KPMG spočítala ztráty fotbalových gigantů, v plusu jsou jen dva kluby

Celospolečenská krize ohledně COVID-19 má výrazný dopad na všechny oblasti lidského života a podnikání. Ne jinak je tomu i s ohledem na evropský fotbal. Stačí si jen porovnat finanční výsledky pár let zpátky a jednoznačně se projeví velké ztráty zejména ze vstupného.

Real Madrid By nikola_pu, CC BY-SA 3.0
Zdroj: Nikola_pu | CC BY-SA 3.0

Jak vyplývá z průzkumu aktuální studie společnosti KPMG, všech šest šampionů největších fotbalových lig v Evropě zaznamenalo pokles výnosů.

Juventus, PSG a Porto vykázaly dokonce dvouciferný pokles. Naopak nejvyšší příjem vykázal Real Madrid – 681,2 mil. eur a to i přes meziroční pokles o 8 %.

Fotbalové kluby po celém světě trápí zejména pokles příjmů ze vstupného. V některých ligách se hraje před úplně prázdnými tribunami, například u nás mohl přijít plný dům naposledy skoro před rokem, ve většině evropských lig je kapacita nulová nebo nesrovnatelně nižší, než na co byly kluby zvyklé.

Například Real Madrid ztratil na příjmech ze zápasů téměř 35 milionů eur. A protože suma za vstupné je podstatnou částí příjmů mnoha z nich, nezbývá než se spolehnout na televizní práva.

“Příjmy z televizního vysílání byly u jednotlivých klubů zasaženy různě. Kluby, které postoupily do dalších fází Ligy mistrů, mohli těžit z vyšších příspěvků UEFA.

Oba finalisté z minulého ročníku – Bayern Mnichov a Paris Saint-Germain zaznamenali meziroční pokles příjmů z televizních práv pouze o 4 %,” informuje tisková zpráva KPMG.

Koronavirus tak během několika málo měsíců zpochybnil finanční udržitelnost fotbalového ekosystému jako celku a odhalil jeho křehkost.

Dokáže fenomén fotbalu vybruslit i z takového zásahu zpět do zavedeného koloběhu?

Zdroj: SITA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Moderní forma otroctví při přípravách na mistrovství světa? V Kataru zemřelo již 6500 dělníků

Při přípravách na příští mistrovství světa ve fotbale, které se má konat v roce 2022 v Kataru, zemřelo již 6500 dělníku. Většinou migranti, kteří pracují v hrozných podmínkách a nedostávají plat.

Jak zničit velkoklub? Valencia je odstrašujícím příkladem klubu v nesprávných rukou

Valencia je bezesporu jedním z největších klubů ve Španělsku. V minulosti za ni hrálo mnoho dnes již legendárních fotbalistů. Od roku 2014 to ale jde z kopce, přičemž v této sezoně to vypadá opravdu bídně. Co za tím stojí?

Policie zatkla bývalého prezidenta Barcelony! Vytvářel falešné zprávy o svých hráčích

Jestliže to s Barcelonou už teď nevypadalo nejlépe, tak na startu nového týdne vyšel najevo další obrovský skandál. Bývalý prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu byl společně s dalšími členy vedení zatčen.