Reklama

Luke Hughes: Vysoce hodnocený nadějný ofenzivní obránce pro NHL

Luke Hughes je velmi vysoce hodnocený ofenzivní obránce, který má velký potenciál vyvinout se v dominantního oboustranného obránce NHL. Třetí nejmladší z bratří Hughesových, starší Quinn a Jack již v NHL hrají, má velkou šanci následovat své bratry a zahrát si v nejprestižnější hokejové lize. Podle hokejových analytiků se umístí v první pětce letošního draftu.

Zdroj: Pixabay

Luke Hughes je americký obránce, který se narodil v Cantonu v Michiganu, je vysoký 188 centimetrů a váží asi 83 kilogramů. Hraje na levou stranu. Narodil se 9. září v roce 2003 a to z něj bude dělat jednoho z nejmladších hráčů letošního draftu.

Luke pochází z hokejové rodiny, jak již bylo zmíněno. Jeho nejstarší bratr Quinn hraje za Vancouver Canucks a bratr Jack hraje za New Jersey Devils. S Jackem si Luke zahrál za americkou reprezentaci do 17 let. Lukeův otec hokej také hrával, ale nikdy neokusil, jaké to je zahrát si v NHL, hrál v Providence College, později zastával trenérské funkce v juniorských ligách, KHL a NHL.

Luke začal hrát hokej v Torontu za zdejší tým Marlboros. Poprvé se více zviditelnil, když hrál za Little Caesares U15. Šlo o sezónu 18/19, kdy se mu v 71 zápasech podařilo nasbírat obdivuhodných 83 bodů, vstřelil 22 branek a zaznamenal 61 asistencí.

Luke Hughes se začal pravidelně umisťovat v top bodování mezi obránci za každou sezónu. V sezóně 19/20 skončil na druhém místě bodování, když zaznamenal 28 bodů z 48 zápasů v juniorské soutěži USDP. Ve stejném ročníku hrál i v další juniorské soutěži, USHL, kdy skončil v bodování na třetím místě s 13 body v 28 zápasech. V sezóně 19/20 si také zahrál na světovém šampionátu do 17 let, odehrál 6 zápasů, nasbíral 4 body a s týmem získal stříbrnou medaili.

V minulé sezóně, tedy v sezóně 20/21, hrál také v soutěžích USDP a USHL. Celkově v obou soutěžích odehrál 56 zápasů a sesbíral 49 bodů, vstřelil 10 branek a zaznamenal 39 asistencí.

snow light man people
Photo by Tony Schnagl on Pexels.com

V nadcházející sezóně bude hrát univerzitní ligu za Michigan, což by mu rozhodně mělo pomoct v jeho rozvoji. Tuto ligu bude hrát kvůli jeho věku, protože by ještě nemohl okusit NHL, draftem však projde a jeden tým jej získá do budoucna.

V současné době je Luke Hughes tipován, že v draftu skončí na pátém místě. Podle některých analýz by však mohl skončit až jedenáctý kvůli jeho zranění, které by trošku mohlo zbrzdit jeho rozvoj. Ať se umístí jakkoliv, tým, který si jej zvolí, získá velmi talentovaného obránce.

Není však vyloučeno, že by v draftu mohl skončit i na čtvrtém místě, protože tuto volbu mají New Jersey Devils. Tam by se obránce hodil, velkým plusem by také byl ten fakt, že za organizaci již nastupuje jeho bratr Jack. Spojení bratrské síly by mohlo být ku prospěchu všech. Další fakt, který by tomu nahrával, je, že na čtvrté místo draftu je řazen Matthew Beniers, který hraje na pozici centra, kterého Devils tolik nepotřebují.

Luke Hughes je skvělý bruslař a dobře kontroluje puk. Šikovně podporuje útočníky při přechodu do útočného pásma. Co se týká ofenzivních kvalit, není pochyb o tom, že bude jedním z top ofenzivních obránců. Podobně je tomu u jeho bratra Quinna. Věc, na které bude muset více zapracovat, je defenzivní činnost, která je u obránce důležitá.

Je skvělé, že může podporovat své spoluhráče v útoku, ale ve své budoucí organizaci bude muset na obranné hře více zapracovat. Abychom ho však pochválili i za něco z defenzivní činnosti, tak můžeme vypíchnout jeho práci s hokejkou, zopakujeme to, že je skvělý bruslař, což se hodí i v obraně. Nejlepší na něm je to, že z obrany umí skvěle přepnout do útoku.

Nejdůležitější u něj bude, aby se zaměřil na kontrolu hracího pole. I přesto, že je levorukým obráncem, tak může v obraně zahrávat pozici levého i pravého obránce.

Dobrou zprávou pro Lukea i jeho budoucí organizaci je to, že patří k nejmladším hráčům letošního draftu. Proto bude mít možnost na všech svých nedostatcích potrénovat a k tomu ještě zlepšit aspekty, ve kterých vyniká. V budoucnu by mohl hrát podobně jako špičkoví obránci Dougie Hamilton, P.K. Subban anebo Alex Pietrangelo.

Vstupní draft NHL 2021 začíná 23. července, takže za necelé dva měsíce uvidíme, který tým si nakonec Lukea zvolí a na kterém místě se mladý šikovný obránce umístí.

Použité zdroje: NHL, Elite Prospects

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené