Reklama

Hradec představil po odchodu Růžičky kompletní trenérský štáb

Mountfield HK má jasno o trenérském štábu pro sezónu 2021/22. Tomáše Martince, který nahrazuje Vladimíra Růžičku, doplní Ladislav Čihák a Petr Svoboda.

Zdroj: Mountfield Hradec Králové

Čihák se do východních Čech stěhuje z Plzně, kde strávil devět poměrně úspěšných sezón. Poslední tři roky působil v Plzni jako hlavní kouč. Petr Svoboda se vrací do známého prostředí. v Hradci působil v sezónách 2018/19 a 2019/20 právě jako asistent Tomáše Martince.

„Na skladbě realizačního týmu jsme s Tomášem pracovali od jeho oficiálního uvedení na pozici hlavního trenéra. Chtěli jsme přivést zkušené, pracovité kouče s konkrétním zaměřením a jsem rád, že se nám podařilo domluvit právě s těmito trenéry, kteří byli vlastně naší první volbou,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Známé jsou také role jednotlivých členů realizačního týmu. „Obecně mohu říct, že Petr Svoboda by se měl věnovat obráncům a také bude více propojen do naší mládežnické Akademie. Láďa Čihák by měl mít na starost útočníky a další činnosti dle potřeb hlavního trenéra. Chtěli bychom také, aby byl částečně propojen s naším spolupracujícím klubem v Kolíně,“ pokračuje Kmoníček.

Generální manažer Hradce rovněž přiznává, že by chtěl ještě zvýšit spolupráci mezi Hradcem a Kolínem. „Rádi bychom ještě rozšířili realizační tým o trenéra, který by dostal na starost rozvoj našich mladých hráčů v Kolíně a působil by v tamní organizaci. Nedílnou součástí širšího realizačního týmu bude rovněž trenér našich juniorů, aby byla propojenost co největší.“

Hlavní trenér Martinec již trochu naznačil, kterým směrem se bude jeho tým ubírat. „Za poslední rok a půl se tým hodně obměnil, takže přípravu i způsob hry budeme muset částečně uzpůsobit hráčům, které máme k dispozici. Každopádně budeme chtít hrát fyzicky velmi náročný, celoplošný hokej, a tomu podřídíme už tréninky na suchu.“

Použité zdroje: Mountfield Hradec Králové

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené