Hráči Sigmy Olomouc společně na tiskové konferenci vyjádřili podporu Látalovi. Mrzí nás to, ale Pilař porušil pravidla, shodli se Hanáci

Sigma Olomouc dokázala vyhrát doma po dlouhých osmi zápasech, když porazila Slovan Liberec 1:0 po nepříliš atraktivním utkání. Na lavičce scházel trenér Radoslav Látal, který byl vykartován a tak se museli Hanáci obejít bez něho. Nejzajímavější však bylo to, co se událo po utkání. Mezi fotbalovými fandy v republice zřejmě nebude nikdo, kdo by nevěděl o konfliktu Látala s Václavem Pilařem. Každý si již mohl udělat svůj názor na situaci. Většinou to bylo proti trenéru moravského týmu, nicméně hráči se za něj postavili na tiskové konferenci.

Jakmile dokázali hráči Sigmy Olomouc porazit liberecký Slovan, vyrazil kapitán Vít Beneš na tradiční pozápasovou tiskovou konferenci. Jenomže nedorazil sám. Spolu s ním dorazil totiž celý tým, aby učinil oficiální stanovisko, jaké zaujímá v konfliktu Václava Pilaře, jenž byl potrestán pokutou a přeřazením do béčka, a trenérem Radoslavem Látalem.

Beneš si vzal slovo za celý tým, aby se postavil za kouče Hanáků. „Chceme říct, že nás mrzí, jak to všechno dopadlo a hlavně to, jak se veřejnost vyjadřuje na adresu klubu a hlavně na adresu trenéra,“ započal své vyjádření kapitán Moravanů.

„Máme v týmu určitá pravidla, která musíme respektovat a plnit a Venca Pilař je nedodržel a porušil. Rozhodnutí trenéra tedy plně respektujeme a podporujeme. Trenér má plné právo určit základní sestavu, nominaci do zápasu, a to vše na základě aktuální formy nebo zdravotního stavu. Tohle jsem měl potřebu vám říct,“ dodal.

„Chtěl jsem to říct hlavně všem lidem, kteří tu jsou pro Sigmu a kdo Sigmě fandí. Chtěl bych vám poděkovat za pozornost a asi vám popřeji hezký zbytek večera a zbytek týdne, děkuji,“ zakončil Beneš prohlášení.

Nyní už se nabízí pouze otázka, nakolik je toto prohlášení upřímné či nařízené klubem. Tím bychom však rozpoutali další spekulace, které se však stejně mezi fanoušky olomouckého fotbalu objeví a dokonce již i objevily, neboť každý, kdo sleduje dění za oponou klubu z Hané, ví o temném pozadí v zákulisí své.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Souhlasím s tím, že V. Pilař neměl vynášet, že nesouhlasil s názorem trenéra na jeho zdravotní stav. Látal na základě toho, že Pilař v týdnu trénoval s omezeními a jak ho viděl na tréninku před zápasem, usoudil, že není na zápas plně připraven, tak ho nepostavil. Hráč by v takovém případě neměl medializovat, že se cítil na 100% a hrát chtěl. Sigma si vybudovala pověst týmu, který většinou hraje pod své možnosti, proto taková událost posiluje spekulace, že v klubu nejsou dobré vztahy mezi trenérem a hráči. Hráči by je ale měli vyvracet výkony na hřišti, ne slovními proklamacemi.

 2. Pilař po zranění už nikdy nic moc nehrál. V Německu už ho nechtěli a u nás taky ne, tak mohl být rád, že ho nechali v Olomouci kopat. Nevážil si toho, tak jej může zachránit nějaký ohrožený tým, jako Karviná.

 3. Jsem zděšen z kolektivního vystoupení hráčů na TK a veřejné pranýřování jednoho člověka ! Něco mi to připomíná, třeba padesátá léta.

 4. Myslím si, že tuto věc by si měli vyřešit v týmu sami. Oni nejlépe ví, jak to v mužstvu vypadá. Ale pokud se Václav Pilař cítil dobře, mohl být nachystaný aspoň na střídání. To, že je proti němu celý tým, se mi vůbec nelíbí.

  • Nuž, s tím Pilařem to bude složitější. Hodně se mluví o tom, že měl nosánek nahoře a dělal neplechu v kabině. V tom případě by se nešlo moc ničemu divit. I při osobním setkání s ním jsem z něj cítil lehkou aroganci a už před začátkem sezony šlo znát, že v tom týmu úplně se všemi nevychází podle představ. Šlo to vidět i na předsezonní tiskovce a následující autogramiádě.
   A hlavně, ani Václav Jílek ho do hry tolik nezapojoval, i když byl zdravý, zatímco Látal se s ním snažil nějak vycházet a stavěl ho poměrně hodně oproti Jílkovi. Když byl Pilař zdravý, tak často býval v základu. A když nebyl, tak to zkrátka Látal nějak oželel, jelikož rád staví hráče, co absolvovali kompletní předzápasovou přípravu. Ale Látal není zrovna skvělý v komunikaci a zdá se, že to bude jeho velká slabina. Ale celkově situace v Sigmě je nyní dost taková nečitelná a netransparentní. A kvůli prohnilému vedení klubu si můžeme domýšlet prakticky cokoliv…

 5. Asi tak nějak to bude. My do toho nevidíme, tak je to těžké. Oni si musí uvědomit, co je pro ně nejlepší. Sigma zase nemá tolik dobrých fotbalistů, aby mohla takto jednat.

 6. Pilař býval velmi dobrý fotbalista,ale po sérii zranění zřejmě nemůže trénovat naplno a na výkonech je to vidět. Zjevně svým individualistickým stylem nezapadl do kolektivního pojetí olomoucké zálohy. Teď chce získat ještě, asi poslední slušně placené angažmá, a proto zdůrazňuje,že je absolutně v pořádku a trenér, který ho vidí v přípravě soustavně je jasně jiného názoru. Navíc Látal mu dával daleko více šancí než Jílek, tak nevím, o čem mluví.Látal není zrovna velký komunikátor a diplomat a to bývalé hvězdě asi nevoní. Za celou dobu, co je v Olomouci toho,až na pár výjimek, moc nepředvedl a chytrý asi taky nebude, když chce odejít a vyprovokuje takovou situaci. Kdo chce kam…

 7. I kdyby měl Pilař pravdu,je právo trenéra určit sestavu.Pilař už dávno není tím,co předváděl před pár lety a to určitě souvisí s jeho reakcí na Látala.Ale co mě dostalo,bylo vystoupení celého mužstva Olomouce v čele s Benešem.Trapnější komedii jsem už dlouho neviděl.Bylo vidět,že jsou tam nahnáni vedením Sigmi násilím.Tvářili se jak před popravou.Pro fotbalového diváka neskutečná trapárna a nacvičené divadlo.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň bere po výhře nad Spartou tři veledůležité body

Fotbalisté Sparty Praha nezvládli domácí utkání s Viktorií Plzeň, když po špatném výkonu prohráli. Skóre otevřel pěknou střelou Kalvach, zvyšoval Beauguel a...

Sigma bojuje proti hrobovému tichu! Namísto permanentkářů pustí na stadion 50 aktivních fanoušků

Již v sobotu na Andrově stadionu Hanáci přivítají Příbram a hráči se konečně mohou těšit na to, že nebudou hrát v komorní...

Šuralův příchod do Slavie měl být formalitou, nakonec podepsal u rivala ze Sparty

Psal se leden roku 2016. Josef Šural zářil v libereckém dresu, a tak nebylo divu, že začal zajímat obě pražská S, která...