Jaroslav Tvrdík: Soutěž nebude regulérní v žádném případě. Kdyby byla Plzeň první, vedení by ligu dávno ukončilo

Jaroslav Tvrdík, předseda představenstva ve Slavii, prohlásil v rozhovoru pro Lidové noviny to, že kdyby byla Plzeň v současné době na prvním místě, vedení by ligu už dávno ukončilo.

Jaroslav Tvrdík. Zdroj: slavia.cz

Poslední zápasy české nejvyšší soutěže se odehrály 9. března, tedy více než před dvěma měsíci. Po nedokončeném 24. kole se na čele tabulky nacházela pražská Slavia, jež má na druhou Plzeň náskok osmi bodů.

Šéf Slavie v rozhovoru pro Lidové noviny prohlásil, že kdyby byla na prvním místě Plzeň, liga by už byla ukončena. „Buďme upřímní, kdyby dnes Plzeň byla první a Sparta druhá, současné vedení LFA by ligu již bez diskuze s kluby dávno ukončilo. Motivem rozhodovacího procesu hrát za každou cenu je přesvědčení Plzně, že může předhonit Slavii a ambice Sparty dostat se na pohárová místa. Nemám jim to dokonce ani za zlé.“

Podle Jaroslava Tvrdíka by se měla soutěž dohrát do 15. července. „V případě, že dojde k prodloužení ligy po 30. červnu 2020, musí být stanovena jasná hranice do kdy nejdéle se soutěž bude hrát. Posun za 15. července 2020 je pro mě těžko představitelný.“

Jaroslav Tvrdík si myslí, že už nejde zařídit, aby byla aktuální sezona regulérní. „Soutěž nebude regulérní v žádném případě, to již nikdo z nás nezařídí. Model dvou zápasů v týdnu ještě více zvýhodní velké kluby. Neumím si vůbec představit, jak menší kluby budou zvládat tempo dvou zápasů týdně.“

Jestli se aktuální sezona dohraje, se pravděpodobně dozvíme v úterý 12. května, kdy proběhne ligové grémium, kam se sjedou zástupci z celků první a druhé ligy. Podle nejnovějších informací by měla Fortuna liga znovu začít v pondělí 25. května.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To co převádí Tvrdík je vrchol. Člověk kterej se významným způsobem podílel na rozkrádání státu by vůbec neměl mít prostor se vyjadřovat. Ale co na plat, je to politik a i se tak chová i nyní. Po jeho příchodu se nám tady rozmohl takový nešvar a to je politizace dění. Ne že by se to nikdy nedělo, ale on tomu dal nový rozměr. Jeho styl vyjadřování ve stylu čau lidi je jen vrcholnej populismus. A hlavně ta vazba na hrad, tedy na Nejedlého a Mynáře je nechutná. A s tím je spojené i to poklonkování Číně. To tady nebylo a snad to rychle zmizí.

  Ale k tématu:

  1) Většina soutěží má snahu dohrát, pokud to jen trochu půjde. Takové je i doporučení UEFA. Tedy stanovisko LFA je v souladu s běžnými trendy a je to tak správně.

  2) Tedy tvrzení o tom, že motivem pro dohrání soutěže je postavení Plzně a Sparty v tabulce je vrchol drzosti. Logicky to je naopak. Slavie už nemá tak velký tok čínských peněz a Jarda zvyklej utrácet jako pominutej cizí peníze se obává, že kdyby nebyl na prvním místě, může přijít o LM. Pro Slavii a hlavně pro jeho choutky exibovat na twitteru by to byl obří problém. A myslím, že takto uvažuje jen on (a možná Nezmar, podle posledních vyjádření). Hráči nebo trenéři včetně Slávistů si to chtějí férově uhrát. Jardovi jde jen a jen o čínský peníze, vliv a svoje koryto a ten fotbal je jenom takové nutné zlo. Je to prostitut a kolaborant. Co si vůbec dovoluje vyslovovat slova jako férovost. Tu on neviděl ani z vlaku.

  3) LFA a Svoboda. Když pominu to, že skutečné postupují přesně tak, jak by se v této chvíli mělo (až mě to udivuje), tak by měl zaznít základní fakt. Součást vedení a tedy i rozhodovacího procesu LFA je Nezmar. Tedy není možné, aby tvrdil, že nemá informace. Zbláznil se? Jenom tak bokem, on chce jen dosadit do vedení svého člověka, to je to, o co tady ve skutečnosti jde. Původně to měl být sám Nezmar, ale teď chce najít někoho, kdo bude vypadat nezávisle, ale bude skákat, jak Jarda píská.

  4) Ten křivák leze (spojil se se Starkou) za představiteli FAČRu už asi měsíc (a to i za Berbrem a Malíkem) a obchází i členy vedení LFA a snaží se je přesvědčit (nechci vědět jak), aby tlačili na ukončení soutěže. Jestli tohle není bezprecedentní prosazování vlastních pokřivených zájmů, tak už nevím. A pak mu není blbý blejt tohle do novin.

  5) O regulérnosti soutěže. Jasně, ideální situace už nenastane. Ale pořád je lepší se snažit o dohrání, než dát číňanům bianko šek a nazdar. To by byl totiž vrchol neregulérnosti.

  6) Zápasy 2x týdně. Tady bych si dovolil nesouhlasit s tvrzením neznalých občanů o tom, jak je přece snadné hrát 2x týdně. No myslím, že si neuvědomujete fakta. Hráči teď sice budou odpočatí, ale nemají pořádně natrénováno. Sice zvládnou hrát 2x týdně, ale pak jim odpadně letní příprava. Pak bude našlapaná sezona, EURO, další sezona a MS. Je toho výhledově hodně a jde o to, že se to naakumuluje. A spousta týmů nemá složený kádr na 2 zápasy týdně. Objeví se nějaká zranění, nebude prostor je úplně doléčit, hráči půjdou přes závit… a problémy jsou na světě. Hráč s hodnotou třeba 1-2 mil eur se zraní a klub má vekou škodu. Tedy v tomto si hájí své zájmy hlavně kluby a agenti. Zeptejte se samotných hráčů a zjistíte, že chtějí hrát, že jsou natěšení. Není to tak jednoduché, jak si většina lidí představuje od klávesnice…

  Závěrem bych řekl, že nemám nic proti Slavii jako klubu, ani jejím hráčům a fanouškům. Ale kdyby byl můj klub pod vlivem Číny a hlavně řízený jedním z největších lhářů a podvodníků poslední doby, asi by se mi chtělo zvracet. Pro ty nedávné úspěchy je to kaňka. Nebo respektive bych z takových úspěchů asi ani neměl radost.

  • Ale jinak je to sranda. Jenom to ukazuje, jak Tvrdík vůbec nerozumí fotbalu. V letních předkolech nemá se současným kádrem žádnou šanci postoupit přes předkola do LM. Když bude mít velký štěstí, tak to bude EL. Spíš to nebude letos nic a budou teprve ladit nový tým na další ročník. Na titul příští rok taky asi mohou zapomenout, leda by to uhráli na jaře.

   • Doporučím si přečíst originál článku v Lidových novinách a pak se můžete znova vyjádřit.

    • Tak jsem si to přečetl. 95% toho, co jsem napsal, platí, 5% bych asi trochu upravil. Zbytek jsou jenom Tvrdíkovo účelový žvásty pro noviny.

     • Jako čím? Že si nenechá nabulíkovat ty Tvrdíkovo lži? Tomu podvodníkovi se nedá věřit nos mezi očima. PEPE jsi asi slávista, máš zaslepené oči a bráníš svého šéfa, že? S čím máš tedy problém? Pavla kritizuješ a sám nenapíšeš proč. Tedy připomínky o postiženosti si nech na doma, to sedí od někoho, kdo věří čínskému agentovi…..

     • pro Pavson_kuc – v čem kritizuji Pavla ? Prosím napsat. O Tvrdíkovi tvrdíte ,že lže, ale přitom lžete Vy ( Pavla kritizuješ a sám nenapíšeš proč.- to to je Vaše lež 🙂 )

     • Napsat o někom, že je postiženej a není mu pomoci a přitom bejt sám tak průhledn ězmanipulovanej, to je teda gól. To je totiž taky kritika, ba je to ještě horší. Pěkně se od toho jardy učíš argumentační fauly a fabulování. Nenapsal jsi jediný věcný argument, který by si rozporoval jeho tvrzení. A přiznej se, že jsi slávista? Nebo toho nejsi schopnej? Taky už se bojíš o titul, jako ten zloděj u koryta?

     • Pro :Pavson_kuc
      Vedení LFA musí předložit klubům nějaký manuál ,jak postupovat při případném pozitivním testu někoho z hráčů ,nebo realizačního týmu.A ten manuál by samozřejmě měl být schválený nějakou státní institucí. Má to LFA na stole ? Nevím o tom ,že by nějaká schůzka proběhla. Jediný co vidíme je ,že Svoboda (nikdo jiný za LFA nevystupuje), za pomocí spřátelených medií (Denik Spart apod.) ovlivnuje veřejné mínění.Ale jeho představa,že při případném pozitivním testu někoho z hráčů,stačí dát jen konkrétního hráče do karantény ,je poněkud zvláštní.V současnosti je v karanténě celé mužstvo Dynama Dráždany (14 dní bez zápasové i tréninkové zátěže),i když nakaženi byli jen dva hráči. A v podobném duchu se vyjádřil i epidemiolog Rostislav Madar.A co když třeba soupeř odmítne nastoupit proti týmu ,ve kterém byl nakažený hráč? Aby se potom liga nedohrávala u soudu….

     • Ono jestli má Svoboda nějaký problém s tím, že ho za nečinnost kritizují představitelé Slavie nebo Zlína, tak ať zveřejní, kolik materiálu ohledně pokračování sezóny klubům poslal nebo kolik videokonferencí s kluby uspořádal. To je to, co mu oba kluby nejvíc vyčítají – nečinnost a nekomunikaci. A jestli se Svobody někde zastávají, tak to je jen ve Sportu (“nezávislá” hlásná trouba Sparty, tak co tam čekat……).

 2. Má pravdu, předsedo!!! Ostatně velmi podobné rozumné názory vyjádřil v nedávném rozhovoru k celé situaci třeba i bývalý reprezentant a exparťan Grygera či už dříve trenér Klokaniens Klusáček. Počítám ale, že na diskusních fórech iSportu, iDnesu či Seznamu bude od sparťanů a plzeňáků pěkně nablito.
  Pokud se nepletu, tak Sparta přijde příští rok v koeficientu o 17 bodů!!! Pokud se letos nedostane do evropských pohárů a něco tam neuhraje, což bude s jejím týmem mladých odchovanců asi dost těžké, tak bude od příští sezóny na nasazení při případném losování evropských pohárů jen nostalgicky vzpomínat. Proto jde sparťan Svoboda ve věci dohraní ligy přes mrtvoly a nic si k celé věci nedovolí podotknout ani Rosický, ačkoliv jako bývalý výborný fotbalista má na celou situaci určitě podobné názory jako všichni bývalí hráči ve funkcích sportovních ŕeditelů a trenérů (Grygera, Nezmar, Vachoušek, Klusáček, Jankulovski, Balcárek atd.).

  • Všichni bývalí hráči ve funkcích mají stejný názor? Proč lžeš? Vždyť to vůbec není pravda. Ale jestli jsi slávista a bereš si příklad ze svého prolhaného šéfa, není se čemu divit. Nablito je v první řadě od slávistů, až je to trapný. Jsem myslel, že fanoušci slavie budou mít rozum stejně jako hráči a trenéři slavie, kteří to chtějí normálně dohrát, místo sezení doma na zadku. Upřímně, sparta je v kopru a tak to zůstane. Do žádných pohárů se nedostane a je úplně jedno, jestli se dohraje nebo ne. Vždyť jsou tragický. A plzeň? No šanci na titul mají, ale odhadem tak 30%, myslím, že by zase o tolik nepřišli, kdyby se nedohrálo. Mohli by se lépe připravit na příští sezonu, hlavně předkola. Tedy opět jsme u toho, že postranní zájmy má hlavně LuftJarda, nikdo jiný. A závěrem napíšu, zdraví fanda (původem ze) zlína (byť už teď bydlící na spořilově), aby nedošlo k mýlce….

   • Ono jestli má Svoboda nějaký problém s tím, že ho za nečinnost kritizují představitelé Slavie nebo Zlína, tak ať zveřejní, kolik materiálu ohledně pokračování sezóny klubům poslal nebo kolik videokonferencí s kluby uspořádal. To je to, co mu oba kluby nejvíc vyčítají – nečinnost a nekomunikaci. A jestli se Svobody někde zastávají, tak to je jen ve Sportu (“nezávislá” hlásná trouba Sparty, tak co tam čekat……).

  • Já jsem Sparťan a s tím co si napsal souhlasím, ale jak zaručit regulérnost ligy? Pravidla se nastavují před jejím začátkem a pokud nejsou splněna, byl bych pro zrušení celého ročníku a k nasazení stejnému, jako bylo loni. Férovější možnost moc nevidím.

   • Jste jeden z mála rozumných sparťanů, který sem psal. Souhlasím s Vámi snad ve všem i s tím nasazením podle loňské tabulky. Děkuji za Váš názor 🙂

    • Jste jenom podvodníkem zmanipulovaní jantaři. Přesně sem vás ten grázl chtěl dostat. Bravo, ještě se poplácejte po zádech, naivky.

 3. At už se liga dohraje nebo ne,stejně bude výsledek vždy nějakými rádobyfandy zpochybnován.Ale někde jsem četl,že když se nedohraje ,může být český fotbal příští sezonu bez pohárů,o všem by rozhodovala UEFA.Zda je to pravda nevím.Jinak Tvrdík by měl bručet minimálně za to,co provedl z aerolinkama a ne tady krafat o morálce.

 4. sparta pokud nevyhraje pohár tak se do žádného poháru nedostane, tvrdík prodal co mohl a ted má strach že s tím co má ho plzen předhoní, je to jeho vina a trpišovkého že donutili odejít hušbauera a škodu a nechli olainku co běhá ale goly nedává, dále mají provoda co běhá ale goly nedává a vrchol je hiláh co je hrotový utočník co ani moc neběhá a goly už ani omylem, také ten helebrand když nakoupí takové zboží a nemají součka co dal gol z rohu či penalty tak je vysoká pravděpodobnost že pokud se dohraje vše slavie bude druhá.

 5. Pro všechny nechápavé. Blíží se volby předsedy LFA. Tvrdík je politik. Tvrdík chce mít svého člověka v čele LFA. Co dělají politici před volbami? Vymýšlí si líbivé populistické pohádky a plivají na protivníky. Lžou a fabulují. A to přesně teď Tvrdík dělá. A samozřejmě má obavy o druhé místo. Potřebuje penězovod pro sebe a svoje kámoše, mezi které patří hradní spojky Mynář s Nejedlým. Ty podvodníky asi není potřeba představovat. Komu tohle vše nedošlo a myslí si, že jde o fotbal…. Buď si sedíte na vedení a nebo jste zaslepení Slávisté. Zbytek republiky to většinou pochopil, byť u některých jedinců schopných volit extrémně populistické politiky typu Babiše a Okamury a vlastně i Zemana se o tom dá pochybovat.

  • Už by jste neměl chlastat :). Hlavně , že všichni jsou křišťálově čistý . Tahat sem politiku může opravdu jenom” blbec “.

   • Blbec jsi ty, což dokazuješ každým dalším komentářem. Jsou jen 2 možnosti. Buď si vrcholně naivní a nebo si nejsi schopnej přiznat, že Slávii vede podvodník a lhář. Ale osobně bych tipovat druhou možnost, tedy zaslepenost čínskými penězi. Politiku přitáhl do fotbalu Tvrdík tím, že se do něj nacpal. A chová se úplně stejně, jak když na ministerstvu rozkrádal republiku. Tito lidé se nemění.

    A představa, že chce Slavia ve vedení LFA nezávislého profesionálního člověka, to vůbec nemá smysl komentovat. Tomu už snad nevěří ani takový tataři, jako jsi ty. Jde jen o politikaření a o svoje vlastní zájmy. Nic jiného za tím nehledej.

  • Slavia chce ve vedení LFA nezávislého, profesionálního člověka. Na takovém člověku pak logicky musí být širší shoda všech klubů a ne narychlo něco odhlasovat na takto rozbouřeném grémiu ligy o složitých otázkách dohrávání soutěže (které Svoboda z nepochopitelných důvodů svolává až nyní a logicky tak dal prostor k mediálním vyjádřením atd., čímž na to bouřlivé jednání v úterý přímo zadělal)

 6. Vtip je v tom že Tvrdik ví co dělá a má výsledky. Vaši hoši Čupr a Svoboda zatím neukazali mimo přátelství s Danem K. nic absolutní nic. Spíš ještě všechno zhnojili… 🙂

 7. 1. Dohrát se to snaží všude, kde to není úplně rozvirované.
  2. Nevím proč by nemohli hrát 2 zápasy týdně (bez tréninků), když si teď 2 měsíce dáchli.
  3. Fotbal hlavně potřebuje finance, které dostane jen když se bude hrát.
  4. Nakonec se to stejně nedohraje..stačí když si mužstva , kterým to nepůjde, zajedou zahrát přátelák do Chebu, Mariánek nebo Domažlic…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...