Jaroslav Tvrdík jako muž, co se nebojí. Co je jeho motivací?

Hušbauer, Hovorka a teď dost pravděpodobně i Nicolae Stanciu. To jsou jména, která spojuje sparťanská historie. Tihle všichni v posledních letech oblékali dres Sparty a nyní hájí barvy úhlavního rivala – Slavie. A za tím vším můžeme dost možná hledat skrytou motivaci Jaroslava Tvrdíka. 

Jaroslav Tvrdík rád tweetuje.

Tyhle přestupy fungovaly vždy i opačným směrem. Můžeme zmínit například Ericha Brabce, Bořka Dočkala nebo Lukáše Váchu. Tihle všichni se v posledních letech stali ve Spartě osobnostmi a výraznými postavami. I tak ale jejich odchody/příchody nevyvolávaly takové emoce, jako je tomu nyní u rumunského reprezentanta. 

Vrátíme se ale na začátek nebo spíše o pár let zpět. Není tomu tak dávno, co sešívaní bojovali o holé přežití. Slavia znamenala nasekané dluhy, slabounký kádr, fanoušci se ke svému klubu nehlásili, Eden zel při zápasech prázdnotou a před sešívanými byla nejasná budoucnost. Pak ale přišel spasitel Jaroslav Tvrdík. 

Bezesporu udělal pro tento tradiční a druhý historicky nejúspěšnější tým u nás kus práce. Sehnal čínské peníze, přečkal krizi když se měnili vlastníci, dokázal vybrat dobrá a kvalitní jména na trenérské posty, dokázal navrátit fanouškům Slavie jejich hrdost a propojit oddanost ke klubu s odkazem na historii a co víc, vyhrát i titul. A rovnou dva. Docela slušné výsledky, nemyslíte? 

Na člověka, který v minulosti nezazářil na ministerstvu obrany nebo jako ředitel Českých aerolinií a na předvolebních akcích dostával zásahy vajíčky, musí fungovat respekt a jeho obliba u fanoušků Slavie jako balzám na duši.  A není se čemu divit. Právě Jaroslav Tvrdík je tou výraznou osobou, která Vršovickým dala opět glanc.

Když jako politik nezazáříte a nesete si z této kariéry sebou škraloupy, jen tak nezmizí. Ale dají se bezesporu přebít těmi pozitivními skutky a to je v tomto případě i vzestup nedávno se zachraňující Slavie. Vzestup znamená pro pana Tvrdíka větší a větší oblibu sportovní veřejnosti – především té hlásající se k barvám sešívaných.

Když k tomu přidáte ještě pár podařených obchodů, jako je tomu třeba nyní u rumunského záložníka a bývalého hráče Sparty, obliba tábora – za který kopete, poroste. Dokonce na svou stranu získáte i fanoušky jiných klubů, kteří druhému pražskému esu nepřejí. A když ten systém funguje a jsou vidět výsledky, projdou vám i kolikrát nemístné tweety. 

Skrytá motivace Jaroslava Tvrdíka (co se týče vedení Slavie), tak může být vnitřní potřeba vymanit se z minulosti a odstranit nálepku neúspěšného státního manažera. Být vnímán jako ten, který opravdu dokáže řídit velké věci a to bezesporu fotbalový klub s miliardovou hodnotou hráčů je. 

Tou motivací může být ale i láska ke klubu. Což neodporuje tomu, co bylo napsáno výše. A osobně jsem zvědavý, kam až to tento úspěšný fotbalový manažer Slavii dotáhne. Nesmí přitom ale zapomínat, že tenký led – na který se vydal například koupí Nicolae Stancia, se může kdykoli propadnout. 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Fanoušci Arsenalu mohou začít slavit! Přestupová hádanka jménem Özil je vyřešená

Bývalý německý reprezentant Mesut Özil konečně mění působiště, když míří do tureckého Fenerbahce. To určitě uvítají jak fanoušci, tak klubová kasa, kterou několik let ždímal.

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.