Odmítáme konstrukce pana Tvrdíka, zní odpověď ze Sparty

Pomalu se blíží návrat české nejvyšší fotbalové ligy a o všem se rozhodne na úterním grémiu LFA. V sobotu 9. 5. ale z ničeho nic zveřejnil kontroverzní Jaroslav Tvrdík provokativní Tweet, který nezůstal bez reakce.

Zdroj: www.sparta.cz

„Buďme upřímní, kdyby dnes Plzeň byla první a Sparta druhá, současné vedení LFA by ligu již bez diskuze s kluby dávno ukončilo,” napsal Tvrdík v sobotu na svůj Twitter. Za jeho výrok však přišla velká vlna kritiky.

„Pan Tvrdík byl dlouho v politice a naučil se tam i to, jak před volbami komunikovat. Včetně hojného používání argumentačních podpásových faulů. Především myslím to vyvolávání iracionálního strachu v souvislosti s koronavirem. Politici dobře vědí, že strachem a panikou se to jejich obecenstvo formuje nejlépe,” odpověděl generální ředitel Sparty František Čupr.

„Naše reakce je jasná. Odmítáme konstrukce pana Tvrdíka. Ligu bychom chtěli dohrávat, i kdybychom byli první nebo druzí, protože jsou pro to podmínky. Riziko komplikací pro hráče je nyní tak malé, že se skoro nedá vyčíslit. Jde o promile. A navíc – tady jde i o další věci. Fotbal musí minimalizovat ztráty a ukázat svou životaschopnost i kvůli budoucnosti, která nebude vůbec snadná.”

„Jaroslav Tvrdík si dost protiřečí. Na jedné straně opakovaně a s velkou starostí mluví o ochraně zdraví hráčů a vzápětí sarkasticky řekne, že pokud by Plzeň byla první a Sparta druhá, tak se liga ukončí a nikdo to dál nebude řešit.”

„Za touto myšlenkovou konstrukcí je vidět způsob jeho uvažování. To, že u něj jde čistě o vypočítavost pramenící ne ze strachu z viru, protože ten je v současné situaci iracionální, ale nejspíš ze strachu z toho, že Slavia ještě může přijít o první místo v tabulce,” zakončil generální ředitel Sparty.

Slavia však i přes výrok Jaroslava Tvrdíka hodlá v úterý zvednout ruku pro prodloužení soutěže, má však celou řadu výhrad a podmínek. Celý výrok a podrobnosti najdete na Twitter účtu Jaroslava Tvrdíka.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pan Tvrdik je jen zkrachovalej politik a vlez do prdele Čině. Rad se budu koukat jak Plzen pomalu zmenší naskoka nakonec pujde před Slavii. Co asi bude říkat pak a co se bude vymlouvat. Myslim že už toho zničil dost a se Slavii to nebude jinak. Je to blb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...