Jaroslav Tvrdík jako muž, co se nebojí. Co je jeho motivací?

Hušbauer, Hovorka a teď dost pravděpodobně i Nicolae Stanciu. To jsou jména, která spojuje sparťanská historie. Tihle všichni v posledních letech oblékali dres Sparty a nyní hájí barvy úhlavního rivala – Slavie. A za tím vším můžeme dost možná hledat skrytou motivaci Jaroslava Tvrdíka. 

Jaroslav Tvrdík rád tweetuje.

Tyhle přestupy fungovaly vždy i opačným směrem. Můžeme zmínit například Ericha Brabce, Bořka Dočkala nebo Lukáše Váchu. Tihle všichni se v posledních letech stali ve Spartě osobnostmi a výraznými postavami. I tak ale jejich odchody/příchody nevyvolávaly takové emoce, jako je tomu nyní u rumunského reprezentanta. 

Vrátíme se ale na začátek nebo spíše o pár let zpět. Není tomu tak dávno, co sešívaní bojovali o holé přežití. Slavia znamenala nasekané dluhy, slabounký kádr, fanoušci se ke svému klubu nehlásili, Eden zel při zápasech prázdnotou a před sešívanými byla nejasná budoucnost. Pak ale přišel spasitel Jaroslav Tvrdík. 

Bezesporu udělal pro tento tradiční a druhý historicky nejúspěšnější tým u nás kus práce. Sehnal čínské peníze, přečkal krizi když se měnili vlastníci, dokázal vybrat dobrá a kvalitní jména na trenérské posty, dokázal navrátit fanouškům Slavie jejich hrdost a propojit oddanost ke klubu s odkazem na historii a co víc, vyhrát i titul. A rovnou dva. Docela slušné výsledky, nemyslíte? 

Na člověka, který v minulosti nezazářil na ministerstvu obrany nebo jako ředitel Českých aerolinií a na předvolebních akcích dostával zásahy vajíčky, musí fungovat respekt a jeho obliba u fanoušků Slavie jako balzám na duši.  A není se čemu divit. Právě Jaroslav Tvrdík je tou výraznou osobou, která Vršovickým dala opět glanc.

Když jako politik nezazáříte a nesete si z této kariéry sebou škraloupy, jen tak nezmizí. Ale dají se bezesporu přebít těmi pozitivními skutky a to je v tomto případě i vzestup nedávno se zachraňující Slavie. Vzestup znamená pro pana Tvrdíka větší a větší oblibu sportovní veřejnosti – především té hlásající se k barvám sešívaných.

Když k tomu přidáte ještě pár podařených obchodů, jako je tomu třeba nyní u rumunského záložníka a bývalého hráče Sparty, obliba tábora – za který kopete, poroste. Dokonce na svou stranu získáte i fanoušky jiných klubů, kteří druhému pražskému esu nepřejí. A když ten systém funguje a jsou vidět výsledky, projdou vám i kolikrát nemístné tweety. 

Skrytá motivace Jaroslava Tvrdíka (co se týče vedení Slavie), tak může být vnitřní potřeba vymanit se z minulosti a odstranit nálepku neúspěšného státního manažera. Být vnímán jako ten, který opravdu dokáže řídit velké věci a to bezesporu fotbalový klub s miliardovou hodnotou hráčů je. 

Tou motivací může být ale i láska ke klubu. Což neodporuje tomu, co bylo napsáno výše. A osobně jsem zvědavý, kam až to tento úspěšný fotbalový manažer Slavii dotáhne. Nesmí přitom ale zapomínat, že tenký led – na který se vydal například koupí Nicolae Stancia, se může kdykoli propadnout. 

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..