Liberci se vzdalují pohárové příčky, 5 zápasů s Top týmy = 1 bod

Slovan Liberec se v polovině března začal připravovat na velmi náročný program, který měl před sebou. Trenér Pavel Hoftych však určitě věřil v mnohem víc než pouze v jeden bod za remízu s Baníkem Ostrava.

Zdroj: FC Slovan Liberec

Liberec byl ještě před 4 ligovými koly v boji o první čtyřku, po 4 ligových duelech s Jabloncem (prohra 1:2), Baníkem Ostrava (0:0), Slováckem (prohra 0:1) a Slavií Praha (prohra 0:1) se však jejich naděje na toto umístění výrazně snížily.

„Bojovné utkání, chtěli jsme, aby mělo tempo a důraz. Ze Slavie jsme vyždímali to, co z nich ještě zbylo. Myslím si, že v prvním poločase jsme měli velmi slušné pasáže. Bohužel to, co nás teď trápí, koncovka, tak nedokážeme situace vyřešit do větší šance či lepšího zakončení,” rozpovídal se o utkání s naprosto suverénní Slavií trenér Hoftych.

Slovan byl velmi blízko remíze, v 84. minutě však daroval hostům penaltu, kterou nepohrdl Ondřej Kúdela a zařídil sešívaným další tři body.

„Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Potom si myslím, že rozhodla střídání Slavie a rozdíl v kvalitě a šířce kádru. Hráči jako Provod, Kuchta, Ševčík, kteří prostřídávali, tak samozřejmě ještě přiložili do ohně. Vyústilo to penaltou na Kuchtu. Bohužel jsme prohráli, škoda, protože hráči se odevzdali a dali do zápasu absolutní maximum,“ zakončil hodnocení utkání kouč Liberce.

K těmto čtyřem ligovým duelům můžeme přičíst ještě prohrané utkání s Plzní. A pokud se podíváme na statistiky, tak je z nich zřejmé, že Liberec má problémy především ve druhém poločase.

Z posledních 5 gólů, které Slovan inkasoval, byly hned 4 ve druhém poločase. Sám Liberec se však prosadil pouze jednou z posledních 5 soutěžních zápasů.

„Úplně se nám nedaří v koncovce, a to musíme změnit už v následujícím zápase v Opavě. Koncentrovaní jsme, dozadu prakticky devadesát minut makáme dobře, přesto soupeři dovolíme vytvoření šance k penaltě. Protivníka přitom ani tolik nepouštíme do šancí, ale dokáže je proměnit,” komentoval problémy v týmu Matěj Chaluš.

Jak se zmínil stoper Liberce, v příštím utkání čeká Slovan cesta do Opavy a poté do Mladé Boleslavi. Ani následně nečeká tým kouče Pavla Hoftycha nic jednoduchého, když přivítá Spartu.