Reklama

Messi se po 21 letech rozloučil s Barcelonou, v slzách a s mohutným potleskem

Po dvou dekádách musel říct: „Na shledanou, Barcelono.” Lionel Messi se během tiskové konference na Camp Nou krátce po nedělním poledni emotivně rozloučil s klubem, v němž dosud odehrál celou profesionální kariéru, a neubránil se ani slzám.

Před lidi předstoupil tři dny poté, co katalánský klub v šokujícím stanovisku oznámil, že argentinský fotbalista již nebude nadále jeho součástí. Konec jedné z nejslavnějších ér, která bude navždy nesmazatelně vyryta ve fotbalových dějinách, byl na světě.

Přitom se, jak známo, právě v onen den chystala spíše oslava. Messi byl s Barcelonou dohodnutý na všem ohledně nové smlouvy a jen málokdo tušil, že by se věci mohly zvrtnout.

Ne jinak na tom byl sám legendární útočník. „Můj nový kontrakt byl připravený. Všechno bylo hotové. Chtěl jsem zůstat. Byli jsme s rodinou doma a byli přesvědčeni, že v Barceloně budeme žít i nadále,” přiznal 34letý útočník.

„Je to pro mě po tolika letech strašně těžké, byl jsem tu pomalu celý svůj život. Nejsem na tohle připravený, ale dnes musím říct na shledanou,” pokračoval Messi ve svém emocionálním projevu.

Jednou Barceloně pomůžu stát se nejlepším klubem na světě

„Byl jsem tu od svých 13 let a po jedenadvaceti letech odcházím se svou manželkou i třemi katálansko-argentinskými dětmi. A můžu vám říct, že se za pár let budeme chtít vrátit zpět, protože tohle je náš domov,” prohlásil LM10.

Zároveň přiznal, že si rozlučku s klubem, pokud nějaká kdy měla přijít, maloval docela jinak: „Představoval jsem si, že pokud to někdy bude muset přijít, tak to bude s týmem na hřišti a před lidmi. Místo toho jsem svou poslední sezonu odehrál na prázdných stadionech.”

„Doufám, že se budu moct jednou vrátit zpět a být jakkoliv součástí Barcelony, abych jí pomohl stát se nejlepším klubem na světě,” vyhlásil dopředu Messi a nepochybně tím alespoň potěšil nejednoho truchlícího příznivce Blaugranas.

Nejlepší moment v Barceloně?

Těžká otázka, legendární LM10 ale přeci jen jeden našel: „Možná můj debut. Splnil se mi tím sen. Všechno, co přišlo po něm, bylo úžasné, ale jestli si nějaký okamžik z toho všeho budu pamatovat navždy, bude to asi ten, kdy to celé začalo.”

„Bude to nyní těžká změna, zejména pro mou rodinu, která očekávala, že ve městě zůstaneme,” přiznal Messi a zopakoval větu, kterou během celé konference pronesl opravdu mnohokrát: „Nechtěl jsem odejít, Barcelona je klub, který miluji.”

Na to přistál další zajímavý dotaz – jak si mužstvo povede bez nejlepšího střelce své historie? „Barcelona je jeden z nejlepších týmů na světě, má úžasný kádr. Jak řekl Joan Laporta, tento klub je důležitější než kterýkoliv člověk,” zareagoval s klidem na duši Messi.

Jako viníka svého odchodu označil, tak jako samotný klub, La Ligu. Podle svých slov dělal všechno co se dalo, stejně jako Barcelona, ale kontrakt zkrátka nebylo možné dokončit.

„Slyšel jsem od některých, že jsem nechtěl pokračovat. Na svůj život ale přísahám, že jsme udělali absolutní maximum, protože jsem tu chtěl zůstat,” dodal střelec 672 soutěžních branek.

Co bude dál?

A ještě k nim určitě přidá celou řadu. „Budu hrát fotbal tak dlouho, jak to jen půjde,” řekl v sále přímo před zraky trenéra Koemana i svých dosavadních spoluhráčů.

Otázkou stále zůstává kde. „PSG je možnost. Zatím jsem s nikým na ničem nedohodl. Mám spoustu telefonátu, hodně týmů se zajímá a bavíme se o celé řadě věcí.”

Tak to alespoň podal sám Messi. Podle prakticky všech světových médiích už je ale téměř hotovo. Argentinec má s pařížským celkem podepsat 2letý kontrakt s roční opcí a platem 25 milionů liber.

L’Equipe dokonce uvádí, že má v neděli večer, nebo další den dopoledne podstoupit zdravotní prohlídku a na úterý se chystá velké slavnostní představení na Eiffelově věži.

Zdroje: BBC, Sky Sports, Marca

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Je to opravdu smutný, vezmeme li v potaz, proč musí odejít a když on sám zůstat chtěl.
  nejsem jeho fanoušek, ani toho klubu, ale po Maradonovi je to nej hráč všech dob.
  Opravdu smutný příběh konce v Barceloně, takhle vynucený.

 2. Platy a nenažranost hráčů zničí fotbal . Kluby už nebudou mít prostředky na jejich nehorázné platy.

 3. Komedie z jeho strany, bohužel!
  Kdyby měl Barcelonu OPRAVDU rád, šel by s platem dolů, a pomohl ji už nyní. Nač čekat!
  Pavel Nedvěd také zůstal v Juventusu po sestupu, a pomohl k návratu! A byl, je a bude po zásluze navždy miláčkem tamních fandů!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené