Reklama

Mbappé otevřeně promluvil o Messim, atmosféře v PSG, pískání fanoušků i přestupu do Realu Madrid. Co řekl?

Kylian Mbappé to nemá snadné. Nepovedlo se mu Euro, nebylo mu povoleno odejít do Realu Madrid a k tomu se neustále řeší atmosféra v šatně PSG. K tomu všemu se nyní vyjádřil, komentoval i příchod Lionela Messiho. Co řekl?

Kolem francouzského klenotu je neustále rušno. Aby také ne. Jedná se o jednu z největších hvězd současnosti a zřejmě také dlouhodobé budoucnosti. Kylian Mbappé již také měl namířeno do Realu Madrid, přestup se ale nekonal.

Hvězda PSG přitom klubu svou touho po odchodu vyjádřila s předstihem, aby si mohli Pařížané vydělat a zároveň měli dost času najít kvalitní náhradu. Jenže marně, francouzský klub jej odmítl prodat.

„Chtěl jsem objevit něco jiného. Ve Francii jsem šest nebo sedm let. Pro Paříž jsem udělal to, o co jsem se snažil. Odchod mi přišel jako logický krok. Ale mám k Paříži pouto, odešel bych jen do Realu Madrid,“ vysvětlil Mbappé touhu odejít.

Když mu byl přestup zamítnut, pochopitelně se cítil zklamaně. Nyní ale situaci neřeší a jediné, co žádá, tak je čas na rozmyšlenou o své budoucnosti. V Paříži je šťastný a je ve velkém týmu. Svou budoucnost nevnímá jako prioritu. Užívá si přítomnost.

O soudním sporu či nějakém konfliktu s klubem ani nepřemýšlel: „Bylo by to nevděčné vůči klubu, který mi v 18 letech dal tolik důvěry. Chci hrát, ukázat, že jsem špičkový hráč a že mě nic nerozhodí. Ani neúspěšný přestup.“

Nutno zmínit, že kvůli všem možným spekulacím byl Mbappé vypískán na svatostánku PSG vlastními fanoušky. Má pro ně ale pochopení a necítí se uraženě, naopak. Prý je to lichotka, jelikož mu tím dávají najevo, že si nepřejí jeho odchod. Zkrátka obdivuhodný přístup.

Mbappé pak dlouho snil o tom, že se z PSG stane konkurenceschopný tým. V létě na tom klub usilovně zapracoval a přivedl skutečně velké hvězdy. Mezi nimi nechybí Lionel Messi. Jeho přítomnost v klubu si Francouz náležitě pochvaluje.

Prý jej nikdy ani nenapadlo, že by s ním mohl hrát v jednom týmu. „Užívám si každou chvíli po jeho boku. Je to výsada. Miluje fotbal, se všemi mluví, i když je stydliví. Na hřišti se ale naštěstí nestydí. Neymar je mimořádný fotbalista, ale Messi je ještě jiná úroveň,“ neskrývá nadšení Mbappé.

Hodně se mluvilo o tom, že mnoho hvězd v jednom týmu nemusí udělat dobrotu. V jednom zápase byl Mbappé zachycen, jak je velmi ostrý vůči Neymarovi. Francouzský klenot však tvrdí, že to není nic vážného. Prý už spolu absolvovali hromadu konfliktů a hádek, považuje to za běžné v případě, že jsou hráči ambiciózní.

Stejně tak bere jako samozřejmost, že se s příchodem nových hvězd musí občas obětovat a více se vracet, aby například Lionel Messi nemusel tolik bránit a měl více volné ruce, respektive spíše nohy.

Léto tedy bude ještě velmi zajímavé. Příchod nejen Messiho totiž mohl mnoho věcí v Mbappého mysli změnit.

Zdroj: L’Equipe

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené