Mladá Boleslav remizovala s kazašským Šymkentem 1:1

Mladá Boleslav v domácím prostředí remizovala v rámci druhého předkola Evropské ligy s kazašským týmem Ordabasy Šymkent 1:1. V odvetě tak bude muset vstřelit minimálně jednu branku.

zdroj: fkmb.cz

První šance utkání přišla ve 13. minutě. Mešanovič se dostal blízko branky ke střele, nicméně jeho pokus vychytal famózním zákrokem brankář Nepogodov. Ten se předvedl i o minutu později, když vyrazil pokus Túlia.

Ve 21. minutě ale přišel trest. Po faulu Takácse kopali hosté přímý kop, ke kterému se postavil Mehanovič, který nekompromistně trefil šibenici a vstřelil úvodní branku utkání.

V závěru prvního poločasu ale přišlo vyrovnání. Po Křapkově centru se dostal u hranice vápna k míči Komličenko, který volejem poslal míč do sítě.

V 53. minutě mohl svůj tým do vedení poslat Mahlangu, nicméně jeho pokus skončil těsně nad brankou gólmana Šedy. O čtyři minuty později mohli skórovat i mladoboleslavští, Mešanovič ale z tutovky hlavou přestřelil.

Další příležitost Středočechů měl v 86. minutě Ladra, který po pobídce Komličenka minul branku. Zápas tak skončil remízou 1:1 a mladoboleslavští musí v odvetě vstřelit minimálně jednu branku.

Sestavy:

FK Mladá Boleslav: Šeda – Křapka (62. Budnský), Takács, Pudil, Túlio – Ladra, Matějovský (C), Hubínek, Fulnek (75. Bucha) – Komličenko, Mešanović (62. Wágner)

FK Ordabasy Šymkent: Nepogodov – Jerlanov, Fontanello (C), Malij, Dosmagambetov – Bystrov, Mahlangu, Diakhate, Mehanović (72. Kovalčuk) – Badibanga (87. Šamši), Paulo (46. Ščetkin)