaly za Van den Berghem a ten se tak stal suverénně šampionem Dutch Darts Masters. Belgičan získal titul naprosto zaslouženě, ve finále jeho průměr dosáhl skoro 105 bodů na tři šipky.

PDC bude nyní pokračovat turnajem European Tour číslo devět, který bude hostit Trier. Po sérii podniků Players Championship přijde na řadu další turnaj kategorie Major. V Blackpoolu se bude hrát velmi prestižní World Matchplay. Hrát se bude od 16. do 24. července.

Samotná série World Series bude pokračovat v srpnu třemi turnaji na jižní polokouli. V rozmezí patnácti dnů navštíví hvězdy PDC dvě města v Austrálii a jedno na Novém Zélandu.

Zdroj: PDC

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Malmö vs. Helsingborg: Preview a tipy na sázení

Na konci června po měsíční pauze pokračuje švédská liga. Obhájce titulu Malmö vyhlíží šňůru vyhraných zápasů, jinak může na titul zapomenout. Na úvod ho čeká Helsingborg, co od utkání s ním čekat a na co si vsadit?

Publikováno

dne

Na konci června po měsíční pauze pokračuje švédská liga. Obhájce titulu Malmö vyhlíží šňůru vyhraných zápasů, jinak může na titul zapomenout. Na úvod ho čeká Helsingborg, co od utkání s ním čekat a na co si vsadit?

Malmö se vůbec nepovedla poslední čtyři kola, získalo z nich jen tři body, jelikož hned třikrát prohrálo. Přišlo o druhé místo tabulky, aktuálně z páté příčky ztrácí na první Hacken pět bodů.

Helsingborg má ještě horší bilanci, prohrál dokonce čtyři poslední ligová kola, čímž si výrazně zkomplikoval situaci v tabulce. Z posledního místa ztrácí na barážové pozice bod, na přímou záchranu ale bodů šest.

V dresu domácích to pálí Veljku Birmancevicovi, srbský reprezentant se trefil v součtu všech lig prosadil jedenáctkrát a pětkrát asistoval. Kdysi velmi talentovaný útočník Isaac Kiese Thelin se doposud trefil čtyřikrát.

Z kádru hostí nutno vyzdvihnout Tahu Aliho, talentovaný křídelník vstřelil tři góly a na jeden nahrál. Kapitán a hrotový útočník Anthony van den Hurk síť rozvlnil dvakrát a na dvě další branky asistoval.

Přestože Malmö zdaleka není v ideální formě, skrz všechny soutěže udrželo v posledních třech utkáních čisté konto.

Helsingborg se sice naladil na druhou část sezóny výhrou 2:0 proti druholigové Sodře, v lize ale skóroval v posledních třech kolech jen třikrát.

S ohledem na kvalitu útoku Malmö, výhodu bouřlivého domácího prostředí i špatnou střeleckou formu Helsingborgu si myslím, že domácí zvítězí o dva nebo více gólů.

Tip na sázení l Výhra Malmö o dva či více gólů v kurzu 1,77 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Jelínek s Krummerovou dosáhli na MS kadetů solidních výsledků, mladí bowleři pokračují soutěží dvojic

Česká bowlingová reprezentace do 21 let má za sebou první kategorii na světovém šampionátu kadetů v bowlingu. V soutěži jednotlivců se nejlépe dařilo českým jedničkám Lukáši Jelínkovi a Elišce Krummerové, kteří skončili v první dvacítce.

Publikováno

dne

Česká bowlingová reprezentace do 21 let má za sebou první kategorii na světovém šampionátu kadetů v bowlingu. V soutěži jednotlivců se nejlépe dařilo českým jedničkám Lukáši Jelínkovi a Elišce Krummerové, kteří skončili v první dvacítce. Jelínek skončil v TOP 16 poslední ve své osmičlenné skupině, Krummerové utekl postup do postupové šestnáctky o pouhých pět bodů.

Výsledkově se dařilo i Andree Mazalové. Její 31. místo bylo od postupu 66 bodů. Další dívky se nacházely až ve druhé polovině startovní listiny, Lucie Hrazdírová skončila 50., Markéta Vojtěchová ještě 28 míst za ní. Celkově se zúčastnilo 86 bowlerek.

Mezi muži to za Lukášem Jelínkem nebylo příliš veselé. Trojice Daniel Seidl, Matěj Vojkovský a Tomáš Liebich se ve 136členné konkurenci umístila až od 80. místa níže. Oprava čeká mladé bowlery v soutěži dvojic.

Cesta Lukáše Jelínka skončila v již zmíněné osmičlenné skupině v rámci fáze TOP 16. Ze sedmi vzájemných zápasů se českému hráči podařilo vyhrát pouze dva a skončil poslední.

I tak je jeho postup do finálové části skvělým úspěchem v konkurenci největších bowlingových velmocí jako Spojené státy nebo Singapur.

Semifinálové a finálové zápasy jsou v plánu až v poslední den mistrovství, tedy 29. června. V boji o medaile překvapivě nejsou žádní Američané. Jedno semifinále je čistě švédské, druhé pak malajsko-korejské.

Mezi hráčkami naopak chybí evropské zastoupení. První semifinále obstará Malajka Addiniová a Portoričanka Reyesová. Ve finále se proti vítězce postaví lepší z dvojice Varanová (USA) – Peeová (Singapur).

Mistrovství světa pokračuje turnajem dvojic, který už mají za sebou dívky a jehož souhrn vám přineseme v následujících dnech.

Zdroj: IBF

Pokračovat ve čtení

Oblíbené