Reklama

Je to tady! Z hradeckého stadionu mizí pověstná lízátka, za rok se opět vrátí

Hradec Králové se loučí s dominantou města. Z Všesportovního stadionu mizí pověstná lízátka, tedy osvětlení hřiště. Není to však jejich úplný konec, budou repasovány a následně navráceny k novému stadionu.

Hradecký fotbalový stadion brzy opustí pověstná lízátka. První z nich šlo k zemi již dnes, 14. září. Demontáž trvala krátce, a to deset minut.

Dominanta města tak brzy ze stadionu zmizí, není to ale úplný konec. V Hradci se začíná stavět nový stadion, na kterém se s lízátky počítá.

Brzy je tak čeká repas a následně budou sloužit novému svatostánku hradeckých Votroků.

„Jakmile bude hotový věnec tribun a všechny železobetonové konstrukce hrubé stavby, tak se vrátí i repasovaná lízátka,” řekl Hradeckému deníku Robert Prix, hlavní inženýr projektu nového stadionu.

Zdá se tak, že se po dlouhých letech či desetiletích fanoušci Hradce konečně dočkají stadionu, o kterém se již tak dlouho mluví.

Kapacita by měla dosáhnout na 8 000 diváků, bude ale možné v budoucnu arénu rozšířit o více než 1 000 míst.

Zdroj: FC Hradec Králové, Hradecký deník

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Stadion bude opravdu pěkný ale měl být alespoň pro 10 tis. !! 8 tis. Je zatraceně málo a to i díky jen 420 mistum v sektoru hostí ( přitom Sparťanu Slavistu tam jezdí tisicovka Bohemaku Ostravaku 500 ) . I pro repre zápasy či finále poháru nebo koncerty by těch 10 tis. Bylo tak akorát !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené