Marc-André ter Stegen: Domnívám se, že slova Neuera a jiných osob byla nespravedlivá

Vedle Ernesta Valverdeho pohovořil na barcelonské tiskovce německý brankář Marc-André ter Stegen, pro kterého není Borussia Dortmund – dnešní soupeř Katalánců v úvodním klání letošní skupinové části UEFA Champions League – žádnou neznámou.

Embed from Getty Images

Pol Martínez, Barca TV: Stadion Borussie dobře znáš, protože si zde několikrát hrál ještě v barvách Borussie Mönchengladbach. Co pro tebe znamená tento zápas a jak chcete vstoupit do tohoto ročníku Ligy mistrů?

Je to velmi obtížný stadion, kde jsme s Mönchengladbachem vždy trpěli, ale zítra (tiskovka proběhla v pondělí, pozn. přek.) se pokusíme vyhrát. Doufáme, že v zápase dobře začneme a zvítězíme, díky čemuž budeme moci přistupovat k dalším zápasům v dobrém rozpoložení.

Germán García, Radio Nacional: Leo Messi je na soupisce nominovaných. Jak se podle tebe cítí? Bude moci zítra nastoupit?

Leo trénuje a nabývá sil na tuto sezonu. Vždy existuje šance, že nastoupí, ale bude záležet na trenérovi. Doufáme, že si s námi brzy zahraje a pomůže nám.

Marta Ramon, RAC1: Jaké máte pocity před tímto ročníkem Ligy mistrů po porážkách s Liverpoolem a Římem. Je na vás letos větší tlak?

Ne, v Lize mistrů je tlak přítomný vždy a my jdeme na hřiště pokaždé s cílem vyhrát. Pokusíme se vyvodit důsledky našich chyb a zítřejší zápas bude velmi důležitý. Musíme tak být na 100 % připravení.

Carles Escolán, Radio Marca: Je obzvláště těžké pro vás hrát venku a v tomto ohledu se musíte rovněž poučit z chyb, tentokrát v Lize mistrů.

Přesně tak, chceme vyhrát venku, ačkoliv víme, že to nebude snadné. Musíme ze sebe vydat to nejlepší a uvědomujeme si, co nás čeká. Trenér nás na tento zápas v posledních dnech připravoval.

Manuel Oliveros, Cadena COPE: Po přesunu do Borussie dává Paco Alcácer o dost více branek. Co se změnilo v jeho hře?

Nezměnilo se nic, taková je jeho úroveň. Paco odešel hledat minuty a dle mého udělal dobré rozhodnutí, protože Borussia je úchvatný klub. Alcácer se tam cítí skvěle a můžete to vidět i v jeho statistikách. Snad bude takto dobře pokračovat i nadále, akorát v úterý by mohl trochu zvolnit.

německý novinář: Jak okomentuješ poslední slova Manuela Neuera, který kritizoval tvé tvrzení?

V týmu existuje konkurence a každý chce hrát. Takový je fotbal a je v něm radost, ale i další emoce. Mám svá očekávání a v posledních letech šlo vidět, jak jsem se choval. Slova Neuera a dalších nebyla férová. Chci tuto polemiku ukončit.

Je jednou z věcí na zlepšení inkasování příliš mnoha branek?

Musíme zlepšit určité aspekty hry. Snažíme se je změnit a zatím se nám příliš v tomto nedařilo. Udělali jsme chyby, kterým šlo snadno předejít a už jsme o tom mluvili.

Víctor Lozano, Onda Cero: Jsi si vědom očekávání a téměř povinnost vyhrát něco v této sezoně?

Ano, víme o tom a proto hrajeme v tomto klubu. Musíme bojovat o nejvyšší cíle, kterými jsou Liga mistrů a všechny soutěže, jichž se účastníme. Porážka s Liverpoolem v minulém ročníku nám zkomplikovala závěr sezony. Musíme hrát nejlépe jak umíme a máme správný kádr na to uspět.

Jordi Sunyer, TV3: Luciena Favreho dobře znáš a tento trenér má rád ofenzivní hru, ovšem jeho týmy umí hrát i na brejky. Jakou Borussiu můžeme zítra očekávat?

Ano, známe se poměrně dobře a on byl tím prvním, který na mě vsadil. Je jedním z nejlepších trenérů, které jsem kdy měl. Přijde na nás s něčím, co nám ztíží život. Uděláme všechno pro to, aby k tomu nedošlo – máme to chtíč i taktickou přípravu.

chilský novinář: Společně s Rakitičem a Vidalem už jste proti Borussii Dortmund nastoupili. Co můžete svým spoluhráčům a fanouškům říct o fanoušcích a atmosféře, která je podobně jako v Liverpoolu úžasná?

Není třeba jim nic říkat. Víme, že to bude těžké. Je to úchvatný stadion s fanoušky běsnícími za svým týmem. Jsme profesionálové a odvedeme tu nejlepší práci. Pokusíme se zajistit, že na nás atmosféra nebude mít vliv, což určitě nebude snadné. Povzbuzování nám vyvolá husí kůži.

Jaké máš vzpomínky na svůj první zápas na tomto stadionu zhruba v roce 2011?

Nevím, které bylo první. Pamatuji si třetí, jelikož jsme v něm vyhráli a na zbytek se snažím zapomenout, protože se nám zde nikdy nevedlo. Doufám, že si zdejší statistiku zítra vylepším.

Ivan San Antonio, Sport: Už se nemůžete dočkat, až uvidíte na hřišti opět Lea Messiho?

Jako obvykle. Všichni víme, že Leo je vzorem pro mnoho lidí. A když nejlepší hráč na světě nehraje, je to poznat. Doufáme, že si s námi zahraje až do další reprezentační pauzy.

Ferran Martínez, Mundo Deportivo: Je pro vás Liga mistrů posedlostí po jejích posledních dvou vydáních?

Je to vždy náš cíl. Posledně jsme selhali v klíčovém okamžiku. Už jsme chtěli ukončit sezonu. Těšili jsme se na finále a pak na Copu del Rey. Nyní to zkusíme znovu.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Náčelník odstoupil! Jak očistit český fotbal? Změnit prostředí, dosadit důvěryhodné tváře

Český fotbal se už několik zmítá ve velmi nelichotivé situaci. Do pátku se zdálo, že se jedná o situaci bezvýchodnou, teď to ale vypadá, že vyšlo světlo na konci tunelu. I přes uvalení vazby a důkladné prošetřování však stále nemusí být vyhráno. Roman Berbr stejně nikdy nebyl nejvyšším představitelem českého fotbalu. Vyhovovala mu situace ze zákulisí, kde "potají" tahal za své loutky, jak potřeboval. To se ale musí úplně změnit.

Berbrova cesta k moci – díl 1. Odkaz kariérního komunisty

Nechal si říkat Náčelník, Taťka, klaněli se mu lidé mnohem vzdělanější, chytřejší, kteří ve fotbale dosáhli na vysoké mety a proslavili ho po celém světě. Čím si Roman Berbr, osoba nepříliš vyspělého intelektu, sociálních vazeb, která neměla skutečné kamarády, takové výsadní postavení vydobyla?

Pro PSG nadešel čas pomsty, Manchester United zavítá do Paříže: Preview a tipy na sázení

Po velkých problémech během září se PSG konečně dalo dohromady a již roztočilo svá kola na plné obrátky. Teď už by je koronavirus zaskočit neměl, přišel tedy čas se konečně pomstít za ostudnou porážku s Manchesterem United v Lize mistrů.